Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik mimo woli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik mimo woli

Bogdzia 18:24, 24 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Oj czarny kolor to już był bardzo zmysłowy jak na komunę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:29, 24 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
http://www.wymarzonyogrod.pl/1248_3647.htm



http://www.oczarjk.pl/index.php?act=261/#sadzonki_zielne


Aniu, to rozmnażaj róże.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 19:20, 24 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zbigniew_gazda napisał(a)
Aniu nie podejmuję się odgadnąć odmiany róż . Za czasów komuny można też było "widzieć" od czasu do czasu majtki w kolorze czarnym.....


Z kwiatków na majtki..hi, hi, hi..... czarne były tylko z paczki od cioci z Ameryki
A kwiatuszki były tylko takie co miał sąsiad lub sąsiadka...... i wymiana Do rana
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 19:35, 24 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Aniu, to rozmnażaj róże.


A to może ja spróbuję przez odkłady...wyglądają najprościej , a Tobie podrzucę dużo sadzonek, by napewno któraś się przyjęła.... piszą że z zielonych w czerwcu, a koniec maja to już prawie czerwiec

Jedna moja sąsaidka ma przepiękne róże ciemnoczerwone o dużych kwatach...też w stylu piennych, niestety kwitnątylko raz... i druga sąsiadka mówiłą, że one to tak uciachały sadzonkę, wsadziły w ukorzeniacz, do ziemi i plastykowa buleka od góry. I się rozrosło.... z opowieści wygladało prosto, zagadam jeszcze raz jak to one robiły Jedna to "maniaczka" róż.... powinna wiedzieć
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 22:18, 24 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)

Aniu, to rozmnażaj róże.


A to może ja spróbuję przez odkłady...wyglądają najprościej , a Tobie podrzucę dużo sadzonek, by napewno któraś się przyjęła.... piszą że z zielonych w czerwcu, a koniec maja to już prawie czerwiec

Jedna moja sąsaidka ma przepiękne róże ciemnoczerwone o dużych kwatach...też w stylu piennych, niestety kwitnątylko raz... i druga sąsiadka mówiłą, że one to tak uciachały sadzonkę, wsadziły w ukorzeniacz, do ziemi i plastykowa buleka od góry. I się rozrosło.... z opowieści wygladało prosto, zagadam jeszcze raz jak to one robiły Jedna to "maniaczka" róż.... powinna wiedzieć


Nie Aniu ja dziękuję ,nie mam cierpliwości do takiej zabawy. Myślałam że Ty się chcesz nauczyc rozmnażac. Ja chętniejsza jestem do kupna gotowych a pytałam o nie bo są przepiekne i dzięki że mi wkleiłaś, będę często ogladac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:37, 24 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W takim razie dla Ciebie spróbuję.....ale na efekt to za bardzo nie licz
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Martek 01:24, 25 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
W trzy lata i taki efekt bez pomocy fachowców dla mnie to bardzo duży sukces Anno .Dobrze,że zaadoptowaliście tego czworonoga
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
malgocha1960 10:29, 25 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Aniu,czy na tarasie pod pergolą,gdzie stoi datura masz w donicy jakiegoś klona,bo nie mogę dojrzeć.Pieknie masz,podziwiam cały czas po cichu.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Mala_Mi 10:55, 25 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marta... ... dzięki za miłe słowa ;D Twoje rabatki też oglądałam i też podziwaiałam, bo ja tak jak Ty, robię wszytko metodą prób i błędów.. i sama nie wiem, co tak naprawdę chciałabym mieć... Albo powiem inaczej....wszystko chciałabym mieć... i tu jest problem, bo niewiele rzeczy jest które mi się nie podobają..co najwyżej jedne więcej drugie mniej. Na dzikim trawniku rośnie takie fajne zielsko, co kwitnie na żółto (i nie są to melcze) i robi żółty dywan. Szkoda tylko ,że te nieliczne trawki przy okazji zagłusza... ale efekt dla oka przyjemny. Czworonóg tez się chyba cieszy, że nami jest .... I jest to teraz najbardziej rozpieszczony burek w okolicy.... Czytając książki o wychowaniu psa jesteśmy przykładem jak tego nie powinno się robić.... Podobnie jak z ogrodem...Mogę wymieniać najdłuższą litanię rzeczy "czego nie powinno się robić". Póki było dla nas, za bardzo tym się nie przejmowałam, nawet się cieszyłam, że mam roboty w ogrodzie na 20 lat. Próbując zrobić wizytówke dobrze się nagłowiłam...bo na każdym zdjęciu widać coś zaczętego i nieskończonego...A tu inni mają takie dopieszczone cacuszka... Trochę się zdołowałam.... Za to plan od wiosny jest wytyczony, dokończyć przynajmniej częsciowo wszystkie pozaczynane "inwestycje".
A teraz koniec przerwy i do pracy....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:04, 25 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Małgocha.... na tarasie, na prawo od datury mam klonika o pstrych liściach. Rosło to jak chciało i postanowiłam ciąć to w bardziej uformowany kształt, więc jest trochę wybiedzony... kwitnie na pomarańczowo.... po wniesieniu do domu na zimę jeszcze kwitnie... ale zielenieje i gubi liście..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies