Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 21:02, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
sylwia_slomczewska napisał(a)
Miałam właśnie o zapach pytać bo ja mam miłorząb i nie wiadomo jeszcze czy to ona czy on. Maluch jeszcze , ale jak będzie ona to chyba usunę bez skrupułów....

Cudowności i takie spotkania, wycieczki i kwitnące perełki w Twoim ogrodzie. Mój storczyk sie na powierzchni jeszcze nie pokazał i to chyba źle wróży


Jak usunąć bez skrupułów? Tak to drzewko lubię. Co do storczyka, to poczekaj jeszcze chwilę, acz możesz czekać na próżno. Ja tracę podkolany, tylko jeden mi wyszedł w tym roku.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:10, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Urzekająca kompozycja kolorystyczna.


Dziękuję wszystkim za cytowanie i pochwały, faktycznie wyszedł mi urzekający kadr Czułam, że będzie ciekawy jak robiłam serię zdjęć. Cóż, całość to trochę przypadek. Azalie to chyba mi pierwszy raz zakwitły, po tym jak doczytałam, że trzeba je przed zimą dobrze nawodnić, co zrobiłam w ubiegłym sezonie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 21:21, 25 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
U roślin niestety płci nie widać. Tak jak już ktoś wspomniał - jeżeli w sąsiedztwie nie ma męskiego osobnika to może owoców nie będzie.

Doczytałam w wikiedii że jest to drzewo dwupienne, czyli żeby zaowocowało to musi być drugie. Pozostaje rozejrzeć się po okolicy czy ktoś ma .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 21:28, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Ja mam. Ale daleko od kwitnącego drzewka, po co ja te miłorzęby kupowałam?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:31, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
antracyt napisał(a)
Chciałam cytować to samo zdjęcie co Hania, do tego z podobnym podpisem
Piękny masz ten egzemplarz miłorzębu, ładnie prowadzony. Czy masz wokół gdzieś inne drzewa tego gatunku? Jeżeli nie, to pewnie jest szansa na niewytworzenie owoców?


Bardzo lubiłam ciąć tego miłorzęba, takie właśnie korony u drzew najbardziej lubię.
Mam jeszcze jednego, małego miłorzęba, myślisz, że może zostać sprawcą wytworzenia owoców?
Dlaczego mnie to spotkało!?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 21:41, 25 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12062
Może ten drugi też jest panią miłorzębową?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 21:44, 25 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
vita napisał(a)


Jak usunąć bez skrupułów? Tak to drzewko lubię. Co do storczyka, to poczekaj jeszcze chwilę, acz możesz czekać na próżno. Ja tracę podkolany, tylko jeden mi wyszedł w tym roku.

też lubię, ale mój to maluszek to bym bardzo straty jeszcze nie odczuła. Mus wtedy polować na okaz męskiBo zeby mi ogród śmierdział zamiast pachnieć to bym chyba nie zniosła. Ja z tych co wszystkie zapachy czują bardziej intensywnie, nie wiem czy to przez astmę czy co. Mnie nawet kalina Eskimo pachnie i to bardzo przyjemnie, a wszyscy mówią, że nie pachnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:45, 25 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Joku napisał(a)
U roślin niestety płci nie widać. Tak jak już ktoś wspomniał - jeżeli w sąsiedztwie nie ma męskiego osobnika to może owoców nie będzie.

Doczytałam w wikiedii że jest to drzewo dwupienne, czyli żeby zaowocowało to musi być drugie. Pozostaje rozejrzeć się po okolicy czy ktoś ma .

A kilometr dalej się liczy czy już nie? Bo bliżej nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 21:46, 25 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wiktorio, jak zawsze spędziłam u Ciebie miłe chwile. Z niecierpliwością czekam na nowe zdjęcia. Bardzo lubię Twój ogród.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
vita 22:03, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Pszczelarnia napisał(a)
Weszłam do Ciebie na piwonie a tu tyle rarytasów i smaczków. Toskania najpiękniejsza. Spotkania na pewno inspirujące z fajnymi Osobami, a Twój ogród to ilustracje dla najpiękniejszych książek ogrodniczych.

Będzie więcej piwonii?


Jest coś godnego polecenia (ogrodniczego) w okolicy Smołdzińskiego Lasu /Czołpino? Jadę w ciemno, wybór z wodzenia palcem po mapie.


Hej Ewuniu Jola mnie wyprzedziła, za co Jej dziękuję. Polecać mogę jedynie Kaszuby Północne
Spotkania były cudowne, sama wiesz jak mogą być cudowne Dziękuję za miłe słowa, mój ogród broni się fotkami, ech
Piwonie trochę przegapiłam ze względu na wyjazdy, kwitły młokosiewicza,



P.tenuifolia



i P.tenuifolia 'Plena', jak Twoja? We fragmencie kadru ułudki od Joli



P. lactiflora 'Early Winflawer', bardzo lubię tę piwonię, mam od 2013, raz dzieliłam. Mój typ kwiatu. Z kamasją indiańską.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies