Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 23:49, 18 gru 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
galgAsia napisał(a)
...Fajnie, że ta przyroda daje się tak podglądać. I fajnie, że jest.
Masz rację Asiu- fajnie. A dodatkową radochę mam jak obserwuję karmnik razem z wnusiem- wpatrzony jak zaklęty.



Gosiek33 napisał(a)
Sójka nauczyła się siadać na brzegu karmnika i tak sie posilać, sroki to cała banda - podlatują i skubane wyszarpują kawałek smalcu z dobrociami

Zapowiadają klejne ocieplenia - u mnie do +10C. Co będzie dalej z zimą a raczej z naszymi roślinami?
U mnie sroki do karmnika jeszcze nie zaglądają, ale krążą w pobliżu. Bardzo ich nie lubię za wiosenny pisklakowy pogrom. I nie zamierzam dokarmiać, sójki tez gonię.
U mnie dzisiaj w dzień było 12 stopni. Ale noce z lekkimi przymrozkami i barak słońca to roślinki na szczęście nie ruszają z wegetacją.



Gosiek33 napisał(a)
Właśnie i jak tera karmić czy nie karmić, całę bandy przylatują na łatwy łup. Kilkanaście krzaczków śnieguliczki i pęcherznic czeka na chętnych
U mnie jak jest cieplej i nie wieje to zdecydowanie mniej jest gości przy karmniku. Wszystko siedzi na zielsku. Najbardziej oblegana jest komosa i tp chwasty. Też jeszcze są owoce na jarzębach czy kalinach, ale z nich korzystają kosy, szpaki, kwiczoły... Za duże dla sikor czy mazurków.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
galgAsia 17:37, 21 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania, zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anka_ 13:27, 22 gru 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Asiu bardzo dziękuję. Zwłaszcza zdrowych bo u mnie wszyscy leżą, a wnusio w szpitalu. A miała być taka cudna jego pierwsza gwiazdka.
Pogoda za oknem też do d... A w planach było jeszcze sadzenie żywopłotu. No cóż- po raz kolejny życie pisze swój scenariusz.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 13:27, 22 gru 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gruszka_na_w... 18:11, 22 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21949
Aniu, trzymam kciuki za zdrowie wnusia. Trzymaj się cieplutko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TUTEK 20:48, 22 gru 2019

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
ania - pomimo wszystko zdrowych spokojnych świat Bożego Narodzenia!!
sursum corda!!
duchowych mocy na cały rok
mikina34 09:48, 23 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Aniu - przede wszystkim zdrowych Świąt i spokojnych mimo wszystko. Przesyłam ciepłe myśli
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anka_ 09:31, 25 gru 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Haniu, Tutku, Moniu- bardzo Wam dziękuję. Wnusia, choć nie do końca jeszcze dobrze, na szczęście wypuścili na pierwszą Gwiazdkę do domu.
Spokojnych Świąt.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
sylwia_slomc... 10:11, 25 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
Plany często biorą w łeb Dużo zdrówka dla malucha i dla Was.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 11:50, 25 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dobrze, że jesteście razem w domu. Spokojnych, dobrych Świąt
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies