Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 08:45, 22 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Margo2 napisał(a)
Przepięknie masz wiosną. Zresztą o każdej porze.
Cały czas wspominam wizytę. I te wszystkie rarytasy.
Naprawdę robią wrażenie. I to, że wszystko chce u Ciebie rosnąc.
Ja jestem ciekawa, czy moje/twoje przeżyją zimę


Też mile wspominam Waszą wizytę. Trochę się martwiłam nieobecnością Tamaryszka, ale wszystko się wyjaśniło. Siewki glaucidium powinny dać radę, u mnie też już zimowały.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 08:52, 22 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Szymka napisał(a)
Mnie też szarłaty nie interesowały .. do dzisiaj


Takie ostatnio widziałam w Zgorzałem. Robiły wrażenie. Jak będę tam wiosną zapytam o odmianę. Może będą do kupienia sadzonki?



____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 08:57, 22 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wiktorio Ewa u Izy wrzuciła linka do takiego ogrodu, myślę, że i Tobie się spodoba
https://www.youtube.com/watch?v=TVGLNNkL4zU


Dzięki Sylwia
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 09:39, 22 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Joku napisał(a)
Wyższy poziom ogrodniczkowania . Wysiewanie konwalników - nawet nie wiedziałam że to możliwe, łany cieszynianek....
Co na tej skarpie cieszy oko jak przekwitnie wiosenna drobnica?


Jola Doniczka z ziemią, trochę wilgoci i czas. Tylko tyle
Jak przekwitnie wiosenna drobnica to jest tam spora kępa rabarbaru dłoniastego, róża veilchenblau, kokorycz ochroleuca, czerńce. A w bliskim sąsiedztwie rozwijają się giganty.

Rutewka elin. Ma tu chyba trochę za mało światła, bo się kładzie, ale jest piękna. Z kwiatostanem ponad dwa metry.



Ciemiężyce


Martagony, w tym roku marne, bo wszystkie jesienią wykopałam i dzieliłam.

____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Szymka 11:27, 22 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)


Takie ostatnio widziałam w Zgorzałem. Robiły wrażenie. Jak będę tam wiosną zapytam o odmianę. Może będą do kupienia sadzonki?


Waśnie w programie Kasi je zobaczyłam Gdyby udało Ci się "wyżebrać" choć jedną sadzonkę...Jeżeli już będą. Nie pamiętam kiedy zaczynają wschodzić.
Piękne są, przyznasz? Taki delikatny pomarańcz.

Vilchenblau u mnie choruje i kwitła tylko raz. Kiedy ją sadziłam kierowałam się opiniami,że daje radę również w cieniu. U mnie nie daje...
Ciemiężyca u mnie jak zaklęta nie chce się rozrastać. Pewnie za sucho.

Siedziałam w Twoim wątku wczoraj do późnej nocy. Przeglądałam rośliny.Miałaś w 2012 rośliny, które ja zdobyłam i o których dowiedziałam się całkiem niedawno...Powiedziałam mężowi ,że jestem przy Tobie płotką ogrodniczą
Jest jeszcze coś czego szukasz ? Ja mam listę chciejstw na 2 kartki.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Joku 11:34, 22 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Niektóre rośliny znam jedynie z nazw (gdzieś mi się obiło o uszy), niektóre widzę po raz pierwszy.
Ławeczka bardzo stylowa - zabytek?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
antracyt 17:43, 22 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Przepiekna odsłona tego miejsca w kolejnej porze roku. A na szkarłat chyba od dziś też przyjaźniejszym okiem będę zerkać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
vita 22:46, 22 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Szymka napisał(a)


Waśnie w programie Kasi je zobaczyłam Gdyby udało Ci się "wyżebrać" choć jedną sadzonkę...Jeżeli już będą. Nie pamiętam kiedy zaczynają wschodzić.
Piękne są, przyznasz? Taki delikatny pomarańcz.

Vilchenblau u mnie choruje i kwitła tylko raz. Kiedy ją sadziłam kierowałam się opiniami,że daje radę również w cieniu. U mnie nie daje...
Ciemiężyca u mnie jak zaklęta nie chce się rozrastać. Pewnie za sucho.

Siedziałam w Twoim wątku wczoraj do późnej nocy. Przeglądałam rośliny.Miałaś w 2012 rośliny, które ja zdobyłam i o których dowiedziałam się całkiem niedawno...Powiedziałam mężowi ,że jestem przy Tobie płotką ogrodniczą
Jest jeszcze coś czego szukasz ? Ja mam listę chciejstw na 2 kartki.


Spróbuję, u Kasi planuję być kilka razy w tym sezonie, więc może się uda.
Dobrze, że tylko rośliny przeglądałaś w moim wątku
Ja już nie szukam, musiałam się wyleczyć z zakupów. Rośliny z ostatniej mojej listy, szachownice od Bondarenki (nie przyznam się ile wydałam) nie dały u mnie rady. Została mi jedna na pocieszenie: F. minuta. Czasami coś tam kupię, najchętniej drzewa i krzewy, ale to już nie ta skala.

Vilchenblau u mnie w cieniu też średnio sobie radzi, nie wygląda koncertowo i ma blade kwiaty, ale nie choruje. Ostatnio coś albo ktoś mi ją stratował skacząc przez płot, więc jest jej połowa. Ale przynajmniej jako jedynej nie usypuję kopca.
Szczerze mówiąc wygląda jak róża rosnąca w cieniu.


____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 23:08, 22 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Joku napisał(a)
Niektóre rośliny znam jedynie z nazw (gdzieś mi się obiło o uszy), niektóre widzę po raz pierwszy.
Ławeczka bardzo stylowa - zabytek?


Nie, ławeczka nie jest zabytkowa, powiedzmy robiona na zabytkową
Lubię ją. Jola nie kokietuj nas tutaj, byłam z Tobą w kilku miejscach i rozpoznawałaś rośliny lepiej ode mnie
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
vita 23:14, 22 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
antracyt napisał(a)
Przepiekna odsłona tego miejsca w kolejnej porze roku. A na szkarłat chyba od dziś też przyjaźniejszym okiem będę zerkać.


Przyznam, że w Zgorzałem też się nim zachwyciłam, na krótko i jako rośliną towarzyszącą w warzywniku. Jednak szybko o nim zapomniałam.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies