Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 20:24, 01 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
vita napisał(a)
Mączlik już nie?! To największe dla mnie dziadostwo. A tiul?

Tiul powinien dać radę jeśli nie będzie nigdzie szczelin. Tak myślę Bo jak jeszcze króliki hodowałam to by je obronić przed komarami montowałam na drzwiczki klatek firanki takie gładkie z mikro dziurkami, podwójnie. Jakież było moje zdziwienie, ze potrafiły się przez jedną warstwę tymi dziurkami przecisnąć( a wydawało się niemożliwe) na szczęście łapały się w pułapkę bo grzęzły i już przez kolejna warstwę nie dawały rady przeleźć. Mączlik maleńki, ale może przez tiul się nie przeciśnie, nie powinien
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 20:34, 01 lut 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tutaj ciekawe rozmowy, wymiana myśli i doświadczeń ogrodniczych. Fajnie, niespiesznie, przedsezonowo.

Czy te długie ryby to ceramika?!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:05, 01 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pszczelarnia napisał(a)


Czy te długie ryby to ceramika?!


Mam nadzieję, że nie, bo już mi ślinka pociekła na ich widok. Wyglądają bardzo apetycznie.

Te zielone ości bardzo podbijają walory tej rybki. Świetnie się to prezentuje. Sprawdziłoby się w kuchni minimalistycznej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Szymka 23:22, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)


Według mnie biała włóknina zapewnia przewiewność, jest taka lekka.
Tam gdzie z zimowaniem/ kwitnieniem po zimie hortensji jest problem, to jednak trzeba podjąć czasochłonne starania


Ja w grudniu porobiłam chochoły ze ściętych miskantów na hortensjach, które rosną w gruncie. Też się nie poddaję. Marzę o spektakularnym kwitnieniu. Doczekam się chyba jak się przeniosę w inne strony.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Magara 01:03, 02 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
vita napisał(a)


Ach, jakby co Miałam ostatnio namiary na pracownię ceramiki w Wejherowie, bo zbieram ryby. Płaskie, z zawieszką, najlepiej płastugi, ale inne też mile widziane. Jeszcze tam nie dotarłam
Myślę, że Twoje hortensje muszą się przystosować, daj im szansę.
Ogrodówki mają wiele zalet, są kompaktowe, zawsze zdobią, do końca. Nie pachną, wiem

vita, moje hortensje ogrodowe mają daną szansę - są tam gdzie je posadziłam od trzech lat ale okrywać już nie będę - niech sobie będą liściaste
Ryby w ceramice to wdzięczny temat - chyba nie masz problemów z powiększaniem kolekcji
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:46, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Z tymi hortensjami, to jest ciekawa sprawa. Moi sąsiedzi, po przeciwnej stronie ulicy mają piękne ogrodówki - po północnej stronie ogrodu, wydaje mi się, że nie są okrywane, ale zerknę przy najbliższej okazji. Ja mam jedno maleństwo, które poprzednia zima trochę sponiewierała, być może przyczyną jest młody wiek sadzonki, ale widzę, że duże znaczenie ma mikroklimat. Czyli w jednym miejscu zmarznie, obok nie i trzeba znaleźć takie miejsce
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 09:57, 02 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Ja mam w różnych miejscach, nie okrywam już wcale, wcześniej okrywałam i było tak samo. Te co mam na otwartej przestrzeni kwitną jeśli nie ma przymrozków majowych, jak są to nie kwitną i wtedy musza odbijać ponownie spod ziemi. Drugie mam miedzy budynkami pod lilakiem i tujami, a nad nimi orzech sąsiada, nie okrywałam nigdy , kwitną co sezon choć przez małą ilość światła bukiety mniejsze Z ogrodówkami ważne jest by ich nie ciąć niżej niż pod przekwitłym kwiatostanem z ubiegłego sezonu, w sensie tylko kwiatostany usuwamy. Bo pod nimi są kolejne pąki kwiatowe nie jak u bukietówkekale pewnie wiesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 10:31, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czyli Twoje, Sylwia, mają dobre miejsce Ja miałam fajną ogrodówkę na balkonie przez wiele lat, pięknie kwitła na biało, ze ślicznymi przebarwieniami pod koniec sezonu. Niestety, jak jednej zimy akurat nie okryłam, okazało się, że zima była ciężka. Gdzieś tam mam patyczek ukorzeniony, zobaczymy, może jeszcze ją odzyskam
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 11:21, 02 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Z tymi hortensjami, to jest ciekawa sprawa. Moi sąsiedzi, po przeciwnej stronie ulicy mają piękne ogrodówki - po północnej stronie ogrodu, wydaje mi się, że nie są okrywane, ale zerknę przy najbliższej okazji. Ja mam jedno maleństwo, które poprzednia zima trochę sponiewierała, być może przyczyną jest młody wiek sadzonki, ale widzę, że duże znaczenie ma mikroklimat. Czyli w jednym miejscu zmarznie, obok nie i trzeba znaleźć takie miejsce

u mnie maluchy kwitły w tym roku, żadnej nic nie było, ale duże krzaki przemarzły Ale maluszki pochowane między innymi roślinami, każda ma zacisznie jeszcze
oczywiście fale mrozu mogą różnie iść, widziałam to dokładnie po daliach ostatniej jesieni
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 12:02, 02 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Mgduska napisał(a)
Czyli Twoje, Sylwia, mają dobre miejsce Ja miałam fajną ogrodówkę na balkonie przez wiele lat, pięknie kwitła na biało, ze ślicznymi przebarwieniami pod koniec sezonu. Niestety, jak jednej zimy akurat nie okryłam, okazało się, że zima była ciężka. Gdzieś tam mam patyczek ukorzeniony, zobaczymy, może jeszcze ją odzyskam

Tak mi się wydaje, ze miejsce zaciszne z drzewami przewieszającymi gałęzie nad nimi to dobre miejsce bo mróz wiosenny siada wtedy na drzewach i nie szkodzi hortkom. Inna sprawa, ze nie poświęcam im należytej uwagi i te bukiety nie jakieś ogromne u mnie. Do tego ten orzech wszystkie składniki pewnie zabiera...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies