Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 08:46, 29 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Roocika napisał(a)
Przepiękne


To moja roślinna miłość, jak dotąd spełniona Dzięki Joasiu

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Makao 11:35, 29 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4134
vita napisał(a)


Tak, irysy trzeba odmładzać. Skoro nigdy u Ciebie nie chorowały, to znaczy, że masz dla nich idealne stanowisko. U mnie gleba dosyć ciężka i łapią zgorzelową plamistość. Skoro dobrze rosną, to może mała kolekcja bródkowych?

Może, może
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
antracyt 11:43, 29 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11682
Wiedziałam, że będzie spektakl storczykowy i się nie zawiodłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 12:22, 29 maj 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
Storczyki takie cudne, marzenie, masz dobrą rękę do nich, na dodatek w takim miejscu, że możesz siedzieć na ławeczce i się nimi rozkoszować Takich łanów jeszcze nigdzie nie widziałam Jakie wysokie są? Marzenia się spełniają
Ja nie zaskoczę, moje dwa niestety wyginęły,to Cypripedium ventricosum i flavum, we wiadrze żyje ale nie zakwitnie Sabine Pastel, drugi żyje będzie miał kwiat, to Ulla Silkens,
Może jeszcze się kiedyś skuszę, ale musisz mi pomóc znaleźć u mnie dla nich miejsce, tylko u mnie niestety patelnia i susza, więc to nie warunki dla storczyków.
Będę u Ciebie się nimi delektować

Iryski od Artamki śliczne, moje od Ciebie jeszcze nie zakwitną w tym roku, szkoda

Adiantum pedatum, to to które razem w Gołubiu kupowałyśmy? Moje jednak żyje i ma się dobrze, na razie w donicy.
Pięknie skomponowałaś z hortensją i tymi kamieniami, bardzo naturalnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gruszka_na_w... 12:52, 29 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22082
Ja wciąż pozostaję w niemym zachwycie nad Twoją cierpliwością w uprawie tych roślinnych rarytasów. Ta cecha niestety nie każdemu jest dana. U Ciebie zawsze moc estetycznych doznań.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 15:07, 29 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Vito, ile u Ciebie różnych roślinnych rarytasów, pięknych kompozycji, można podziwiać i podziwiać.
Można też się wiele nauczyć.
Takiej ilości przepięknych storczyków nie widziałam nigdzie na ogrodowisku.
Podziwiam nie tylko ogród, ale też Twoją skrupulatność i cierpliwość.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Muszelka 22:53, 29 maj 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846






Brakuje mi słów...




____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
April 12:31, 30 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
vita napisał(a)


Odmianę tego średniego na pewno gdzieś mam, chwilowo niedostępna Ach, znalazłam też kilka ślicznych i ciekawych skalnic, jednak pozostanę przy dwóch. Siew ani z litwor ani z gigas mi się nie udał.
Litwora mam z kupionej sadzonki, zakwitnie właśnie po czterech latach. Wiosną kupiłam sadzonki A. gigas i A. gigas 'Vickar's Mead'. Mam problemy z utrzymaniem tego ostatniego, chyba ziemiórki się do niego dobrały. Robię co mogę, bo to niesamowita roślina.


To szkoda. Jak widać nie można mieć wszystkiego. Może woli jednak moje suche, leśne klimaty. Chociaż Ania Kwartet z powodzeniem uprawia u siebie A. gigas, sam jej się już wysiewa a warunki glebowe ma podobne do ciebie. No może więcej słońca. Ale ty też masz w pełni nasłonecznione rabaty.
Nigdy nie widziałam na arcydzięglu żadnych szkodników.

A twoje storczyki są cudne. Jestem tak mało obeznana, że chciałam napisać że takie podobne do obuwika. Weszłam do neta i się douczyłam że obuwik to też rodzaj storczyka Całe życie się człowiek uczy
____________________
April April podbija las Mazowsze
vita 22:39, 30 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Makao napisał(a)
Może, może


Warunki w ogrodzie podpowiadają: sadź pod nie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:42, 30 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
antracyt napisał(a)
Wiedziałam, że będzie spektakl storczykowy i się nie zawiodłam


Nie mogło być inaczej, spektakl trwa
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies