Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 00:11, 27 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Mgduska napisał(a)


I ja!
U Ciebie rzeczywiście jest jak w ogrodzie botanicznym, co krok ciekawostka, do tego pięknie skomponowane i kwitnące


Miło mi, doceniam uwagę: kwitnące Kwitnienie to takie uwieńczenie sukcesu. Kiedyś próbowałam z Cardiocrinum giganteum (wątek w stopce), dużo zachodu i troski, po kwitnieniu zamiera.
Teraz wolę łatwiejsze w uprawie, np. arcydzięgle, chociaż też są monokarpiczne
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:17, 27 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Roocika napisał(a)
Vita dziewczyny mają rację, wchodzę i googlam dodatkowo rośliny bo nie znam.

To bagno ładne, ciekawe ma kwiaty


Pierwszy raz zobaczyłam kwitnące łany bagna zwyczajnego (tego, co to kiedyś wkładało się do woreczków i szaf przeciw molom) w Poleskim Parku Narodowym. To było niesamowite. Taka dzika lawenda. Roślina terenów podmokłych
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:27, 27 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
April napisał(a)
Irysy piękne, szkoda że nie znasz odmiany. Jakiej wysokości? To te średnie?
Próbowałam z 10 razy z bożykwiatem i już się poddaję bo zanika u mnie. Pewnie za sucho. To samo skalnice. Szkoda bo miałam śliczne odmiany. Zostaje wzdychać do twoich zdjęć

Problemy z wysiewem arcydzięgla miałaś ale chyba tym Gigas? Czy litwor też próbowałaś? Ja mam jednego i drugiego.


Odmianę tego średniego na pewno gdzieś mam, chwilowo niedostępna Ach, znalazłam też kilka ślicznych i ciekawych skalnic, jednak pozostanę przy dwóch. Siew ani z litwor ani z gigas mi się nie udał.
Litwora mam z kupionej sadzonki, zakwitnie właśnie po czterech latach. Wiosną kupiłam sadzonki A. gigas i A. gigas 'Vickar's Mead'. Mam problemy z utrzymaniem tego ostatniego, chyba ziemiórki się do niego dobrały. Robię co mogę, bo to niesamowita roślina.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:32, 27 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Joku napisał(a)
Uwielbiam takie klimaty. Co to za roślina płożąca? Próbowałam tę paproć zadomowić u siebie ale mi się nie udało.
Pierwiosnki Siebolda nie kapryszą? Pewnie w cienistym miejscu u ciebie rosną. Obuwiki na bogato, jak zwykle.


Płożąca roślina to hortensja pnąca. Bardzo chętnie się też płoży Paprocie i pierwiosnki jednak wolą cień, półcień, wilgoć. U mnie cienia pod dostatkiem Siebolda, widzę, że trochę słabiej w tym roku kwitną, zwłaszcza te kolorowe, mają chyba zbyt zwięzłą glebę. A obuwiki jeszcze się szykują

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:34, 27 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
sylwia_slomczewska napisał(a)
Same cudowności, storczyki jak wisienka na torcie Muszę zajrzeć do mojego bożykwiata czy żyw bo go miodunka stłamsiła w tym sezonie strasznie.


Dobre, wisienka na torcie Szukaj bożykwiata, nie daj miodunkom
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Makao 08:24, 27 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4159
Białe irysy cudne.
Takie delikatne.

Też sobie wsadziłam w tym roku 3 kłącza. Wyrosły 2 i raczej nie zdążą zakwitnąć ale może przyrosną na przyszły rok.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Joku 12:03, 27 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Jak się ma kiełkująca protea? Przybiera na wadze i w masie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 20:23, 27 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Makao napisał(a)
Białe irysy cudne.
Takie delikatne.

Też sobie wsadziłam w tym roku 3 kłącza. Wyrosły 2 i raczej nie zdążą zakwitnąć ale może przyrosną na przyszły rok.


Irysy są piękne, posadziłaś te średnie czy wysokie? Jaką masz glebę, na mojej glinie niestety liście łapią plamistość.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:26, 27 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Joku napisał(a)
Jak się ma kiełkująca protea? Przybiera na wadze i w masie?


No średnio, przetrwała jedna, ale widać, że się stara Jak wypuści drugą parę liścieni to ją przesadzę.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Joku 20:35, 27 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Wygląda na zadowoloną. Trzymam kciuki za wzrost.
Coś jeszcze wysiewałaś z mniej znanych roślin ozdobnych? Bo że różne cuda jadalne to wiem.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies