Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

sylwia_slomc... 22:09, 25 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Achhh te koperkowe piwonie.....
Co rok sobie obiecuje kupić, a potem zapominam poszukać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 22:28, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
mirkaka napisał(a)
A ja zacytuję wszystkie Jednak pomarańcz i fiolet to cudowne duety
Co kwitnie na fioletowo na pierwszym zdjęciu, co kwitnie na biało za azaliami na pierwszym zdjęciu ? Drugie i trzecie zdjęcie też cudne kompozycje.
Te donice rozrzucone po rabatach warto skopiować, bo bardzo mi się podobają.
Storczyki widać że zdrowe, ja w lasku mam totalną porażkę, ten drugi też więdnie, chyba muszę podlać jakimś antygrzybem?

To pierwsza piwonia? U mnie ta majowa czerwona zaczyna


Zgadzam się na cudowne duety. Fiolet to błękit cebulicy hiszpańskiej. Scilla campanulata ( Hyacinthoides hispanica), pamiętasz, w kilku miejscach miałyśmy wątpliwości, co kwitło na niebiesko. Albo kamasja albo cebulica. Na biało kwitnie wawrzynek D.x burkwoodi 'Golden Treasure'.
Kawał krzewu z tego wawrzynka, nie wiem czy go lubię, ale wspaniale pachnie.







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:32, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Martka napisał(a)

Cytat na cytacie, przepraszam, że dorzucę jeszcze jeden, bo nie tylko urzeka, ale także ciekawi mnie ta fioletowa roślinka w lewym rogu. U Vity człowiek dowiaduje się, jak wyglądają rarytasy w wydaniu ogrodniczym


Martka Fioletowa roślinka to Scilla campanulata i lepiej nie zapraszać jej do ogrodu, bo będzie już na zawsze i w ogromnych ilościach.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:41, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Joku napisał(a)
Chwastów nie widać, widać natomiast zagęszczenie rarytasów wszelakich - wypatrzyłam obuwiki, trójlisty i to coś czego sporo rosło w Gołubiu a czego nazwy nie mogę zapamiętać, chyba ciemiężyca.
Jednak masz murki z cegły a mówiłaś że tylko słupki . Ogród uroczy, nieco tajemniczy, piękny. Też mi się te twoje donice rozrzucone to tu to tam podobają.
Cudo z ogrodniczego (neilia) czeka na miejscówkę ale ja jej chyba nie znajdę . Wydaje mi się że to był mój zakup na wariata , zauroczenie i zaćmienie umysłu. Na razie rośnie w doniczce.

Ewa Pszczółka - rejon ciekawy turystycznie, kiedyś często bywałam w tych okolicach. Wtedy nie spotkałam tam niczego ciekawego ogrodniczo, może coś się zmieniło. Niezbyt daleko (poniżej 100 km jest do Hortulusa w Dobrzycy), zdarzało mi się jeździć fajną północną trasą z Ustki przez Darłowo do Mielna i dalej dojechać do Dobrzycy omijając Koszalin. Mogę coś jeszcze podpowiedzieć jeżeli chcesz.
Przepraszam Vita że ciebie wyręczam ale ty chyba jeszcze nie obadałaś terenów na zachód .


Jak napisałam, cieszę się, że mnie wyręczyłaś w info dla Ewy. Faktycznie o zachodzie nie wiem jeszcze nic. Jak widzisz ogarnęłam się, chociaż nie było łatwo. Fakt, w Gołubiu było bardzo dużo ciemiężycy. Wspaniale rozrośniętych egzemplarzy. Wpadłam w panikę, bo chyba wszystkie moje siewki wyżarły ślimaki. Donice puste i na rabatach chyba też ich już nie ma.
Oczywiście miałaś rację: nie chciałaś cebulicy, ale innej cebulicy.
Natomiast o murkach mówiłam, musiałaś wtedy brać jeden z tych popisowych wiraży
Żarty z miłorzębów, mogę mieć nie lada problem.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:48, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Margerytka40 napisał(a)
Ten zestaw z azaliami wymiata. Zainspirowałam się. Mam dylemat jak zostawić pomarańczowe azalie bo w miejscu, gdzie rosną nie do końca mi się zgrały z resztą. Bardzo je lubię. Chyba właśnie dzięki Tobie znalazłam na nie nowe miejsce


Cieszę się, że mogłam zainspirować Naoglądałam się ostatnio azalii i rodków, chyba azalii sobie dokupię. Wolę rośliny, które zrzucają liście, łatwiej zadbać o ich zdrowy wygląd.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:52, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Alija napisał(a)
Przepiękne rośliny, dużo rarytasów, świetnie dobrane ozdoby, oj, jest u Ciebie co podziwiać. A na dodatek robisz fantastyczne zdjęcia.


Dziękuję Alija
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:05, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Cd piwonii, które teraz kwitną, to chyba P. rockii, kiedyś kupiłam małą siewkę. Ładnie pachnie.



P. suffruticosa, NN, deszcz ją trochę zmęczył.



Tę pokazałam już, P. suffruticosa 'Xiang Yu'.



Zabawna historia, bo w doniczce były dwie białe odmiany, wysoka i niska. Kwiaty trochę się różnią, ładniejsze są te wysokie. Zimą spadło na krzew drzewo nieźle turbując krzew. O dziwo bardzo ładnie się pozbierała i obficie kwitnie.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:08, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
Ewa777 napisał(a)
Vita, pamietasz jak nazywa się sosenka, która rośnie u mnie w donicy na postumencie?


Dzięki Ewa Mogłam się wyrazić o tej sosence: kosówka, mając na myśli niewielką kosodrzewinę. Nie pamiętam czy była mowa o nazwie.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:13, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3979
sierika napisał(a)
Błogo...


Nie tak błogo po drugiej stronie monitora, nie wiem czy zapowiadany warzywnik w tym roku będzie. Garściami zbieram pomrowy, coś strasznego! A niektórym wystarczy niewielki warzywniczek, acz przed ślimakami zabezpieczony Pozdrawiam Cię Ewa





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Roocika 09:57, 26 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)






Vita! Bardzo kojący to widok.

vita napisał(a)



P.tenuifolia



i P.tenuifolia 'Plena', jak Twoja? We fragmencie kadru ułudki od Joli





O takiej piwonii nie miałam pojęcia, ciekawie to wygląda- zestawienie pierzastych liści i czerwonych kwiatów, jakby to były ludziki z czerwoną głową w sukienkach

Z miłorzębem jestem ciekawa, czy rzeczywiście będzie miał taki zapach... wymiocin. Trochę to przerażające. Daj znać czy to prawda czy nie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies