Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 21:09, 25 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Martka napisał(a)


Wiktorio, cudowny zakątek! Czekam na cień w moim ogrodzie.


Dzięki, powodzenia życzę, aby szybko ten cień u Ciebie. Wiem, że trzeba cierpliwości
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:17, 25 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)
Empres wu była jedną z pierwszych host jakie nabyłam, niestety po pierwszej zimie już mi z ziemi nie wyszła....nie wiem czy wygniła czy coś ją zjadło


Trudna w utrzymaniu. U mnie ledwo uratowana, pogryziona, ale na szczęście po podziale mam je dwie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:26, 25 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Szymka napisał(a)
Mogłabym oglądać godzinami takie miejsca. Też mam cienisty zakątek pod sosną, to jedyne cieniste miejsce u mnie. Ale u Ciebie każda roślina ma swoje miejsce i przestrzeń. Duże hosty wyglądają cudnie kiedy nie są wciśnięte między innymi roślinami jak u mnie. Empres Wu stała u mnie 2 lata w doniczce aż wsadziłam ją gdzie było miejsce...

Nie tylko rośliny u Ciebie przeglądałam
Ławeczka do odgapienia
Betonowe kule własnoręcznie zrobione-do odgapienia


Nic nie mów, w cienistych, to ach! Do odlania betonowych kul mogę Ci użyczyć połówek globusa, świetnie się sprawdza Tak, dla host trzeba przemyślanego miejsca. Dla mnie jednak hosty to są rośliny drugiego planu.
Która ławeczka Cię zainteresowała?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:33, 25 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
Fiołki tylko do maja, a później co z nimi?


Później to lądują pod krzewy i na spore połacie moich skarp jako zadarniacze.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:56, 25 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
AlinaP napisał(a)

Hej Podziwiam cieniste zakątki, mam mało takich. Dzięki Twoim zdjęciom kupiłam cieszyniankę. Wcześniej się nad nią zastanawiałam, ale wyrzucałam z koszyka. Informacja o samosiewie mnie przekonała.
Pozdrawiam


Alinko, z tym samosiewem, to jestem winna wyjaśnienia. Niektóre rośliny są skłonne do samosiewu w sprzyjających warunkach. Uprawiając ogród przez długi czas stale, niezmiennie, przy zapewnieniu specyficznych warunków dla wybranych roślin, możemy oczekiwać rezultatów.Czego Ci życzę.
Ile uprawiasz ogród i jakie masz w nim warunki? Planujesz założyć wątek?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:01, 25 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
ewsyg napisał(a)


Ja swoją posadziłam w słońcu i przecudnie kwitnie. Mam mnóstwo kwiatów i ogromny wigor życiowy. Póki co nie boję się takich róż.

Wiktorio, pisałaś u mnie, że będę zadowolona z irysów syberyjskich. Miałaś rację, tak zawładnęły moim sercem, że sporo nowych odmian zakupiłam. Mam nadzieję, że w tym roku chociaż połowa zakwitnie.
Bardzo lubię Twój ogród, bardzo
Pozdrawiam i życzę udanego nowego sezonu ogrodowego


Irysy mają moc Nowy sezon będzie udany, nie może być inaczej
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:28, 25 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
vita napisał(a)


Irysy mają moc Nowy sezon będzie udany, nie może być inaczej

Trzymam się tej myśli jak tarczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lilarose 11:38, 26 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
dzień dobry Vito, trafiłam do Ciebie całkiem niedawno- doprawdy nie wiem, jak to się stało, że mi Twój ogród umykał do tej pory. A mam teraz nad czym myśleć- na mojej działce dużo cienistych miejsc, muszę się za nie poważnie wziąć- będę przychodziła po inspiracje. Cieszynianka zanotowana
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
AlinaP 15:21, 26 sty 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
vita napisał(a)


Alinko, z tym samosiewem, to jestem winna wyjaśnienia. Niektóre rośliny są skłonne do samosiewu w sprzyjających warunkach. Uprawiając ogród przez długi czas stale, niezmiennie, przy zapewnieniu specyficznych warunków dla wybranych roślin, możemy oczekiwać rezultatów.Czego Ci życzę.
Ile uprawiasz ogród i jakie masz w nim warunki? Planujesz założyć wątek?


W zupełności zdaję sobie z tego sprawę, selerowate- muszę się postarać. Gleba gliniasta. Asekuracyjnie zamówiłam 3 szt. Gdyby się nie wysiała -mam grupę. Twoje zdjęcie mnie urzekło. Na mniejszą skalę "widzę" takie miejsce u mnie. Większe powierzchnie byłyby nie do opanowania. Uprawiam ogród już baaardzo długo, to znaczy nie uprawiam, on trwa. Powstał w międzyczasie, mimochodem, własnymi siłami. Stawiam na rośliny strukturalne, spełniające określoną rolę- zasłony od wiatru, przysłonięcie czegoś. Ale takie perełeczki mnie kusiły od zawsze. Mam dużo porażek na koncie, np. uprawę bletilla striata, psizębów. ale to było w okolicach 2000 r. lub wcześniej. Nie miałam czasu i ochoty już do tego wracać. Na ostatnie pytanie odpowiem parafrazując tytuł utworu Obywatela GC: "Nie pytaj o wątek". Czasem coś zamieszczę w tematycznych.
Pozdrawiam


____________________
Ala
Szymka 15:49, 26 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)




Ta ławeczka wpadła mi w oko
Globusa oczywiście wypożyczę, nie mam geografa w rodzinie. Trzeba by było kombinować z jakimiś miskami.

Za każdym razem jak przeglądam Twój wątek, to coś mi utkwi. Dobrze wyczytałam,że masz zawciągowiec? Nie przemarza i kwitnie ?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies