Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Karol99 11:26, 11 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
I jak w końcu z tymi dereniami?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kachat 11:34, 11 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Karol99 napisał(a)
I jak w końcu z tymi dereniami?

Karol, myślę Chciałabym mieć zielone jak najdłużej, a te śliczne sibirica na które już się prawie zdecydowałam się wcześnie czerwone robią. Zwykłego zielonego derenia zaś nigdzie nie ma, i też nie wiem, czy mu liście nie czerwienieją bardzo wcześnie. Rozłogowy jest fajny, ale się zbyt rozrasta rozłogami... Same problemy
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Karol99 11:35, 11 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
No to nieźle..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kachat 11:37, 11 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Anka, śliczna ta kalina Tylko kurcze compactum, czyli pewnie jakaś mała rośnie.. A ja potrzebuję dużych krzaków żeby cały płot do 2-3 metrów zasłonić. Jakby ci się tam kiedyś rzuciła w oczy zwykła koralowa, to daj proszę znać - ostatnio kilka szkółek wokół Warszawy obdzwoniłam i tylko w jednej była - jedna sztuka, krzew gigant za 100zł... ;/
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 11:44, 11 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Syswia, bardzo podobne są te świdośliwy u ciebie do tych Lamarcka, które widziałam na zdjęciach. Zresztą Lamarcka to prawdopodobnie miks kanadyjskiej z jakąś inną. Fajnie, już się prawie zdecydowałam, dzięki! (możesz więcej zdjęć wrzucić, widać że tam u was bardzo ładna zieleń miejska jest Będziemy się inspirowac )
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
anka_ 12:45, 11 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
kachat napisał(a)
Anka, śliczna ta kalina Tylko kurcze compactum, czyli pewnie jakaś mała rośnie.. A ja potrzebuję dużych krzaków żeby cały płot do 2-3 metrów zasłonić. Jakby ci się tam kiedyś rzuciła w oczy zwykła koralowa, to daj proszę znać - ostatnio kilka szkółek wokół Warszawy obdzwoniłam i tylko w jednej była - jedna sztuka, krzew gigant za 100zł... ;/

No to trzeba było tak od razu - Szkółka leśna Kuchary- tam tą zwykłą kalinę mają na pewno. I inne leśne drzewa i krzewy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 12:52, 11 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
kachat napisał(a)
...Chciałabym mieć zielone jak najdłużej, a te śliczne sibirica na które już się prawie zdecydowałam się wcześnie czerwone robią. Zwykłego zielonego derenia zaś nigdzie nie ma, i też nie wiem, czy mu liście nie czerwienieją bardzo wcześnie.



Aż będę z ciekawości w tym roku bacznie obserwować krzak mateczny tego derenia co co pokazywałam z drugiej fotki. U mnie w donicy to trochę inaczej się może zachowywać. Ale rośnie u mojej siostry, to poproszę ją co cotygodniowy raport.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
kachat 13:04, 11 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Anka, dzięki!!! Lecę szukać tej szkółki, może i inne zielone krzaczory by mieli

Ha, cotygodniowy raport! Niczym super-szpieg Wreszcie może się dowiem, jak to jest z tymi dereniami - chciałabym najpóźniej do jesieni posadzić cały szpaler
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Agatek 13:28, 22 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
a co tu taka cisza
pozdrawiam :*
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Alicja169 21:14, 11 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
zajrzałam po przerwie, a tu ..też przerwa?
czytam, że szukałaś kaliny. A znasz szkółkę Józefina. Tam kupowałam swoje 5 szt.
mają dobry materiał i umiarkowane ceny. Na szosie Katowickiej (zresztą są w necie)
Pozdrawiam.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies