Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Roocika 09:30, 02 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)


To jedna ze wcześniejszych P.lactiflora. Do Twojego ogrodu myślałam o kukułce plamistej, roślinie na wilgotne stanowiska. Tam gdzieś na końcu ścieżki, nad strumieniem, taki smaczek


Właśnie będę zamawiać zwyklaki z sadzawki.

Myślałam, aby zamówić kruszczyk błotny (cena też niższa ). Dla jednego znajdę miejsce przy oczku

Widzę, że kukułka jest dostępna szerokolistna ale ceny... uh
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
vita 10:15, 02 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Storczyki ogrodowe zawsze miały swoją cenę. Popatrz na cypripedium, oferta szeroka, a roślin brak.
Kolekcjonerzy rozchwytują, a producenci nie nadążają mnożyć. Nie wiem już czy Cię zachęcać na kukułkę, kruszczyka miałam kiedyś, ale było mu za sucho.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 10:27, 02 cze 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
vita napisał(a)


Bardzo chętnie Siedzę na forum, upał mnie wygonił z ogrodu Ja próbuję zgłębić nawożenie storczyków, dotąd bałam się, są wrażliwe na nawozy. W moim kompoście dla nich jest odrobina pomiotu ptasiego, ale patrząc na C. formosanum, no, czegoś im brakuje. Podlewam rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw, a wczoraj wypatrzyłam i kupiłam biohumus do storczyków. Ph 7.0- 8.0. Podlałam lekkim roztworem. Chyba łatwiejsze są w uprawie hybrydy (moje NN), bo te botaniczne storczyki są bardzo chimeryczne.
Znalazłam sklep rolniczy w dosyć bliskiej okolicy. Niebieskie granulki (1,10 kg) w cenie 35
To kupiłam dwa opakowania, na pewno się przydadzą
Atak mszyc umiarkowany.

No widzisz cena za tą ilość do przyjęcia, a życie Ci ułatwi
Ja za namową Jędrka Moni pierwszy raz w tym sezonie użyłam oprysku na chwast na wjeździe i ścieżce do ogniska. Z bólem serca, ale musiałam bo ścieżek dosłownie widać nie było. Moje ręce są za to wdzięczne, a życia na chodniku prócz chwastów nie ma więc może krzywdy nikomu nie zrobiłam. Jak się teraz nie wysieje to może za rok nie będę miała potrzeby powtarzać.

A do tych obuwików gdybyś zastosowała ten sam nawóz co do paleonopsis? To też storczyki przecież.
Piwonie zachwycające. U mnie w tym sezonie na niektórych mniej kwiatów będzie. Głównie tam gdzie w ubiegłym roku był deficyt wody. Te co podlewane były są całe w pąkach.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 13:18, 02 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
vita napisał(a)
Storczyki ogrodowe zawsze miały swoją cenę. Popatrz na cypripedium, oferta szeroka, a roślin brak.
Kolekcjonerzy rozchwytują, a producenci nie nadążają mnożyć. Nie wiem już czy Cię zachęcać na kukułkę, kruszczyka miałam kiedyś, ale było mu za sucho.

Domyślam się właśnie, że tak jest. Trochę się boję, że zabiję i będzie mi szkoda. Będę zamawiać w weekend to jeszcze pomyślę
Najlepsze miejsce zajął na nie ostatnio... orlik, mus przesadzić orlika
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Patrycja_KG_Lu 13:44, 02 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2688
Dziękuję za wiadomość, zastanawiam się właśnie nad drzewami na moją pustą działkę.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Mary 20:44, 02 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
vita napisał(a)


Watanabe ma około czterech lat, chyba potrzebuje czasu na rozrośnięcie zanim obficie zakwitnie.
Docelowo osiąga 1,50, więc lepiej aby nie rosła na przodzie rabaty.
Na wilgotność gleby dla storczyków można zaradzić. Nasze rozważania, bardzo je lubię, świeże spojrzenie na uprawę storczyków. Pomimo wskazówek producentów istnieje wiele uwarunkowań zależnych od konkretnego stanowiska w ogrodzie. To nie są łatwe w uprawie rośliny, ale warto spróbować.
Dziękuję za miłe słowa

Watanabe rośnie wyżej. Moja największa ma już prawie 2,5m.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Joku 22:07, 02 cze 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12151
Mary, a na szerokość? Bo to mnie bardziej interesuje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Mary 22:29, 02 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Moja największa kalina Watanabe zbliża się do 3m szerokości.

Tutaj możesz zobaczyć jak wygląda.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=159#post_9

Tylko zwróć uwagę, że to 3 sztuki posadzone w rzędzie.

Tutaj trochę lepiej widać, że to trzy sztuki. Wycięłam im dolne gałęzie.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=154#post_5
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
vita 09:02, 03 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Roocika napisał(a)

Domyślam się właśnie, że tak jest. Trochę się boję, że zabiję i będzie mi szkoda. Będę zamawiać w weekend to jeszcze pomyślę
Najlepsze miejsce zajął na nie ostatnio... orlik, mus przesadzić orlika


U mnie pojawiają się w wielu miejscach paprocie, obserwuję i ewentualnie dosadzam, skoro same chcą rosnąć w danym miejscu. Jak orlik się wysiał, to może dosadź inne orliki?
Masz rację ze storczykiem, poczekaj na jakąś okazję
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:22, 03 cze 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4097
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dziękuję za wiadomość, zastanawiam się właśnie nad drzewami na moją pustą działkę.


Podziwiam Twoją skrupulatność w doborze drzew, dobrze, że są osoby chętne do pomocy z tak dużą wiedzą. Ja popełniłam bardzo dużo błędów sadząc drzewa, największy błąd to oczywiście tuje
Przy rzygaczu upchnęłam jeszcze buka 'Purple Fountain', ten po lewej. Kupowałam niewielki, za 20 złotych, teraz ruszył z kopyta, ma już ok 5 m. Widzę, że będę miała duży problem, może jesienią uda mi się go jeszcze przesadzić? A trzeba było poczytać i dopytać!



Teraz jeszcze czytałam u Hani o problemach z oliwnikami, mam dylemat.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies