Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 23:00, 30 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
mirkaka napisał(a)
Storczyki takie cudne, marzenie, masz dobrą rękę do nich, na dodatek w takim miejscu, że możesz siedzieć na ławeczce i się nimi rozkoszować Takich łanów jeszcze nigdzie nie widziałam Jakie wysokie są? Marzenia się spełniają
Ja nie zaskoczę, moje dwa niestety wyginęły,to Cypripedium ventricosum i flavum, we wiadrze żyje ale nie zakwitnie Sabine Pastel, drugi żyje będzie miał kwiat, to Ulla Silkens,
Może jeszcze się kiedyś skuszę, ale musisz mi pomóc znaleźć u mnie dla nich miejsce, tylko u mnie niestety patelnia i susza, więc to nie warunki dla storczyków.
Będę u Ciebie się nimi delektować

Iryski od Artamki śliczne, moje od Ciebie jeszcze nie zakwitną w tym roku, szkoda

Adiantum pedatum, to to które razem w Gołubiu kupowałyśmy? Moje jednak żyje i ma się dobrze, na razie w donicy.
Pięknie skomponowałaś z hortensją i tymi kamieniami, bardzo naturalnie


Zmierzyłam wysokość, tuż nad kolano Tych NN, bo inne mniejsze. Ja straciłam też kilka storczyków, bo niewłaściwie wybrałam stanowisko. Chętnie pomogę w znalezieniu miejsca u Ciebie, może być trudno, ale co dwie głowy, to nie jedna Ostatecznie możesz oddać mi Ullę he he, albo ja podrzucę Ci coś ze swoich dzielonych Bo będę dzielić Może to Cię zmobilizuje?
Tak, Adiantum pedatum to te, które kupowałyśmy w Gołubiu, na fotce po lewej. Dosadziłam Dla pełniejszego efektu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 23:50, 30 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ja wciąż pozostaję w niemym zachwycie nad Twoją cierpliwością w uprawie tych roślinnych rarytasów. Ta cecha niestety nie każdemu jest dana. U Ciebie zawsze moc estetycznych doznań. :


Bardzo dziękuję Nie wiem czy tę cierpliwość mi dano, czy ją w sobie rozwinęłam, faktem jest, że lubię wyzwania w ogrodzie. Ale też tęsknię do stanu, kiedy mogłabym realnie spojrzeć na swoje możliwości, jak to widuję u Ciebie Póki co, korzystam z prawa amatora, co to nie zawsze odróżnia liść od liścienia, ale ciągle się bawi i cieszy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:30, 31 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Alija napisał(a)
Vito, ile u Ciebie różnych roślinnych rarytasów, pięknych kompozycji, można podziwiać i podziwiać.
Można też się wiele nauczyć.
Takiej ilości przepięknych storczyków nie widziałam nigdzie na ogrodowisku.
Podziwiam nie tylko ogród, ale też Twoją skrupulatność i cierpliwość.


Ogrodyjący mają różne pomysły na swój ogród, każdemu coś tam w duszy gra Czy warto uprawiać storczyki w ogrodzie? Ja powiem tak! Dla wielu jednak są zbyt wymagające i inne mają priorytety.
Jeśli pomogłam swoim doświadczeniem w uprawie, to bardzo się cieszę. Dziękuje Alija
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:35, 31 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Muszelka napisał(a)
Brakuje mi słów...


Całuski
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 00:54, 31 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
April napisał(a)


To szkoda. Jak widać nie można mieć wszystkiego. Może woli jednak moje suche, leśne klimaty. Chociaż Ania Kwartet z powodzeniem uprawia u siebie A. gigas, sam jej się już wysiewa a warunki glebowe ma podobne do ciebie. No może więcej słońca. Ale ty też masz w pełni nasłonecznione rabaty.
Nigdy nie widziałam na arcydzięglu żadnych szkodników.

A twoje storczyki są cudne. Jestem tak mało obeznana, że chciałam napisać że takie podobne do obuwika. Weszłam do neta i się douczyłam że obuwik to też rodzaj storczyka Całe życie się człowiek uczy


No to jesteś całkiem obeznana, obuwiki czyli Cypripedium Przebolałam, że litwor nie chciał u mnie kiełkować z nasion z torebki, bardziej zależy mi na gigas, ale te za kilka lat, jak się zadomowią, pewnie zechcą się u mnie wysiać.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 08:55, 31 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Takie buty! Zachwycałyśmy się zawilcem, a on zagarnął mi storczyka!
Ja go zdaje się zabierałam stamtąd, bo coś go wysadzało od spodu i podgryzało.
Wczoraj rozgarnęłam gęstą kępę zawilców i oto!



Zakwitnie, więc sprawa się wyjaśni, to prawdopodobnie C. reginae. Taka ze mnie gapa!



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 09:07, 31 maj 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
vita napisał(a)


Zmierzyłam wysokość, tuż nad kolano Tych NN, bo inne mniejsze. Ja straciłam też kilka storczyków, bo niewłaściwie wybrałam stanowisko. Chętnie pomogę w znalezieniu miejsca u Ciebie, może być trudno, ale co dwie głowy, to nie jedna Ostatecznie możesz oddać mi Ullę he he, albo ja podrzucę Ci coś ze swoich dzielonych Bo będę dzielić Może to Cię zmobilizuje?
Tak, Adiantum pedatum to te, które kupowałyśmy w Gołubiu, na fotce po lewej. Dosadziłam Dla pełniejszego efektu


Jeśli Ulla się rozrośnie to masz ją ode mnie jak w banku, zresztą Sabinę też, tylko czy my dożyjemy tego czasu? Ileż to lat trzeba czekać..
Adiantum pedatum widuję w ogrodniczym, nawet nie jest drogi, dziwi mnie to, inne paprocie dużo droższe, może też sobie dokupię, czy ono się szybko rozrasta?
Będziesz dzielić swojego NN? to ja bardzo chętnie się na niego zapisuję, tylko pliss, pomóż znaleźć miejsce i zrobić mieszankę ziemi, żeby już nic nie wypadło.
Dla Ciebie wyskubuję z pomiędzy kostki przymiotno Karwińskiego, mowiłaś,że chiałabyś je mieć.
Słabiutkie, ale myślę że się wzmocni
C. reginae wysadzałaś z tego miejsca, a on i tak odbił ?? Szczęściara
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 11:05, 31 maj 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Myślisz że zawilce są w stanie zaszkodzić storczykowi? One lada moment zanikną pod ziemią i przejdą w stan uśpienia. Tak sobie koncypuję .
Inna sprawa że twój łan zawilców i mój to niebo a ziemia . Mogę się mylić.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
vita 22:15, 31 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
mirkaka napisał(a)
Jeśli Ulla się rozrośnie to masz ją ode mnie jak w banku, zresztą Sabinę też, tylko czy my dożyjemy tego czasu? Ileż to lat trzeba czekać..
Adiantum pedatum widuję w ogrodniczym, nawet nie jest drogi, dziwi mnie to, inne paprocie dużo droższe, może też sobie dokupię, czy ono się szybko rozrasta?
Będziesz dzielić swojego NN? to ja bardzo chętnie się na niego zapisuję, tylko pliss, pomóż znaleźć miejsce i zrobić mieszankę ziemi, żeby już nic nie wypadło.
Dla Ciebie wyskubuję z pomiędzy kostki przymiotno Karwińskiego, mowiłaś,że chiałabyś je mieć.
Słabiutkie, ale myślę że się wzmocni
C. reginae wysadzałaś z tego miejsca, a on i tak odbił ?? Szczęściara


Chętnie pomogę, mam już plan Jak chętnie się zapisujesz na wymianę, to znaczy, że wola utrzymania storczyków jest, i bardzo mnie to cieszy.
Adiantum średnio się rozrasta, bywało, że po zimie ledwo zipało. U mnie chyba trzeba lekko przykryć, jak cena dobra to bierz Ciekawe ile lat miała ta kępa w Gołubiu?
Cieszę się na przymiotno Nie, nie ma takich cudów aby po wysadzeniu storczyk odbił, może któryś w poprzednim roku nie wyszedł, przeczekał i dopiero teraz?




____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:39, 31 maj 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Joku napisał(a)
Myślisz że zawilce są w stanie zaszkodzić storczykowi? One lada moment zanikną pod ziemią i przejdą w stan uśpienia. Tak sobie koncypuję .
Inna sprawa że twój łan zawilców i mój to niebo a ziemia . Mogę się mylić.


Nie mylisz się, zawilce nie są w stanie zaszkodzić storczykom. Chociaż w moim przypadku opóźniły jego kwitnienie, bo nie miał dostępu światła. Łan zawilców zniknie już za parę dni, tym bardziej, że chyba przesadzę w to miejsce auricule Może przyłączysz się też do klubu uprawiających storczyki?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies