Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród - radością dla oczu, pokarmem dla duszy.

zuza12 09:18, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Witam wszystkich ogrodowiczów w tą pochmurną i deszczową środę.
Miejmy nadzieję, że to przejsciowe zaburzenia pogodowe. Bo ja uznaje tylko polską złotą jesień. Deszcze mnie wykańczają, bo wtedy mój rowerek stoi smutny w garażu.

Kochani zapomniałam Wam pokazać, gdzie się podziały hortensje i rododendrony które rosły na zmienionych rabatach.
Miałąm w ogrodzie miejsce na które nie miałąm pomysłu. Wiosna wysiałam tam łąkę kwietna i miałam spokój z chwastami. Teraz panował tam już niezły bałągan i właściwie kwitły już tylko nieliczne kwiatki. Decyzja zapadła, że wylądują tutaj. Zwróćcie uwagę na ten jeden słonecznik - zaskoczył mnie wczoraj.





Na rabacie został oczywiście migdałek, dereń biały, jest jeszcze lilak, ale bardzo mały i niestety nie bardzo go jeszcze widać. Chciałam też wyrwać wszystkie słoneczniki, ale mąż uparcie brinił tego jednego i ostatecznie zostały nawet dwa, które rosły w pobliżu ogrodzenia i zbytnio mi nie przeszkadzały.





Ostatecznie przeniosłam tam tez hibiskusy. Hortensje posadziłam na przemian z rododendronami, co mam nadzieje bedzie później ładnie wygladać, bo bedą kwitły na przemian. Między nimi zaczęłam juz sadzić liatrię. Na efekt kolorystyczny zaczekamy do przyszłego roku.



____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Ana 09:25, 05 wrz 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Zuza, idziesz jak burza - ten urlop widzę dobrze Wam zrobil, bo sił macie za dziesięciu!!!! Bardzo fajne zmiany, a łaka kwietna zamienia się w elegancki zakątek!
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
zuza12 09:37, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Aniu mam nadzieje, że w przyszłym roku takim właśnie się stanie.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
zuza12 09:56, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
A teraz ten tajemniczy słonecznik. Powalił mnie wczoraj na łopatki jak go zobaczyłam.





____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
jotka 09:59, 05 wrz 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gratuluje słonecznika! Wspaniały Ja takie wysiałam, ale .... nie raczyły wzejść

Mam nadzieję, że długo będzie cieszył
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
zuza12 10:03, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Cześć Jolu
Chcę zebrać z niego nasiona i w przyszłym roku mieć ich więcej. Może sie uda.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
popcorn 10:04, 05 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudny słonecznik! Fajnie że go zostawiliście!
Zobacz jak zmieniła się ta rabata - z chaosu w piękno A jak zaczną kwitnąć, to od maja będzie pięknie!!

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
zuza12 10:06, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
No to czekamy do maja. Ja jestem niecierpliwa, więc będzie mi cięzko.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
popcorn 10:07, 05 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oj, jeszcze jesień przed nami nie będzie źle
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
zuza12 12:00, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Marcinki nieśmiało wygladają i czekają na jesień.





Ogień w ogrodzie







____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies