Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

anna_g 22:09, 21 paź 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Przepraszam, że tak ogólnie ale siedzę dzisiaj nad robotą biurową. Teraz skończyłam i zajrzałam - od rana nie miałam ani chwilki czasu...

Zamierzam w tym tygodniu spróbować Mospilanem a na wiosnę Larvanem - w końcu chyba stówkę uszporuję przez zimę No bo teraz jak same mówicie Larvanem nie bardzo ma już sens.
Na pewno spróbuję też coś naturalnego, ale jednak najpierw im trochę przywalę. Tą trzmielinę po prostu wyrwę bo nic z niej nie zostało a miała zarastać pergolę...

Anek - dzięki za porady - na razie mam Mospilan

Ula ja też okrywam liśćmi chociaż słyszałam, ze źródeł już nie pamiętam jakich, że nie powinno się tego robić bo nie wiadomo czy się pod liśćmi choroby jakieś nie zalęgną. Jednak zeszłą zimę miała okryte liśćmi brzozowymi głównie bo z mojej brzozy starczyło na wszystko co potrzebowałam i bardzo fajnie to zdało egzamin. Pozdrawiam

Kondzio mam nadzieję, że Ci się podobały przynajmniej niektóre bo wygryzienia opuchlakowe to pewnie nie

Eluś ja tam żaden "wicek" nie będę. Z Kaśkiem będziecie stać na czele bo macie wiedzę i doświadczenie w tej sprawie ja jestem nowicjusz i to kompletnie zielony bo nawet nie zauważyłam że mam "dziada" u siebie Ale skarbnikowanie możecie sobie wymieniać...

Anita no niestety nie - dynie nie są z mojego chowu chociaż z poprzednich dyń w zeszłym roku nazbierałam pestki i miałam wysiewać, no ale jakoś nie wyszło - nie znalazłam miejsca na nie. Dynie nam się podobają i jak są w fajnej cenie to kupujemy na targu Powiem Ci, że strasznie mnie kusiły przetwory z dyni (tej takiej duuużej) i nawet miałam do Ciebie się zgłosić po przepisy, ale w końcu nie zdążyłam... Nigdy jeszcze nie zaprawiałam dyni W tym roku zainicjowałam dżemik z zielonych pomidorów i sałatkę z tychże, oraz pigwę - czego nigdy wcześniej nie robiłam, no to może w przyszłym roku będzie czas na dynię Pozdrawiam

Danusiu to ja chętnie do Ciebie wpadnę grabić liście - kurcze ja bardzo lubię grabić liście... Z opuchlakami walczyć oczywiście będę no bo co mi się tu będą rządzić Jesień jest teraz cudna ale ja w tygodniu to zarobiona ostatnio jestem i nawet tego nie zauważam czego mi strasznie szkoda. Jednak weekend był cudny. Pozdrawiam cieplutko też.

Bogusiu pozdrawiam. Lubię jesienią te dynie... zawsze mamy "kolekcję" Mój teść też je lubi bardzo więc tak sobie kupujemy A one trzymają się długo.

Strasznie jestem zarobiona - jeszcze gdzieś tak dwa tygodnie będę miała duuuużo pracy w pracy i pracy z pracy w domu... Trudniej mi znaleźć czas na Ogrodo. Ale mam nadzieję, że jakoś to potem nadrobię - częściowo u Was.
Bardzo gorąco pozdrawiam wszystkich zaglądających
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 22:33, 21 paź 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
http://www.ogrodowisko.pl/watek/47-ogrod-u-stop-klasztoru?page=517 - róże okrywowe u Alinki - wrzucam "ku pamięci"
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
gierczusia 16:15, 22 paź 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Jak ten dżemik i papraninka z pigwy najlepszejsza na świecie to były Twoje pierwsze kroki w dziedzinie przywórstwa , to masz Kofffana wrodzony talent ...
Grauluję , bo było naprawdę bossskie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 16:16, 22 paź 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
A jak już nie kcesz być vice - prezesem to jakoś to z Kasiek strzymiemy .,.. Jak siem podszkolisz ... To Ciem awansujemy .....

Bożeszz , ale mi już bije ... To przez tę mszę na opuchlaki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Urszulla 15:20, 23 paź 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Tak Aniu, czas dzielimy na wszystko
ostatnio nawet mniej po nocach siedzę, więc zaległości na forum mam
pozdrawiam nieczasową chwilowo.

a magnolię parasolowatą wsadziłam do ziemi pod klona palmowego i okryłam liśćmi. Eksperymentuję
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anna_g 20:26, 23 paź 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
gierczusia napisał(a)
Jak ten dżemik i papraninka z pigwy najlepszejsza na świecie to były Twoje pierwsze kroki w dziedzinie przywórstwa , to masz Kofffana wrodzony talent ...
Grauluję , bo było naprawdę bossskie


Nio widzisz jaka zdolniacha ze mnie Tyle, że to było prooooste... Dziękuję bardzo za uznanie Miło mi że Wam to smakowało
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 20:28, 23 paź 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Urszulla napisał(a)
Tak Aniu, czas dzielimy na wszystko
ostatnio nawet mniej po nocach siedzę, więc zaległości na forum mam
pozdrawiam nieczasową chwilowo.

a magnolię parasolowatą wsadziłam do ziemi pod klona palmowego i okryłam liśćmi. Eksperymentuję


Ula - bardzo jestem ciekawa jak przetrwa - ja się trochę 'łamię" tak patrzę na te co w doniczkach i ciągle się zastanawiam czy jednak którejś na próbę nie dać do ziemi - i wiesz chyba tak jednak zrobię Nieczasowa pozdrawia znad papierów....
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mala_Mi 18:52, 24 paź 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nieczasową pozdrawiam..... i nie odciągam od roboty
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
gierczusia 20:40, 25 paź 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
anna_g napisał(a)


Nio widzisz jaka zdolniacha ze mnie Tyle, że to było prooooste... Dziękuję bardzo za uznanie Miło mi że Wam to smakowało

Dobra , dobra... Proste .. ... Piszesz to do osoby , która zzakalcowała ciasto , w którego opisie pisało : cisto , którego nie można zepsuć ...

Buziaki na weekend ...

Ależ tyś zarobiona Bidulko
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
eliza3 21:09, 25 paź 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Aniu, to Ty tak samo nieczasowa jak ja
Pozdrawiam zapracowaną , ale myślę, że przez weekend dychniesz troszku Tego Ci życzę
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies