Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

daredevil 12:40, 04 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ło ale masz sangwinarii! Prze-cud-na Jakbyś kiedyś sprzedawała nadwyżkę to zapisz mnie na liście

Pięne widoki!!! U Ciebie w ogrodzie głównie, bo to podróżniczo to chyba Toskania? Też się ślinię pozdrawiam serdecznie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
AlinaP 14:35, 04 maj 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Cudowne, aksamitne pejzaże Teraz tylko na telefonie.
Już od jakiegoś czasu dręczy mnie myśl, że odpowiednio wcześnie nie zadbałam o posadzenie białej gwiaździstej magnolii. Muszę to nadrobić.
Kalla etiopska- to już nadrobiłam. Miałam ją kiedyś i zupełnie nie wiem, dlaczego zginęła
Ten zapach jest niesamowity.
Pozdrawiam
____________________
Ala
mirkaka 19:11, 04 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Nie wiem jakie, właścicielka nie pamięta, powiedziała tylko że je wywala bo krótko kwitną, przeleżały rzucone, przykryte tylko odrobiną ziemi całą zimę, zaczęły tak na leżąco rosnąć, wzięłam w takiej kępie, nie wiem czy zakwitną.

Cebulice cudne chętnie przygarnę jedną cebulę
Najgorsze, że jeden mój storczyk, ten najwcześniejszy nagle się załamał tuż przy ziemi i położył się, nie wiem co to jest, czy było za sucho, czy jakaś choroba go dorwała,czy kret podrył, bo go z tych okolic przeganiałam, nie zakwitnie, uschnie pewnie, a to było takie wielkie jajo, Cypripedium Sabine Pastel. Muszę jednak je z lasku wysadzić, nie zadbam o nie tam tak jak należ
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 21:12, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
daredevil napisał(a)
Ło ale masz sangwinarii! Prze-cud-na Jakbyś kiedyś sprzedawała nadwyżkę to zapisz mnie na liście

Pięne widoki!!! U Ciebie w ogrodzie głównie, bo to podróżniczo to chyba Toskania? Też się ślinię pozdrawiam serdecznie


Zapisałam na liście Pozdrawiam też
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:15, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
AlinaP napisał(a)
Cudowne, aksamitne pejzaże Teraz tylko na telefonie.
Już od jakiegoś czasu dręczy mnie myśl, że odpowiednio wcześnie nie zadbałam o posadzenie białej gwiaździstej magnolii. Muszę to nadrobić.
Kalla etiopska- to już nadrobiłam. Miałam ją kiedyś i zupełnie nie wiem, dlaczego zginęła
Ten zapach jest niesamowity.
Pozdrawiam


Najbardziej elegancko wyglądają biało kwitnące magnolie, ja mam tylko dwie o białych kwiatach.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:24, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
mirkaka napisał(a)
Nie wiem jakie, właścicielka nie pamięta, powiedziała tylko że je wywala bo krótko kwitną, przeleżały rzucone, przykryte tylko odrobiną ziemi całą zimę, zaczęły tak na leżąco rosnąć, wzięłam w takiej kępie, nie wiem czy zakwitną.

Cebulice cudne chętnie przygarnę jedną cebulę
Najgorsze, że jeden mój storczyk, ten najwcześniejszy nagle się załamał tuż przy ziemi i położył się, nie wiem co to jest, czy było za sucho, czy jakaś choroba go dorwała,czy kret podrył, bo go z tych okolic przeganiałam, nie zakwitnie, uschnie pewnie, a to było takie wielkie jajo, Cypripedium Sabine Pastel. Muszę jednak je z lasku wysadzić, nie zadbam o nie tam tak jak należ


Cebulica przygotowana Współczuję storczyka, to się zdarza niestety. Zajrzałam dzisiaj do C. calceolusa, wspominałam, że nie wychodzą. Podjedzone przez coś, pod korzeniami wolna przestrzeń, dziura. Jeden się ostał a były cztery. Tak się cieszyłam, że zakwitły po podzieleniu.
Swoje wysadź jednak z lasku, będziesz miała kontrolę.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:35, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
Kwitnie Jeffersonia dubia, kiepskie zdjęcie, bo w cieniu.



Iris bucharyjski



Cieszynianka



Świdośliwa, w sumie kupiłam w zeszłym roku aż pięć świdośliw, a chodziło mi o tę właśnie.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:41, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
Saracenie, widziałam w sprzedaży, zastanawiam się czy skusić się?





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 22:07, 05 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Jeffersonia ma chyba kwiaty podobne do sangwinarii ale liście się różnią? Same rarytasy pokazujesz i ładne detale.
Saracenie kwitną?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 22:15, 05 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
Jest pewne podobieństwo, ale jeffersonia jest znacznie delikatniejsza. Obie rośliny sprawdzone.
O saraceniach dzisiaj Monty opowiadał, nie pierwszy zresztą raz. Ja swoje sfotografowałam w OB Roma, ale do kupienia są o rzut beretem
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies