Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 12:56, 01 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Jak obojętne do kwaśnego, to u Ciebie, w pobliżu różaneczników miałyby idealne stanowisko
Na pewno jednak nie sadziłam swoich na głębokość 10 cm, ale informacja o drenażu bardzo cenna
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 13:00, 01 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Coraz więcej piwonii kwitnie.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Roocika 15:35, 01 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kaliny zakwitły spektakularnie. Jak przeczytałam wymagania obuwików to wygląda na to, że wcale nie łatwo byłoby mi znaleźć im miejsce.
Czerwone piwonie bardzo wyraziste, ja na swoje wciąż czekam.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mirkaka 15:36, 01 cze 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9601
vita napisał(a)
Coraz więcej piwonii kwitnie.





cudo, czy to jest Nippon Beauty? Taką sobie kupiłam , dziś właśnie doszła , niestety jeszcze nie kwitnie, może za rok, dwa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 20:19, 01 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
Piękne masz rabaty z bogactwem gatunków. Plus dekoracje tu i ówdzie. Lubię taki styl. Piwonia tez na bogato kwitnie. Lubię czytać wasze rozważania na temat roślin, niemal naukowe podejście do tematu.
Obuwikom mogłabym większość wymagań spełnić, jedynie z wilgotnością mógłby być problem. Ich liście zanikają po kwitnieniu?

Ile lat ma twoja kalina Watanabe? Też ją mam, niewielka póki co bo była zagłuszona przez bodziszki Rozanne. Przesadziłam ją bardziej do przodu, może będzie jej lepiej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Patrycja_KG_Lu 23:32, 01 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2698
Hej. Ten buk, którego pokazywałaś u Muszelki to jakiś odmianowy czy zwykły?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
vita 08:24, 02 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Roocika napisał(a)
Kaliny zakwitły spektakularnie. Jak przeczytałam wymagania obuwików to wygląda na to, że wcale nie łatwo byłoby mi znaleźć im miejsce.
Czerwone piwonie bardzo wyraziste, ja na swoje wciąż czekam.


To jedna ze wcześniejszych P.lactiflora. Do Twojego ogrodu myślałam o kukułce plamistej, roślinie na wilgotne stanowiska. Tam gdzieś na końcu ścieżki, nad strumieniem, taki smaczek
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 08:46, 02 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
mirkaka napisał(a)
cudo, czy to jest Nippon Beauty? Taką sobie kupiłam , dziś właśnie doszła , niestety jeszcze nie kwitnie, może za rok, dwa


To jest albo Wine Angel albo West Elkton, kupowałam dawno temu w Binny Plants. Piękna piwonia, wczesna, bardzo ładnie startuje, ma też ciekawe liście. Niestety po deszczach pokłada się, pomimo lekkich kwiatów. Nippon Beauty podobna, będziesz zadowolona
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 08:58, 02 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Joku napisał(a)
Piękne masz rabaty z bogactwem gatunków. Plus dekoracje tu i ówdzie. Lubię taki styl. Piwonia tez na bogato kwitnie. Lubię czytać wasze rozważania na temat roślin, niemal naukowe podejście do tematu.
Obuwikom mogłabym większość wymagań spełnić, jedynie z wilgotnością mógłby być problem. Ich liście zanikają po kwitnieniu?

Ile lat ma twoja kalina Watanabe? Też ją mam, niewielka póki co bo była zagłuszona przez bodziszki Rozanne. Przesadziłam ją bardziej do przodu, może będzie jej lepiej.


Watanabe ma około czterech lat, chyba potrzebuje czasu na rozrośnięcie zanim obficie zakwitnie.
Docelowo osiąga 1,50, więc lepiej aby nie rosła na przodzie rabaty.
Na wilgotność gleby dla storczyków można zaradzić. Nasze rozważania, bardzo je lubię, świeże spojrzenie na uprawę storczyków. Pomimo wskazówek producentów istnieje wiele uwarunkowań zależnych od konkretnego stanowiska w ogrodzie. To nie są łatwe w uprawie rośliny, ale warto spróbować.
Dziękuję za miłe słowa
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:05, 02 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Hej. Ten buk, którego pokazywałaś u Muszelki to jakiś odmianowy czy zwykły?


Hej, to buk pospolity 'Purpurea Tricolor', czyli odmianowy szczepiony na wysokim pniu. Nastraszyła mnie Muszelka, że dorośnie do 30 m. Dopytałam, pień będzie przybierał na grubości, korona po 15 latach osiągnie 6-7m. czyli tyle ile mi będzie potrzeba aby odsłonić się od sąsiedniej działki.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies