Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

yolka 18:12, 19 mar 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Małgosiu u mnie ciemierniki też się wysiewają, pierwsze kwiatki mam w 3 roku. teraz lecę do tyłu zobaczyć jak daleko wiosna u Ciebie:0 Pozdrawiam

edit: ja siewek ciemierników nie sadzę w doniczki tylko pikuję luźniej, ale w gruncie i radzą sobie, nie mogą mieć ciasno. Koloru ciemiernikowego to masz sporo, u mnie tylko białe i jak mawia Pszczelarnia jedna hybryda (palmowy czy jakoś tak)
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Mala_Mi 18:57, 20 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ciemiernikomania ... te choroby nas wykończą
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AgataP 08:50, 03 kwi 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Gocha napisał(a)

Jolu wiosna zdecydowanie wolniej w tym roku przychodzi niż w ubiegłym i całe szczęście bo ja bardzo powoli działam w ogrodzie. Nie bardzo mam czas w ciągu tygodnia więc pozostają weekendy. Zaczęłam niedawno kolejną serię warsztatów ceramicznych i tym razem staram się robić ozdoby bardziej pod kątem ogrodu. Mamy też różne warsztaty z KGW które niedawno założyłyśmy w sąsiedniej wsi.
Jolu pomimo tego że tak dużo ciemierników kupiłam- bo aż 10 szt. to nadal mnie kuszą jeszcze. A jakie Ty kupiłaś ? czy wstawiłaś fotki ?
Buziaki i uściski


Gosiu, zazdroszczę warsztatów ceramicznych. Wybrałabym się na takie, ale najchętniej jesienią gdy już więcej czasu w domu trzeba siedzieć.
Teraz ciemiernikami, a za moment jeżówkami będziesz raczyć do dziś pamiętam nazwy tych które mi się u Ciebie podobały
____________________
Z Pszenicznej...
Gocha 09:55, 08 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
yolka napisał(a)
Małgosiu u mnie ciemierniki też się wysiewają, pierwsze kwiatki mam w 3 roku. teraz lecę do tyłu zobaczyć jak daleko wiosna u Ciebie:0 Pozdrawiam

edit: ja siewek ciemierników nie sadzę w doniczki tylko pikuję luźniej, ale w gruncie i radzą sobie, nie mogą mieć ciasno. Koloru ciemiernikowego to masz sporo, u mnie tylko białe i jak mawia Pszczelarnia jedna hybryda (palmowy czy jakoś tak)


Jolu do tej pory jeszcze nie poprzesadzałem siewek ciemierników więc jest niestety szansa, że znowu będą gniły w tłoku pod matkami. Ale może jeszcze coś uda mi się zdziałać. Ja mam faktycznie sporo różnych odmian- lubię je i staram się dokupować co roku. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:57, 08 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Mala_Mi napisał(a)
Ciemiernikomania ... te choroby nas wykończą


Aniu widziałam u Ciebie piękne ciemierniki. I też mam nadzieję że przesadzanie im nie zaszkodzi bo właśnie to muszę zrobić.
Zeby tylko takie choroby nas gnębiły... Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:02, 08 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AgataP napisał(a)


Gosiu, zazdroszczę warsztatów ceramicznych. Wybrałabym się na takie, ale najchętniej jesienią gdy już więcej czasu w domu trzeba siedzieć.
Teraz ciemiernikami, a za moment jeżówkami będziesz raczyć do dziś pamiętam nazwy tych które mi się u Ciebie podobały


Warsztaty ceramiczne to taka odskocznia- wyciszenie się, relaks. Też mi trochę szkoda tego czasu który mógłby być spożytkowany w ogrodzie ale ogród nie ucieknie- zawsze jest w nim pełno roboty i niestety przy takiej jego wielkości nigdy nie jestem z porządkami w nim wyrobiona. Więc się nie przejmuję.
Ostatnio oprócz ceramiki mamy też od czasu do czasu inne warsztaty. Wczoraj np. robiliśmy palmy. I nawet podoba mi się moje dzieło

Kwiatki też sama robiłam

____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:08, 08 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
W tamtym tygodniu robiłyśmy też takie pisanki. Przypomniałam sobie jak jako dziecko z tatą pisaliśmy woskiem pisanki. I chyba tego nie zapomniałam. W tym tygodniu też się spotykamy i dalej produkujemy pisanki a przed świętami je pomaluję i zetrę woski i mam nadzieję że wyjdą ładne


____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:11, 08 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
I jeszcze taka pracę wykonałam ostatnio na warsztatach.
Fajnie jest na mojej wsi- prawda ?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 10:20, 08 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Niestety znowu zaszalałam z zakupami. W poprzednią sobotę podjechałam na chwilkę zobaczyć co tam słychać na Targu Pod Zamkiem i niestety trafiłam na mojego Pana z Puław który miał piwonie.
Kupiłam białe takie trochę zwyklejsze


I jeszcze taka mi się spodobała
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
paradas 10:23, 08 kwi 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Znowu zamiast pracować będę przeglądał wątek, szkoda że nie ma wizytówki

Gocha napisał(a)
A w donicach :


To jakaś odmiana ciemiernika?

Te zdjęcia z kępami sadźców wyglądają zjawiskowo

Pozdrawiam.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies