Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Ewa777 21:47, 26 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
maed napisał(a)
Walczę z opuchlakami już 6 rok. Dzisiaj znalazłam taki artykuł. Może to jest sposób.
https://www.ogrodinfo.pl/szkolkarstwo/bergenia-jako-pulapka-na-opuchlaki/


Też walczę od lat z opuchlakami. Wypróbuję teraz pomysł z bergenią. Dzięki
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ogro 17:42, 12 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2020
Posty: 2
Anda napisał(a)
Martka, nicienie możesz po prostu rozprowadzić po ogrodzie konewką. Najlepiej podlewać tam, gdzie występują zagrożone rośliny. Nie zapomnij o doniczkach, jeśli masz tam również objawy żerowania.


Forumowiczko Ando udzielając takich błędnych porad, narażasz innych właścicieli ogrodów na duże straty zarówno finansowe jak i straty roślin w ogrodzie. Na stronach firm sprzedających nicienie jest dokładny opis użytkowania i zalecenia, również porady forumowiczki Toszki i Mary sa godne naśladowania. Poczytaj ich porad i nie wprowadzaj ludzi w bląd.
Anda 19:41, 12 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Ogro napisał(a)


Forumowiczko Ando udzielając takich błędnych porad, narażasz innych właścicieli ogrodów na duże straty zarówno finansowe jak i straty roślin w ogrodzie. Na stronach firm sprzedających nicienie jest dokładny opis użytkowania i zalecenia, również porady forumowiczki Toszki i Mary sa godne naśladowania. Poczytaj ich porad i nie wprowadzaj ludzi w bląd.


Te informacje nie są błędne. Sama w ten sposób używałam nicieni i się pozbyłam opuchlaków. Również w szkółce ogrodniczej, w której pracuję z powodzeniem w ten sposób używamy regularnie nicieni.

Tak swoją drogą to ciekawa jestem, kto ukrywa sie pod tym nickiem. Dzisiejsza rejestracja i od razy atak na mnie - zajmij się czymś pożytecznym zamiast mącić i głupoty pisać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 22:37, 28 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Gregory71 napisał(a)
Moi drodzy,
Co to za robak? Podobny do opuchlaka ale ma maksymalnie 4mm i nie widzę go nigdzie indziej tylko na elewacji domu. Pojawia się wewnątrz bo sprawnie wchodziło ścianach i szybach. Pojawia się zazwyczaj późnym popołudniem. Wcześniej go nie było, dopiero od ok 2 tygodni. W ogrodzie oprócz trawy na ta chwile nic nie ma tylko tuje. Niemniej widuje go tylko na ścianach. Proszę o pomoc jak to zwalczyć bo tak jak pisałem pokazuje się w domu na ścianach.


Z góry dziękuje

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 22:37, 28 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za robal zamkn.

Mi to wygląda na opuchlaka
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gregory71 22:37, 28 sie 2020

Dołączył: 22 gru 2019
Posty: 13

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za robal zamkn.

Proszę o inne typy i jak to zwalczyć bo jest co raz więcej.
Zawsze myślałem ze opuchlaki są większe i raczej są w okolicach roślin. Tego tylko widuje na ścianach zewnętrznych a jak wejdzie to i wewnętrznych
inka74 22:38, 28 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za robal zamkn.

Ale to jest opuchlak, są różne odmiany. Jak chodzi a nie lata to na 100% on.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 22:38, 28 sie 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za robal zamkn.

To opuchlak.

U mnie najcześniej znajduję na elewacji, po południu/wieczorem.
Elewacje mam jasnożółtą. Ta ze zdjęcia wygląda na podobną.

Ostatnio także znalazłam w domu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
BasiaLT 22:38, 28 sie 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za robal zamkn.

Też mam ich masę i nie wiem jak zwalczyć.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gregory71 22:38, 28 sie 2020

Dołączył: 22 gru 2019
Posty: 13

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co to za robal zamkn.

Czy macie jakieś pomysły jak z nimi walczyć. Nawet nie wiem gdzie się mnożą.
JAK JE SKUTECZNIE ZWALCZYĆ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies