Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mirkaka 06:03, 04 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
czy to kamasje?, dostałam sponiewierane ,miały być wywalone, czy zakwitną?



jak zwykle rarytasy, kiedyś pisałaś co to, czyli co to? bo cudne




Widoczki przepiękne, ale podróżujesz, powinnaś zmienić nik na wędrowniczka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 08:17, 04 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Widoki przecudnie malarskie, nie można oczu oderwać.
Ja również jestem ciekawa co to za białe kwiaty cytowane przez Mirkę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 10:04, 04 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O, to już pora na kamasje? U mnie tylko liście - na razie.
Zdjęcia cudne
____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 10:44, 04 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mirkaka napisał(a)
czy to kamasje?, dostałam sponiewierane ,miały być wywalone, czy zakwitną?


Jakie kamasje dostałaś? U mnie tylko quamash bez problemu zimują i kwitną. To na zdjęciu to cebulica. Ciekawa historia z nią, dostałam ją od magdali, która dostała ją od sąsiadki, a sąsiadka od marynarza- ogrodnika. Zidentyfikowała ją jako Hyacinthoides italica. Mam ją od 2011, od jednej cebulki. Dobrze rośnie w lekkim półcieniu i jak widać rozrasta się zadowalająco. chcesz?

jak zwykle rarytasy, kiedyś pisałaś co to, czyli co to? bo cudne


To sangwinaria multiplex, krowieniec kanadyjski. Zadziwia mnie jej cena, spojrzałam szukając poprawnej nazwy. Rośnie doskonale, mam ją w kilku już miejscach, chyba rozłogami się rozrasta, chociaż pewności nie mam.


Widoczki przepiękne, ale podróżujesz, powinnaś zmienić nik na wędrowniczka


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:58, 04 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
antracyt napisał(a)
Widoki przecudnie malarskie, nie można oczu oderwać.
Ja również jestem ciekawa co to za białe kwiaty cytowane przez Mirkę.


Sangwinaria kanadyjska, efektowna roślinka, jej wadą, jeśli to wada, to jest krótkie kwitnienie i zanikanie pod koniec wiosny. Po przekwitnieniu jakiś czas zachowuje bardzo dekoracyjne liście.
A widoki faktycznie przecudne, nie dziwię się wcale, że w Renesansie zastąpiły złote, płaskie tło w portretach wielkich mistrzów. No a knajpki za taki widok podwójnie liczą
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:03, 04 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Mgduska napisał(a)
O, to już pora na kamasje? U mnie tylko liście - na razie.
Zdjęcia cudne


Kamasje u mnie też jeszcze nie kwitną. Wywołałyście temat...ostatnio widywałam je na fotkach jako rośliny do sadzenia w trawniku obok narcyzów, krokusów itp. Ciekawe, czy zniosłyby koszenie liści pod koniec czerwca? Bo wtedy kosi się trawę na takich założeniach?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 11:33, 04 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Tak ja na naszej polanie krokusowej koszę w czerwcu.
Widoki cudne. Wczoraj z Emusiem tak sobie dyskutowaliśmy, że i w naszym kraju pewnie w niedalekiej przyszłości, tuje zaczną występować w naturze bo skoro w ogrodzie się sieją to i z ogrodów uciekną, a gdzie nie spojrzeć wszyscy sadzą tuje wokół ogrodzeń. Prawdopodobieństwo takowych ucieczek zatem wzrasta z każdym sezonem.
U Ciebie też cudnie i tyle perełek, ciekawostek ogrodniczych.
Ja w tym roku posadziłam pierwszego storczyka ogrodowego, oraz bożykwiaty i trójsklepki. Niektóre już z ziemi wychodzą, ale storczyk jeszcze śpi. Cebulki wszystkich były mizerne za sporą kwotę, ale żyją więc marzę by się zadomowiły i chciały rosnąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 11:44, 04 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
U mnie też jeszcze nie wszystkie storczyki wyszły, martwię się o C.calceolus, ani ani.
Jakiego storczyka nabyłaś? Daj mu czas, a gdzie go posadziłaś?
Temat tuj to chętnie pomijam w rozmowach, mam ich u siebie aż nadto, części się pozbyłam, ale to kropla w morzu. Grzechy tzw. młodości ogrodniczej
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 11:49, 04 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
U mnie tuje roba za wiatrołap , osłonę i miejsce do gniazdowania dla ptaków, ja moich nie czyszczę z suchego, tyle co wiatry otrzepią, więc ptactwo chętnie gniazda zakłada
Posadziłam storczyk naziemny bletila pasiasta, dałam na rabacie z rodkami, paprociami, klonem palmowym zawilcami gajowymi, miodunkami i epimediami. Choć akurat epimedia u mnie jakieś spóźnione w tym roku...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 12:00, 04 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ciekawy storczyk, zauważyłam jak z roku na rok potroił cenę w centrach ogrodniczych, nawet przypięciokrotnił Dobre miejsce dla niego znalazłaś, trzymam kciuki za powodzenie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies