Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 15:18, 09 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może suche powietrze spowodowało wzmożony atak przędziorków? Na to wygląda. Drzewo jet wielkie, niemożliwe będzie jego opryskanie, polecam więc podlewanie ProAgro. Ja tak robię na szkodniki na buku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 21:26, 09 paź 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Danusiu,
pisałaś o podlewaniu i zraszaniu iglaków,które się przesuszyło latem i mam pytanie:

Czy o tej porze roku też je wieczorem zraszac? Aż do zimy?
Nie wiem czy nie zaszkodzę jak będą przymrozki.
____________________
Gardenarium 21:43, 09 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewaj, nie zraszaj. Ale z umiarem, bo przecież w wodzie też nie mogą stać.

Przymrozki i woda na iglakach nie zaszkodzi, ale to bezcelowe teraz jest zraszanie, one muszą się napić wody od korzeni.
Sprawdź pod lupą igły, moim zdaniem to atak szkodników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 11:04, 10 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Gardenarium napisał(a)
Powyżej mnóstwo podobnych tematów i porad. Trzeba obtrzepać delikatnie i zebrać, żeby brązowego nie było widać. Sprawdzić wilgotność gleby. dolewać jeśli za sucho, odwodnić jeśli za mokro.


Danuś a masz jakiś sposób by odwodnić trochę teren ale nie wykopywać tuji? Drenaż ciężko zrobić bo one rosną przy płocie i zaraz za nim jest działka sąsiada..Trochę się o nie martwię, że mają za mokro. Nie stoją w wodzie, ale sucho też nie mają. Po trzech latach od posadzenia zaczęły jakoś marnieć:/
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 18:35, 10 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na brzegu trawnika i rabaty zakopać rurę drenacyjną w żwirku i włókninie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 22:54, 10 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Gardenarium napisał(a)
Na brzegu trawnika i rabaty zakopać rurę drenacyjną w żwirku i włókninie.


Dzięki Danuś. Myślałam, że ta rura musi iść przed tujami - czyli po działce sąsiada, bo ona jest roche wyżej niż moja i stąd więcej wody( w kolejności działka sąsiada na niej rura, płot, moje tuje, które sa bardzo bliko płotu:/, linia trawnika). Czyli może iść o tak: płot, tuje, rura, trawnik na mojej działce? Może to się wydawać głupie pytanie ale chcę precyzyjnie to określić by nie kopać czegoś niepotrzebnie.
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Gardenarium 09:35, 11 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kopanie rury oceniamy w realu, trudno mi jest doradzić dokładnie bez oceny sytuacji, żeby nie doradzić źle, ale skoro rury nie można zakopać pomiędzy sąsiadem a tujami no to podałam takie wyjście, Zawsze ileś wody rura zgromadzi

My robiliśmy różne odwodnienia, łącznie z montowaniem pompy, żeby odprowadzała wodę ze zbiornika chłonnego poza działkę, na zewnątrz.

Do zbiornika chłonnego jest zbierana rurami drenacyjnymi umieszczonymi ze spadkiem, potem zbiornik i za płot.

Jeszcze inne wyjście biobloki, które gromadzą wodę na działce pod ziemią i oddają do gruntu powoli tę wodę.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=35#post_6

Tu zakładamy rury drenacyjne na brzegu rabaty i trawnika

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1871-odwodnienie-ogrodu-i-odprowadzenie-deszczowki?page=3#post_8
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Tosia 11:57, 11 paź 2013


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
Dzięki Danusiu. Będę dalej studiować. Część już przerobiłam
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Klinka 20:46, 11 paź 2013

Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 5
Witam,

Trafilam na ten wątek szukając informacji o brazowieniu iglakow, psadziłam cisy Taxus bacata w maju, ziemia była przewieziona z pola
Do września było wszystko ok teraz zaczęły zmieniać kolor na brązowy, część z nich ma także usychajace końcówki. cale late mocno je podlewlismy wiec sucho chyba nie mialy, od 2 miesiecy mamy polozona wloknine i jest wilgoc bo sprawdzalam Poza tymi cisami są jeszcze inne cisy, tuje i jak na razie jest z nimi wszystko ok.
Zastanawiam się co może być przyczyną tego brazowienia szczegolnie ze dotyczy to czesci krzakow a nie wszystkich, ogólnie ziemia jest gliniasta ale nie najgorsza, pod kazdego krzaka dawałam jeszcze dodatkowo dobra ziemię i nawóz,
Boję się że mi padna te krzaki a jest ich w takim stanie około 15sztuk.

Może ktos ma jakieś sugestie, proszę o pomoc bo szkoda mi tych roslinek.

Klinka
Sebek 16:57, 12 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może im zaszkodziły niskie temperatury...W końcu przez kilka dni były mocne przymrozki, a teraz znów jest ciepło...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies