Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Szymka 12:56, 17 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Zazdroszczę cieszynianki. Próbowałam kiedyś ale na moich piaseczkach nie dała rady . Nigdy więcej nie stanęła już na mojej drodze.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
sierika 17:24, 17 sty 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Vito, Ewo Pszczółko, Miro moje nowe spojrzenie na piękno ogrodowe to nie tyle doświadczenie co posypywanie głowy popiołem. Więcej grzęd warzywnych choć nie kwatery, więcej dzikości /monitorowanej z doskoku/, więcej luzu w połączeniach.
Ale co Wam truć będępatrzę na Wasze ogrody stąd takie refleksje. Uczyć się dalej trzeba i tyle

Vito, to co pokazałaś zachwyca, za późno zabieram się za takie aranżacje ale próbuję.
____________________
EwaSierika
daredevil 17:06, 18 sty 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ocham i acham. Cudne miejsce. A jaka mnogość gatunków! Konwalniki Ci się sieją? Cieszynianka też? To rosliny które miałam, kilka razy, a które nie chciały rosnąc. Nic a nic. Jak posadziłam P9 tak było i 3 lata później, chyba że nie było wcale. Pewnie dlatego że glina...

pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Margo2 22:40, 18 sty 2022


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 738
Przepięknie masz wiosną. Zresztą o każdej porze.
Cały czas wspominam wizytę. I te wszystkie rarytasy.
Naprawdę robią wrażenie. I to, że wszystko chce u Ciebie rosnąc.
Ja jestem ciekawa, czy moje/twoje przeżyją zimę
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
vita 18:21, 21 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Magara napisał(a)
vita, witam się u Ciebie, zaznaczam do odrobienia kolejny wątek
do mnie "no dig" przemawia bardzo


Witam, zapraszam, no dig ma przyszłość
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:29, 21 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
antracyt napisał(a)
Przepiękne masz to miejsce, bogate w gatunki. Twoje nasadzenia to dla mnie spora dawką inspiracji na frontowe rabaty.
To dobra wiadomość, że irysy w półcieniu dają sobie radę i że tak łatwo można podzielić epimedia. Napisz proszę kiedy dokładnie to robisz.


Cieszę się, że mogę inspirować Epimedia dzielę wczesną wiosną, zaraz po tym jak wytnę stare liście. Szpadelkiem to robię, aczkolwiek w zwolnionym tempie. Epimedia to wspaniałe rośliny, niosą obiecującą radość wiosną, są mało wymagające i posiadają takie nieoczywiste piękno. Niby nic, a jak zajrzysz pod listki, odkrywasz mega piękno. Mam za miedzą narodową kolekcję epimedium Jeszcze pamiętam jak powstawała
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 18:30, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Vita spotkałaś może na swojej drodze Szarłat szorstki Hot Biscuit ?
Zobaczyłam go ostatnio w jakimś programie i się zakochałam. Mam ostatnio jakieś ciągotki do pomarańczu. W Polsce nasiona nie są dostępne, ja przynajmniej nie wyszperałam .
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 18:47, 21 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Mgduska napisał(a)
Wiosna jest po wieloma względami ciekawsza, niż lato- ja też uwielbiam odkrywać skarby wychodzące z ziemi Zwłaszcza te, o których nie pamiętam, albo nie jestem pewna, czy wyjdą.
Okolice Rzucewa i Pucka to jedna z naszych najulubieńszych tras łikendowo-spacerowych. Ciekawe lasy, trochę inne, niż nasze, no i rybka w Pucku
Piękne są też lasy w okolicach Marszewa, gdzie wiosną kwitną hektary zawilców
Oj, chciałoby się już tropić wiosnę po lasach.


Wychodzące skarby z ziemi wiosną Wyjątkowo wyszukane przyjemności
Mam nadzieję, że nie umrę wiosną, zawsze tak na nią czekam.
Marszewa jeszcze nie znam. Ale Puszcza Darżlubska też jest piękna.
Chciałabym jeszcze znaleźć malinę moroszkę i aster solny. Obszar słonych łąk Zatoki Puckiej jest dosyć ograniczony, ale spróbuję znaleźć.

Tropić wiosnę po lasach! Tak
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 18:53, 21 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Szymka napisał(a)
Vita spotkałaś może na swojej drodze Szarłat szorstki Hot Biscuit ?
Zobaczyłam go ostatnio w jakimś programie i się zakochałam. Mam ostatnio jakieś ciągotki do pomarańczu. W Polsce nasiona nie są dostępne, ja przynajmniej nie wyszperałam .


Nie, szarłaty mnie nie interesowały. Ale ciągoty do pomarańczu rozumiem, mam silną potrzebę posadzenia pomarańczowych róż. Zapiszę do szukania
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Szymka 18:56, 21 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mnie też szarłaty nie interesowały .. do dzisiaj


Próbowałam sobie wygooglać narodową kolekcję Epimedium i niestety nic nie znalazłam...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies