Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

abrakadabra 14:21, 14 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Hahahahaha
No muszę powiedzieć, że się mocno "uciesyłam" - a raczej uśmiałam
Rośnie Ci mały projektant
Oj, kiedy moja córa będzie mi mogła tak pomagać... Już się nie mogę doczekać

Strasznie, strasznie Ci dziękuję, że poświęcasz mi swój czas

A Kuba już się chyba lepiej czuje z tego co widzę
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
kaisog1 22:06, 14 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Magda wstawię co mam bo w ogóle nie wiem czy cos takiego Ci odpowiada... poza tym nabazgrałam ale nawet nie wiem jak tam ze słońcem....
Wstawię tylko pierwszy pomysł (ściągnięty oczywiście od Danusi - zabije mnie kiedys za to podkradanie). Niedokończony bo stanęłam w miejscu i pomysłu brak co dalej, ale żeby nie było, że nic nie robię






Drugi szkic zakłada ciurkadło po lewej stronie na łuku. Otoczone żywopłotem w kształcie trójkąta. Otoczone hortensjami i na "zgięciu" płotu drzewo z kulistą koroną. Żywopłocik po prawej stronie jest dłuższy i konczy się trzema kulami różnej wielkości. Kule zatopione w żurawkach lub ostrokrzewie. Za nimi szpaler miskantów. Rabata nie jest w centralnej części z "dziobem" tylko idzie po łuku. W centralnej części posadzone trzy kule na pniu podsadzone trzmieliną, żurawką co tam pasuje. Tło stanowi żywopłot z cisa ale nie na całej długości rabaty a mniej wiecej 3/4 długości. Po prawej stronie rododendrony a za nimi świerki. Między Rh a kulami na pniu 3 sztuki miskantów/traw wysokich, smukłych.

Nie wstawiłam tego drugiego bo Kuba mi nieco pomalował....

Nie wiem czy cos z tego Ci pasuje... sama zobacz
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Limka 22:51, 14 lut 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
kaisog1 napisał(a)
Zaśmiecę Ci wątek ale dlatego, że jedynym moim wytłumaczeniem na brak jakiejś propozycji na Twoje rabaty jest to (własciwie "ten"):






Swoje dzieło mój syn podsumował: "mama ale się Pani uciesy!"

A tak na poważnie. Mam naszkicowane dwie propozycje.... jedna zerżnięta po prostu od Danusi i jedna trochę inna. Problem w tym, że utknęłam i nie mam pomysłu co dalej Może dziś będzie troszke spokojniej w domciu to się zastanowię



Projektu nie widzę, bo projektant skupia całą uwagę swoim urokiem

Sebek, uważaj konkurencja rośnie
____________________
Nasadzenia przed domem
Sebek 23:38, 14 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajny ten projekt - na serio

Ale ten podgląd z garden puzzle na prawdę mi się podoba - ja już się chyba wyczerpałem z pomysłami - Gosia za to jeden za drugim robi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 23:41, 14 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sebek, żeby to były moje pomysły.... ja tylko Danusię podglądam bez przerwy
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 23:44, 14 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale to Twoje - inspiracja to nic złego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
abrakadabra 09:50, 15 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A ja dopiero wpadłam i to tylko na chwilkę - mam szpital w domu
Dziecko uczulenia wczoraj wieczorem strasznego dostało, a tatuś leży w łóżku z kręczem szyjnym...

Gosia - projekcik Francja-elegancja!
Kształt rabat mi moją nową fryzurę przypomina

A tak na szybko - te świerki po prawej być nie mogą. Potrzebuję koniecznie widzieć furtkę zarówno z tarasu, jak i z domu.

Pomyslę dziś nad tym co i jak - zrobię rozeznanie w terenie i potem się odezwę. Na razie muszę wrcać do ogarniania domu i pacjentów

Jeszcze raz straszne dzięki za poświęcony czas - złota kobieta z Ciebie!
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
kaisog1 14:07, 15 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
O matko...to masz kiepsko............ zdrówka Wam życzę

Tu masz jeszcze jeden pomysł, o którym pisałam wczoraj..... oczywiścien a wizualizacji nie wszystkie rośliny są właściwe. Musisz użyć wyobraźni






Aha..... stoje bez przerwy po lewej stronie Nie wiem co dalej ale mam pytanie... jakiej wielkości jest ta studzienka??? Czy można ją przysypać korą?? Czy wystaje ponad poziom ziemi?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
abrakadabra 14:39, 15 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Witam - właśnie ze spaceru po ogrodzie wróciłam - śniegu po łydki i ciągle pada
Mam kilka przemyśleń i zaraz je opiszę jak tylko trochę odtaję i obiad zmajstruję.
Tak na szybko - studzienka ma 1,2m długości i 0,75m szerokości. Jest od siatki w odległości 0,5m. Myślę, że spokojnie ją można przysypać i może w doniczkach coś postawić? Jest równo z poziomem ziemi.

Wizualizacja bardzo fajna - też w tym miejscu o drzewie myslałam, a i furtkę widzieć będę.
Muszę na razie pędzić do obowiązków. Jak skończę to się porozpisuję do jakich wniosków doszłam

Dzięki Gosia!!!
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 23:11, 15 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Dopiero udało mi się troszkę czasu dla siebie zorganizować. Spędziłam dziś ponad 2 godziny na odśnieżaniu całego podjazdu i terenu przed ogrodzeniem – duuużo śniegu napadało….
Powiem szczerze – rąk nie czuję
Za to już wiem, że na tym pasku między chodnikiem, a podjazdem nie mogę sadzić nic delikatnego. Całe tony śniegu tam dziś wywaliłam


Acha- przede wszystkim to źle narysowałam na planie kamienno-drewniany płotek. On z lewej strony najpierw idzie 2 metry pod kątem prostym od siatki, a dopiero potem jest ten skos…
Przepraszam bardzo – rysunek robiłam w nocy z notatek i ze zmęczenia coś mi się pomyliło…

Nasłonecznienie:
okolice tarasu (1-1,5 m w górę) – głównie cień
wyżej do mniej więcej połowy terenu – kilka godzin cienia
od połowy do góry (do ulicy) – patelnia. Od strony siatki z sąsiadem może jeszcze jest trochę cienia, ale z prawej strony – patelnia cały dzień.


Pochodziłam dziś trochę po przedogródku i poobserwowałam, nawet sobie krzesło na taras wyniosłam żeby sprawdzić co z tej perspektywy widać i gdzie najlepiej będzie ciurkadełko umieścić.
Na pewno nie można go postawić przy samym tarasie bo tam nie widać nic przez płotek odgradzający taras.
W sumie jak się tak zastanowiłam to najbardziej widocznym miejscem, na które często by się zerkało jest początek dzisiejszego skalniaka (ok. 5 m na wprost od tarasu).

Gosia, miejsce które zaproponowałaś na drugim projekcie byłoby idealnie tylko tam jest z tarasu strasznie daleko! Ciurkadełko musiałoby być ogromne żeby je było widać, a nie bardzo mnie stać na takie.

Strasznie podoba mi się z pierwszego projektu ten „dziubek”, z kolei w drugim urzekł mnie pomysł z białoobrzeżonymi hostami. Tylko one tam chyba rady nie dadzą. Chyba, że są takie co słońce wytrzymają…

A w ogóle to mi chyba w myślach czytasz z tymi kolorami bo ja sobie właśnie wyobrażałam w przedogródku dużo, dużo bieli i troszkę czerwieni żeby pikanterii dodać
I nie wiem jak z tym ciurkadełkiem w końcu… A może by te rabaty powiększyć i przybliżyć? Na dużej powierzchni trawnika mi tam nie zależy – wprost przeciwnie.

Wklejam parę zdjęć jak to wygląda z tarasu – może to coś pomoże.





____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies