Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 20:53, 21 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
sylwia_slomczewska napisał(a)
Storczyki cudne tfu tfu A nie wiesz może czy tych piwonii drzewiastych nie można by ciąć i jak to ewentualnie robić i kiedy? Bo Ta u Agi jest wyższa od niej i połyka rodki, a Aga chyba rodki woli .


Tfu, tfu Przyda się Pewnie, że można ciąć, po kwitnieniu. No ale rodki to trochę łatwiej ciąć.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:00, 21 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Makao napisał(a)
Ja z bergeniami też nie dogadałam. Też miały pogryzione leście i szpeciły a nie zdobiły.
Przykro mi z tego powodu bo bardzo mi się podobają.


Nie skreślam całkowicie bergenii, one wczesną wiosną, zwłaszcza w towarzystwie dereni mogą być bardzo efektowne. Ale tych najciekawszych odmian trudno dopaść. Chodzi o to, żeby na przedwiośniu tworzyły takie pobite światłem plamy koloru. Poza tym to trzeba je trzymać w ryzach.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 21:00, 21 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Dzięki, to musze Jej przekazać, że można ciąć. Ucieszy Się z tej informacji
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 21:16, 21 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Olbrzymiaste twoje piwonie, jest na czym oko zawiesić. O obuwikach nie wspomnę.
Ja polubiłam bergenie, te nowe odmiany. Stare, rosnące od dawna w ogrodach rosną bardzo duże i się pokładają na boki.

Wyszłam z targów ze samotną doniczką gillenii i słoikiem miodu . Więcej łyszczaków nie wypatrzyłam. Ty na pewno dostrzegłabyś niejeden okaz wart uwagi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 21:24, 21 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
No jakżeby wyjść z targów bez słoiczka miodu? Taka dyscyplina w temacie zakupów nie każdemu jest dana Dla gillenii masz miejsce? Co jeszcze ciekawego było? Coś Cię zainteresowało, poruszyło? Dużo było wystawców, miejsce na parkingu znalazłaś? Piękny był dzień, szkoda, że ja z nosem przy ziemi spędziłam.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:44, 21 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Nieszpółka zawiąże wiele owoców, z OB Gołubie mam przepis, z pomarańczą, bo nieszpółka ma mdłe w smaku owoce, zapisałam )



Saracenię sobie jeszcze przygarnęłam, akurat gatunek, który w lecie będzie zanikał, ale jest szansa na przyszły rok.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 22:02, 21 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Co jeden okaz u ciebie to większa rzadkość. Nad miejscem dla gilenii się zastanawiam. Mam lukę ale to jest bardzo słoneczne miejsce więc myślę. Wyczytałam że pełnego cienia nie lubi (nie kwitnie wtedy). No i woli nieco wilgoci w ziemi. Skusiłam się na nią bo "chodziła za mną" od pewnego czasu.
Na kiermaszu było sporo piwonii, trochę rh i azalii, dużo cebul lilii, jeżówek, kwiatki do donic balkonowych. Sporo rozsad, ale drogich, pomidory różnej maści. Było stoisko z różami, roślinami wodnymi, rybkami. Jakieś byliny, których nie pamiętam albo popatrzyłam tylko przelotnie. Miejsce na parkingu się znalazło, korek przed wjazdem też był, ale przezornie pojechałam tym razem z innej strony gdzie korka niemal wcale nie było .

PS! zapragnęłam jedynie owej gilenii .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
darkowa 22:08, 21 maj 2023

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 371
Cześć Vito
Ileż ty masz oryginalnych roślinek, toż to szok .Co chwilę muszę zaglądać do
wujka gugle . Podziwiam.
Jesteś kolekcjonerką przez duże K.
Naprawdę podziwiam i ciągle podczytuję
____________________
krystyna
vita 22:18, 21 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Tak bardzo chciałam tam być Nie dziwię się, znasz okolice i objazdy. Jazda z Tobą to przyjemność i same korzyści Ale żeby zapragnąć tylko jednej gillenni?? No dobrze
Gillenie u mnie rosną w półcieniu, za wilgoć będą wdzięczne, na pewno zaradzisz Dzięki
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:34, 21 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
darkowa napisał(a)
Cześć Vito
Ileż ty masz oryginalnych roślinek, toż to szok .Co chwilę muszę zaglądać do
wujka gugle . Podziwiam.
Jesteś kolekcjonerką przez duże K.
Naprawdę podziwiam i ciągle podczytuję


Cześć Darkowa Taka tam ze mnie kolekcjonerka Szukałam roślin do stanowisk u siebie a, że jestem podatna bardzo na uroki zielonego, to nazbierało się Podczytuj, zapraszam, chociaż ja już za wiele nie ściągnę go ogrodu. Z tym co u mnie się rozrasta miewam problemy. Nie wiem co będzie za dziesięć lat?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies