Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

mirkaka 10:17, 24 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
vita napisał(a)
Trochę fotek












A ja zacytuję wszystkie Jednak pomarańcz i fiolet to cudowne duety
Co kwitnie na fioletowo na pierwszym zdjęciu, co kwitnie na biało za azaliami na pierwszym zdjęciu ?
Drugie i trzecie zdjęcie też cudne kompozycje.
Te donice rozrzucone po rabatach warto skopiować, bo bardzo mi się podobają.
Storczyki widać że zdrowe, ja w lasku mam totalną porażkę, ten drugi też więdnie, chyba muszę podlać jakimś antygrzybem?

To pierwsza piwonia? U mnie ta majowa czerwona zaczyna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 16:43, 24 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dałaś kilka tylko zdjęć, a oczu od nich nie można odewrać Cudnie! Pomarańczowe azalie królują
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Martka 17:17, 24 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
vita napisał(a)



Cytat na cytacie, przepraszam, że dorzucę jeszcze jeden, bo nie tylko urzeka, ale także ciekawi mnie ta fioletowa roślinka w lewym rogu. U Vity człowiek dowiaduje się, jak wyglądają rarytasy w wydaniu ogrodniczym
Joku 18:19, 24 maj 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Chwastów nie widać, widać natomiast zagęszczenie rarytasów wszelakich - wypatrzyłam obuwiki, trójlisty i to coś czego sporo rosło w Gołubiu a czego nazwy nie mogę zapamiętać, chyba ciemiężyca.
Jednak masz murki z cegły a mówiłaś że tylko słupki . Ogród uroczy, nieco tajemniczy, piękny. Też mi się te twoje donice rozrzucone to tu to tam podobają.
Cudo z ogrodniczego (neilia) czeka na miejscówkę ale ja jej chyba nie znajdę . Wydaje mi się że to był mój zakup na wariata , zauroczenie i zaćmienie umysłu. Na razie rośnie w doniczce.

Ewa Pszczółka - rejon ciekawy turystycznie, kiedyś często bywałam w tych okolicach. Wtedy nie spotkałam tam niczego ciekawego ogrodniczo, może coś się zmieniło. Niezbyt daleko (poniżej 100 km jest do Hortulusa w Dobrzycy), zdarzało mi się jeździć fajną północną trasą z Ustki przez Darłowo do Mielna i dalej dojechać do Dobrzycy omijając Koszalin. Mogę coś jeszcze podpowiedzieć jeżeli chcesz.
Przepraszam Vita że ciebie wyręczam ale ty chyba jeszcze nie obadałaś terenów na zachód .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Margerytka40 10:23, 25 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ten zestaw z azaliami wymiata. Zainspirowałam się. Mam dylemat jak zostawić pomarańczowe azalie bo w miejscu, gdzie rosną nie do końca mi się zgrały z resztą. Bardzo je lubię. Chyba właśnie dzięki Tobie znalazłam na nie nowe miejsce
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Alija 17:36, 25 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
vita napisał(a)
Trochę fotek







Przepiękne rośliny, dużo rarytasów, świetnie dobrane ozdoby, oj, jest u Ciebie co podziwiać. A na dodatek robisz fantastyczne zdjęcia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Ewa777 18:15, 25 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Vita, pamietasz jak nazywa się sosenka, która rośnie u mnie w donicy na postumencie?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
vita 20:43, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Trafił Ci się chyba żeński egzemplarz miłorzębu. Męskie są najczęściej bardziej kolumnowe.
Kiedyś Ewa/Anda pisała, że te żeńskie egzemplarze produkują owoce wydzielające podczas rozkładu nieprzyjemny zapach kwasu masłowego.
Możesz sobie doczytać tutaj.
Fajnę spotkania miałaś, z atrakcjami.


Dziękuję za linka, no nie wiem cieszyć się teraz czy raczej płakać? Niewiele o miłorzębach wiedziałam. Ot, przygoda będzie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:47, 25 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Helen napisał(a)
Ten zapach jest odrażający. Mąż zbierał nasiona do siewu i tego zapachu nie można znieść.


Mam zagwozdkę, o ile odbiór zapachów może być subiektywny, to jednak zapach wymiocin dla każdego będzie odrażający. Nie wiem czy chcę doczekać, ale cóż począć?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sierika 20:52, 25 maj 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Błogo...
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies