Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

ewalm 20:23, 15 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
tak, tak, kobee są drapieżne i żarłoczne
Ja ma w tym roku dwie, jedna na wygnaniu, wegetuje pod płotem, druga zasilona gołębim ..jak by to ładnie nazwać? No, cóż, guanem.W każdym razie ta druga rośnie przy tarasie. Czasem coś jej tam podrzucę, bo one bez jedzenia to słabo, bardzo słabo się czują... A tej pierwszej tylko obiecuję i zawsze o niej zapomnę..
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 20:31, 15 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ewo, czasami agapanty nawet przekwitnięte potrafią być ładne. Nie pomyślałam wcześniej o skojarzeniu porcelanowym. Może coś w tym jest? Ciekawe jak tam wygląda teraz w październiku (bo te zdjęcia to z końca czerwca albo początku lipca)?

____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 20:48, 15 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewa przeczytawszy Twój wpis o nasiennikach agapanta, poszłam na taras i zrobiłam zdjęcie mojemu niebieskiemu Tinkerbell
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewalm 08:24, 16 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
No właśnie, całkiem ładny, z takimi zielonymi dzwoneczkami
a potem się taki zrobi:



Takie żółte szczoteczki.
Dla mnie w ogóle wiele kwiatostanów po przekwitnięciu nadal jest ładnych, tylko już inaczej, nie tak kolorowo.

(Edit: uświadomiłam sobie z opóźnieniem, że Cie wygnałam na dwór po ciemku tymi wpisami,. Zimno chyba?)
____________________
Ogródek na trzy lata
popcorn 08:26, 16 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Moje agapanty podobnie wyglądają... próbowałyście wysiewać nasiona? Mi wzeszły nawet, ale potem e coś zjadło wiosną spróbuję w doniczkach pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
ewalm 08:28, 16 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ja nie próbowałam, nigdy nie miałam agapantów i chyba nie będę miała, chyba że na balkonie po powrocie

Zapomniałam się przywitać - cześć Popcarol (nick masz bardzo fajny, czy ja Cię mogę kojarzyć z forum na M? Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu.)
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 08:30, 16 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A to przy tym nie mogłam sobie przypomnieć, że hatifnaty nazywały się właśnie hatifnaty:

____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 15:22, 16 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Pogoda dzisiaj u nas typowa: rano pięknie, prawie mroźnie i słonecznie, a my z Najmłodszą pełne optymizmu. Ale już wczesnym popołudniem mżawka, szaro i barowo. Pogoda dobra do zrobienia ciasta drożdżowego. Smutno przypomina że w piątek mam egzamin i nie należy udawać się przed południem na kawę do znajomych, co wyjątkowo dzisiaj zrobiłam.
Codziennie odbywamy z małą M tę samą drogę do przedszkola i z powrotem. Zabieramy aparat i podglądamy jesień w ogródkach. U najbliższych sąsiadów w sadzie jabłoniowo: żółto, czerwono:





Trochę dalej, już po drugiej stronie drogi u mniej "wiejskich" sąsiadów w ich eleganckim ogrodzie trawy witają jesień (w zeszłym roku mieli ogromną kępę trawy pampasowej, ach .. co to był za widok - ale przyszła zimą i trawa pampasowa odeszła do krainy wspomnień, i zostały miskanty):







____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 15:29, 16 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A tuż koło przedszkola klony zrzucają już liście.



W górze jeszcze czasem sporo zielonych:



ale chodniki już usłane złotymi, brązowymi..




____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 15:33, 16 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Tak melancholijnie się dzisiaj zrobiło....



____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies