Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 22:32, 24 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Callę etiopską uprawiam w donicy. Był moment, że chciałam zrezygnować, ale potraktowałam ją jak roślinę doniczkową i teraz kwitnie, i coraz obficiej.



Iryski od Artamki, nie wiem jakie, ale piękne





Jeszcze skalnica, którą kupiłam gdzieś koło Łańcuta, nie wiem jaką, ale tak startuje, z tymi czerwonymi pędami i oliwkowymi liśćmi. Potem kwitnie pierzastą bielą Ma siłę wyrazu

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Helen 06:57, 25 maj 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Niesamowite masz rośliny i pięknie skomponowane
Lubię zaglądać i podziwiać
____________________
Helen - Hortensjowo
Muszelka 07:44, 25 maj 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Taaak... Gdy mam ochotę odwiedzić ogród botaniczny w kapciach (z miłą Przewodniczką) to idę do Vity

Mam nieodparte i zapewne słuszne wrażenie, że gdyby polecono Vicie i mnie skatalogować rośliny, to z mojego ogródka wyszłaby 1. kartka A4, a z Vity opasły tom.

Dobrego dnia!


____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Mgduska 08:33, 25 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)
Niesamowite masz rośliny i pięknie skomponowane
Lubię zaglądać i podziwiać


I ja!
U Ciebie rzeczywiście jest jak w ogrodzie botanicznym, co krok ciekawostka, do tego pięknie skomponowane i kwitnące
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 08:41, 25 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Vita dziewczyny mają rację, wchodzę i googlam dodatkowo rośliny bo nie znam.

To bagno ładne, ciekawe ma kwiaty
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
April 09:15, 25 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Irysy piękne, szkoda że nie znasz odmiany. Jakiej wysokości? To te średnie?
Próbowałam z 10 razy z bożykwiatem i już się poddaję bo zanika u mnie. Pewnie za sucho. To samo skalnice. Szkoda bo miałam śliczne odmiany. Zostaje wzdychać do twoich zdjęć

Problemy z wysiewem arcydzięgla miałaś ale chyba tym Gigas? Czy litwor też próbowałaś? Ja mam jednego i drugiego.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joku 11:27, 25 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
vita napisał(a)


Adiantum pedatum. Mam też A. venustum, równie piękne, może nawet piękniejsze?. Wydłubywałam kłącza spod cisa, tak mi się ta paprota schowała zadoniczkowałam z myślą o komponowaniu paproci.




Uwielbiam takie klimaty. Co to za roślina płożąca? Próbowałam tę paproć zadomowić u siebie ale mi się nie udało.
Pierwiosnki Siebolda nie kapryszą? Pewnie w cienistym miejscu u ciebie rosną. Obuwiki na bogato, jak zwykle.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 12:25, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Same cudowności, storczyki jak wisienka na torcie Muszę zajrzeć do mojego bożykwiata czy żyw bo go miodunka stłamsiła w tym sezonie strasznie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 23:46, 26 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Helen napisał(a)
Niesamowite masz rośliny i pięknie skomponowane
Lubię zaglądać i podziwiać


Dzięki Helen To miły komplement.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:54, 26 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4095
Muszelka napisał(a)
Taaak... Gdy mam ochotę odwiedzić ogród botaniczny w kapciach (z miłą Przewodniczką) to idę do Vity

Mam nieodparte i zapewne słuszne wrażenie, że gdyby polecono Vicie i mnie skatalogować rośliny, to z mojego ogródka wyszłaby 1. kartka A4, a z Vity opasły tom.

Dobrego dnia!


Był dobry! Kiedyś liczyłam tzw. taksony, prowadziłam drobiazgowe zestawienia, jaka roślina, nazwa łacińska i odpowiednik polski, skąd, rok zakupu, uwagi. Wbrew pozorom nie było ich wiele. Zwłaszcza w porównaniu z moimi tu koleżankami kolekcjonerkami Znaczenie tu ma też powierzchnia, ile u kogo się zmieści? He he
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies