Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek na trzy lata

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek na trzy lata

ewalm 01:17, 22 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ach, no i wszystkich zaglądających zapraszam serdecznie do wątku o ogrodzie botanicznym Mar i Mutra w Blanes, (watek w "Ogrodach świata" oczywiście). Systematycznie go uzupełniam, ale jeszcze troszkę mi zostało do końca.
Wiem, powinnam wstawić tu link, ale to już chyba jutro zrobię. Dziś padam już ze zmęczenia.
____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 01:37, 22 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No tak bo Niemcy nie zbierają grzybów od Czarnobyla dlatego takie ilości

Jutro już poczytam Mar Mutrę, bo dzisiaj też już padam, a jutro ogród czekadobranoc
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewalm 09:52, 22 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Aniu, trochę zbierają, ale mniej niż u nas. Oni po prostu kupują wszystko w postaci co najmniej półproduktu, a w lesie to takie niegotowe do spożycia rosną Czarnobyla już się chyba nie boją, sklepowe kurki są zwykle z Białorusi, albo Rosji. Polskie też się zdarzają, ale to rarytas.
____________________
Ogródek na trzy lata
agata_chrosc... 10:09, 22 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Piękne te żólte lasy. U nas też jesień piękna, ale ta w Warszawie była absolutnie zjawiskowa. Dawno nie widziałam takiej feerii barw mieniących sie w słońcu.
A ja wczoraj tez byłam na grzybach i cała torbe w pół godziny nazbieraliśmy Holendrzy nie zbierają , podobnie jak niczego co nie jest zafoliowane i nie pochodzi ze sklepowej półki. No i bardzo dobrze! Pozdrawiam bardzo serdecznie
____________________
ogród w Holandi
ewalm 10:16, 22 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
No właśnie. Jakby rosły zafoliowane, to może by zbierali : ) Niemcy mają tak samo na ogół.
Ale za to spacerują dużo po lesie, a jak są tam z psami to ich pilnują, co jest bardzo pozytywne.
____________________
Ogródek na trzy lata
agata_chrosc... 10:20, 22 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Holendrzy podobnie tylko niestety po swoich psach nie sprzątają i to nie tylko w lesie ale i na chodniku przed szkoła na przykład. To jest coś,co najbardziej mi w Holandii przeszkadza! Skoro juz piszemy o mankamentach
____________________
ogród w Holandi
ewalm 10:24, 22 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Niemcy tutaj też nie sprzątają. Ale kupa w lesie mi nie przeszkadza, w końcu tam i tak są kupy innych leśnych mieszkańców. Za to psów luzem moja mała M. się boi, a tutaj jak idę do lasu to jestem spokojna. Nie podbiegają, nie obszczekują, nie skaczą na człowieka znienacka. I prawie nie ma śmieci oraz zupełnie nie ma dzikich wysypisk.
____________________
Ogródek na trzy lata
agata_chrosc... 18:44, 22 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
te psy tutaj to w ogóle jakies spokojniejsze. Oni chyba taką selekcje hodowlaną prowadzą, że pies musi być łagodny. W każdym razie u koni robią tak z całą pewnością - koń może byc najpiekniejszy i najzdolniejszy, ale jeśli ma zły charakter to do hodowli się nie nadaje i już. I mają rację!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:45, 22 paź 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
a dzikich wysypisk to przeciętny Holender chyba nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić
____________________
ogród w Holandi
ewalm 19:04, 22 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a to szczęściarz z takiego przeciętnego Holendra
ale może za to my mamy szersze horyzonty, w związku z bogactwem doświadczeń
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies