Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Tusiala 11:40, 21 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Ciachaj śmiało Ja w tym roku tyle pociachałam, że worki gałązek pełne
dajana 14:35, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Violu nnie widziałam wczesniej twojej odpowiedzi na mój post Odpowiadam wiec z opóznieniem Serby mam posadzone w odległości 1 metra od płotu i od siebie .Tak radziła Danusia aby spełniały rolę zasłony cos w rodzaju zywopłotu .Na początku miałam takie plany ale sama nie wiem czy z tych planów nie zrezygnowac i nie przesadzic co drugą dalej Żal mi ich ciąć, odległośc 2 metry tez nie jest tragicza One sie przeciez bardzo rozkrzewiają To zależy czego bardziej oczekujesz, jesli szczelnej zasłony to co 1 metr .Widzę ze posadziłas wierzby, mnie sie podobają szczególnie na pniu .Miałam jedną wierzbe takie poskręcane listki ma ,ale brakowało jej korzeniom gleby bo w pewnym momencie dotarła do skały i przestała rosnąc. Przesadziłam za płot na wolną działkę ,ciekwe czy sie przyjmie .Piszesz ze u ciebie pustki u mnie nie inaczej,.czy ja ci przypadkiem czegos nie obiecałam ? Nie mogłam sobie przypomniec komu ,az do dzisiaj .Podaj mi szybciutko adres na priv podeslę ci nasionka werbeny, do gruntu tez mozna siać nie tylko do skrzynek .Odkłady hortensji mi sie nie przyjeły ale posadziłam nowe moze cos z nich wyjdzie ..Przykro ze miałas smutny okres w swym zyciu Dbaj o siebie Violu .Kotki zostały mi dwie ,inne poszły do dobrych domów, a trzecia ich matka to przychodzi kiedy chce, zazwyczaj kiedy jest głodna i czasami na noc, ale chce byc traktowana niczym królowa, jesli widzi inne koty wychodzi .Dzisiaj spała w moim domu co bardzo rzadko sie zdarza ..Pogoda jest piękna ,słneczko chyba zagości na cały weekend ,ale uwazaj bo takie pierwsze ciepełko jest zdradliwe ..Serdecznosci moc posyłam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 14:40, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Podziekuj męzowi za szacun i powiedz ze mam jeszcze cztery do scięcia i zamierzam to zrobic osobiscie .,nie abym to lubiła ale nikt inny mi w niczym nie pomaga, to sama działam .Stosuje w swym zyciu powiedzenie" umiesz liczyc ? licz na siebie" inaczej niczego bym nie miała .Pozdrowienia dla meżusia
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Viola 18:42, 22 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
agam napisał(a)
Nie bój się ciąć wierzby. Krzywdy jej nie zrobisz, a dzięki cięciu będzie ładniejsza. Miałam ich kilka i wiem że trzeba je radykalnie przycinać i to dość często.
Tyle że ja nie mam o nich dobrego zdania. Wszystkie wyleciały z mojego ogrodu. To nie są długowieczne drzewa i robale ich nie oszczędzają, niestety.
Pozdrawiam wiosennie.

Dzięki Agam za wizytę. O wierzbach słyszałam już wcześniej, że nie są długowieczne, ale z premedytacją je kupiłam. Muszę trochę osuszyć grunt bo na razie mam za mało roślin w ogrodzie, żeby poradziły sobie w wypijaniem nadmiaru wody. U mnie działka jest podwyższona, ale u sąsiada woda stoi i trochę mi nasiąka. Taki eksperyment roślinny - zobaczę jak będzie Pozdrawiam.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 18:45, 22 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tusiala napisał(a)
Ciachaj śmiało Ja w tym roku tyle pociachałam, że worki gałązek pełne

Będę ciachać Marto, już sekatorek przetestowałam na dereniach - całkiem nieźle mi poszło jak na pierwszy raz, nawet małego klonika w doniczce symbolicznie przystrzygłam bo był jakiś taki nieelegancki
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 19:33, 22 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
dajana napisał(a)
Violu nnie widziałam wczesniej twojej odpowiedzi na mój post Odpowiadam wiec z opóznieniem Serby mam posadzone w odległości 1 metra od płotu i od siebie .Tak radziła Danusia aby spełniały rolę zasłony cos w rodzaju zywopłotu .Na początku miałam takie plany ale sama nie wiem czy z tych planów nie zrezygnowac i nie przesadzic co drugą dalej Żal mi ich ciąć, odległośc 2 metry tez nie jest tragicza One sie przeciez bardzo rozkrzewiają To zależy czego bardziej oczekujesz, jesli szczelnej zasłony to co 1 metr .Widzę ze posadziłas wierzby, mnie sie podobają szczególnie na pniu .Miałam jedną wierzbe takie poskręcane listki ma ,ale brakowało jej korzeniom gleby bo w pewnym momencie dotarła do skały i przestała rosnąc. Przesadziłam za płot na wolną działkę ,ciekwe czy sie przyjmie .Piszesz ze u ciebie pustki u mnie nie inaczej,.czy ja ci przypadkiem czegos nie obiecałam ? Nie mogłam sobie przypomniec komu ,az do dzisiaj .Podaj mi szybciutko adres na priv podeslę ci nasionka werbeny, do gruntu tez mozna siać nie tylko do skrzynek .Odkłady hortensji mi sie nie przyjeły ale posadziłam nowe moze cos z nich wyjdzie ..Przykro ze miałas smutny okres w swym zyciu Dbaj o siebie Violu .Kotki zostały mi dwie ,inne poszły do dobrych domów, a trzecia ich matka to przychodzi kiedy chce, zazwyczaj kiedy jest głodna i czasami na noc, ale chce byc traktowana niczym królowa, jesli widzi inne koty wychodzi .Dzisiaj spała w moim domu co bardzo rzadko sie zdarza ..Pogoda jest piękna ,słneczko chyba zagości na cały weekend ,ale uwazaj bo takie pierwsze ciepełko jest zdradliwe ..Serdecznosci moc posyłam


Dajano, te serby to chcę posadzić dosłownie 3 sztuki przed takim budynkiem sąsiada, który mam na widoku. Nie zasłonią mi go bo musiałabym kupić pewnie z 15 sztuk (a nie stać mnie), więc chcę posadzić na środku jako taki punkt zaczepny dla oka. Żeby trochę ładniej było. Po obu stronach są szmaragdy. Więc myślę, że tak co 1,5 może posadzę. Ja też nie miałabym serca strzyc świerków. Dla mnie najpiękniejsze są w naturalnym pokroju.

Za werbenkę serdecznie dziękuję, ale moja teściowa, która ma działkę ROD już mnie uraczyła nasionkami. Mi nie obiecywałaś - może ktoś inny czeka? Posadziłam też kilka ukorzenionych hortensji do doniczek, zobaczę czy się przyjmą, ale chyba tak bo maleńkie zielone pączki widzę.

Kotki moje (mama z synkiem) regularnie pojawiają się na ganku - godz. 10 i 16 jak w zegarku. Kotka brzuch ma gruby i taka milutka się zrobiła. Gada ze mną, jak tylko wyjdę, to zaraz opowiada mi co u niej słychać. Tak samo było w zeszłym roku jak była kotna. I znowu będę miała przedszkole bo kociaki całe lato siedziały u mnie na tarasie. W miocie były 4 kocięta: jeden jest u mnie, jeden u właściciela ( chudy, zamorzony - dwa razy mniejszy od mojego ), a dwa zginęły (nie będę pisać jak). Nocami już nie śpię, myślę co to będzie i skąd brać ludzi, którzy by się nimi zajęli. W zeszłym roku pisałam oczywiście na portalach adopcyjnych, ale nikt się nie zgłosił. Poszłabym do właściciela, porozmawiać o sterylizacji, ale boję się, że mnie pogoni, że cudzymi kotami się zajmuję.

I takie to życie. Dziękuję, że do mnie zaglądasz

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 19:49, 22 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A oto moje doniczkowe dziedzictwo (teściowa robiła porządki na działce) Od lewej: trzy hortensje (takie białe chyba ogrodowe), tawuła van houtte'a, berberysy, klon ściętolistny i trzmielina (ze szkółki). Druga część w garażu kiełkuje z nasionek.

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 20:15, 22 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
Już będzie na rabatę
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Viola 22:23, 22 mar 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
O właśnie! W krótkim czasie będę miała jeszcze derenie białe elegantissima, bukszpany, świerk Conika, jałowiec i duży cis Wojtek - wszystko prezenty od teściowej. I co z nimi zrobić? Wszystko z innej beczki, będę musiała pokombinować zestawy roślin, jakies kompozycje i rozmieścić w stosownym miejscu. Nie mam pojęcia na razie co z tego wyczarować - dlatego tak za domem wystawione "dobro" w doniczkach rośnie.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Marcin89 22:27, 22 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2560
Fajnie, że możesz je jakiś czas tak przechować. To dużo daje. Wiem z własnego doświadczenia.

Faktycznie dużo różności, czasem pojedyncza sztuka. Trzeba uważać by nie zrobić ogrodu kolekcjonerskiego.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies