Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Kasya 17:13, 11 gru 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41991
anka_ napisał(a)
Miro plany są... i to spore... Sporo w tym roku ruszyło, choć nie pokazywałam tego na forum. Teraz tylko na pół dnia potrzebuję koparki i mogę ruszać pełną parą.
Ta twoje śnieguliczka nie daje mi spać... Byłam u ciebie, napisałam swoje obserwacje...



Ku pamięci, do spokojnego przestudiowania.
http://newgreen.pl/rosliny-o-owocach-dekoracyjnych-jesienia-i-zima-cz-1/


Większość bym chciała
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anabuko1 10:47, 12 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anka_ napisał(a)

Aniu u mnie są takie cudowne wschody słońca. Szkoda tylko, że cały spektakl trwa zaledwie kilkanaście minut.
A zobacz jakie cudowne cypryśniki są w Bolestraszycach (fotka poniżej). Może skusisz się na jakiegoś- cudowne, majestatyczne drzewa.


O to fajnie że masz taką możliwość oglądania wschodow słońca. Ja mam zasłonięte widoki.

Piękne cyprysy...jeszcze nie wiem jakie drzewo posadze .jak i gdzie.
Najpierw i najważniejsze posadzić sąd. Rząd od łąk serbow. I obsadzić staw i nową rabate za huśtawka. I nowy warzywnik.
A fundusze nie za wielkie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 13:48, 12 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mikina34 napisał(a)
Anulka, cyknij proszę tego Szweda, ma jeszcze korale?
Kolumnowe powiadasz, hmm...oj zdaje się, że będę ściągać jakby co, nie bij po łapach
Moniu u mnie nie bardzo go jeszcze widać, bo to młodziuch (ok 2,2 m). Do tego był przesadzany na wiosnę. Ale proszę, wedle życzenia...



Owoców nie ma, bo ptaszki zjadły. Ponoć nie zawierają goryczki w przeciwieństwie do owoców pospolitego. Jak chcesz pokrój dorosłego drzewa to cyknę w sobotę fotkę jak nie zapomnę. Tych od których zaczęła się moja miłość do szwedów. W tym parku są dwie aleje- jedna z pospolitego (wtedy zupełnie już łysa), druga aleja szwedzkiego- i miała piękne, zdrowe liście. Niedługo potem zobaczyłam inny (przydrozny) szpaler w jesiennej odsłonie. Cuuuudo. Żółtopomarańczowe barwy i czerwone koraliki. Zobacz jaki Halinka ma piekny, choć też maluszek.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2050-polowa-dzialki-czyli-mam-powoli-dosc?page=710#post_6

Z kolumnowych to chodzi za mną jarząb AUTUMN SPIRE 'Flanrock'

mikina34 napisał(a)
Spokojnego? Mnie już nosi
Najlepiej kupować takie owocujące jesienią. Tylko weź się tu człowieku wyrwij do jakiegoś centrum ogrodniczego jak najbliższe 70km odemnie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 13:59, 12 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Większość bym chciała
Ja też Kasiu. Ale sporo z tego trafi na moje włości. Narazie czytam, notuję, rozważam... patrzę pod kątem kolorów, ale przede wszystkim przydatności dla ptaków. Chce iść maksymalnie w stronę naturalnej stołówki dla skrzydlatych...




anabuko1 napisał(a)
Piękne cyprysy...jeszcze nie wiem jakie drzewo posadze .jak i gdzie.
Najpierw i najważniejsze posadzić sąd. Rząd od łąk serbow. I obsadzić staw i nową rabate za huśtawka. I nowy warzywnik.
A fundusze nie za wielkie
Aniu to cypryśniki błotne nie cyprysy. Jesienią cudownie się przebarwiają, a na zimę zrzucają igiełki. Choć narazie u mnie jeszcze trzymają.
Z obsadzaniem znam ból, bo też aniu chciałabym na już - ale wiem że się nie da. Fundusze są jakie są (a wzasadzie ich nie ma), do tego są ważniejsze sprawy pozaogrodowe. I tak pomalutku drepczę do przodu...

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosialuk 14:59, 12 gru 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5265
"I tak pomalutku drepczę do przodu... :"

Jak każdy Aniu. A roślinki z tego artykułu bardzo ciekawe. Jest w czym wybierać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 15:26, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
Aniu dziękuję Ci za to zdjęcie sójki z bażantką, po raz pierwszy mam porównanie jaki to duży ptaszek, bo jest odniesienie do innego którego znam, buziak
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 15:28, 12 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Fajny moment uchwyciłaś z bażantem i sójką Jaki ten bażant duży w porównaniu do sójki
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
23:30, 14 gru 2018
Witaj Aniu
dziękuję za Twój bardzo cenny głos u mnie w sprawie brzóz mam nad czym myśleć
wpadnę kiedyś pospacerować u ciebie "towarzystwo" masz prześliczne,zwłaszcza ciciuś pozdrawiam
anabuko1 12:13, 17 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
anka_ napisał(a)


Aniu to cypryśniki błotne nie cyprysy. Jesienią cudownie się przebarwiają, a na zimę zrzucają igiełki. Choć narazie u mnie jeszcze trzymają.
Z obsadzaniem znam ból, bo też aniu chciałabym na już - ale wiem że się nie da. Fundusze są jakie są (a wzasadzie ich nie ma), do tego są ważniejsze sprawy pozaogrodowe. I tak pomalutku drepczę do przodu...


Oj tak oj tak .
Już nic nie pisze. ..
Też drepcze do przodu.
Fajne ptaszorki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anka_ 17:57, 17 gru 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dziewczyny bardzo dziękuję w imieniu bażancicy i swoim . pokarzę jakiego miałam dzisiaj gościa. Pokancerowany chował się pod winogronem...




Ale tacy goście jakby wpadli z wizytą... https://podroze.onet.pl/przyroda/ogromne-stado-jeleni-na-wegrzech-nagrania-robia-wrazenie/7zcq5fw
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies