Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

roma2 10:34, 04 gru 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Wpadam na sekundę. Miałam wczoraj wieczorem pobuszować po Ogrodowisku, ale linki podane przez Ciebie, skutecznie mi to uniemożliwiły . Zapadłam w czytanie do późnej nocy i mało mi jeszcze. U mnie dużo trzmieli i sporo pszczół, tych jak mówimy w domu, "chudych" pszczół. Nie rozróżniam ich, muszę się mocno podszkolić. Pionowe pomoce gniazdowe mi się dziś śniły. Zrobię na bank. Pszczoły ziemne maja u mnie dobre warunki , roślin przyjaznych bzyczki też maja sporo. I wodę . Już Anda w którymś z wątków wspominała o tym, że domki dla owadów trzeba budować z głową, patrząc na przydatność rzeczywistą, nie ładny wygląd. Buzi Aniu za podrzucenie linków. Będę "zbierać rozumki" jak mówi moj mąż
____________________
Komendówka
Pszczelarnia 15:50, 04 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cień miłorzęba w południe świerkom nie zaszkodzi. Miłorzęby nie są jakoś specjalnie zaporowe dla światła.

Pani Szmit mi kiedyś mówiła, że ponoć tylko ich odmiana wprowadzona do handlu nie łapie mączniaka. A był to dąb to właśnie Monument.

Linki ściągnęłam, dziękuję.


A dęby czerwone rosną szybko i choć mączniaka nie mają już się notuje na nich jakąś chorobę owadzią. Nie ma lekko w naturze.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 18:42, 04 gru 2019


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
anka_ napisał(a)
Ostatnio 'siedzę' w temacie hodowli pszczół murarek i innych owadów zapylających. Polecam na zimowe wieczory :
https://www.youtube.com/watch?v=PwMd2DY3CrE dostępnych 7 części. Proszę się nie zrażać ciut... hm... trudnym w odbiorze wstępem.
http://dzicyzapylacze.pl/ -warto pobuszować głębiej.
https://uni.wroc.pl/marcin-kadej-chcesz-pomoc-trzmielom-ratuj-siedliska/ -"Po pierwsze: nie niszczmy"-trochę o trzmielach i nie tylko.



Ja również z chęcią skorzystam z tych linków dzikich zapylaczy u mnie mnóstwo, prócz trzmieli niewiele rozpoznaję i z przyjemnością się douczę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
zawitka 08:38, 06 gru 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Siedzę i czytam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mala_Mi 23:12, 08 gru 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zacofana jestem na maksa .. ale z tego powodu że u Ciebie dużo nie ma to nawet jestem na bieżąco
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 00:06, 09 gru 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
mikina34 napisał(a)
Aniu, dziękuję za linki Mam w ogrodzie na brzegu rabaty domek trzmieli (jest od zeszłego roku, ale dopiero wiosną zauważyłam co mieszka w małej norce w ziemi ) ponieważ jest w sporym spadku mam problem z zalewaniem tego miejsca ale staram sie jak mogę żeby im nie naleciało wody, przez chwilę był tam nawet daszek uklicony przez eMa
A tu dla Ciebie w podziekowaniu wspomnienie lata i zapylaczy
Bardzo dziękuję Moniu za fotkę. Bardzo lubię jeżówki. Dzięki Joannie mam masę tych różowych i wszelkie bzyczki i motyle je uwielbiają. A w okresie zimowym i z pożytkiem dla ptaków są. Ja dopiero zgłębiam budowę domków. Ale na wiosnę napewno będą.



roma2 napisał(a)
Wpadam na sekundę. Miałam wczoraj wieczorem pobuszować po Ogrodowisku, ale linki podane przez Ciebie, skutecznie mi to uniemożliwiły . Zapadłam w czytanie do późnej nocy i mało mi jeszcze. U mnie dużo trzmieli i sporo pszczół, tych jak mówimy w domu, "chudych" pszczół. Nie rozróżniam ich, muszę się mocno podszkolić. Pionowe pomoce gniazdowe mi się dziś śniły. Zrobię na bank. Pszczoły ziemne maja u mnie dobre warunki , roślin przyjaznych bzyczki też maja sporo. I wodę . Już Anda w którymś z wątków wspominała o tym, że domki dla owadów trzeba budować z głową, patrząc na przydatność rzeczywistą, nie ładny wygląd. Buzi Aniu za podrzucenie linków. Będę "zbierać rozumki" jak mówi moj mąż
O rany, Romciu, przepraszam. Ja z pszczołowatych rozróżniam tylko klecanki. I też będę się szkolić. No i gratuluję perspektywy bycia podwójną babcią .

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 00:12, 09 gru 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pszczelarnia napisał(a)
Cień miłorzęba w południe świerkom nie zaszkodzi. Miłorzęby nie są jakoś specjalnie zaporowe dla światła.

Pani Szmit mi kiedyś mówiła, że ponoć tylko ich odmiana wprowadzona do handlu nie łapie mączniaka. A był to dąb to właśnie Monument.

Linki ściągnęłam, dziękuję.

A dęby czerwone rosną szybko i choć mączniaka nie mają już się notuje na nich jakąś chorobę owadzią. Nie ma lekko w naturze.
No niestety Ewo, nie ma lekko. Ale z tymi dębami czerwonymi to mnie zmartwiłaś. Muszę poczytać w necie czego wypatrywać.



antracyt napisał(a)
Ja również z chęcią skorzystam z tych linków dzikich zapylaczy u mnie mnóstwo, prócz trzmieli niewiele rozpoznaję i z przyjemnością się douczę
Prawda Zuzanno, że fajnie wiedzieć co fruwa w ogrodzie...? Choć niektóre między sobą tak nieznacznie się różnią, że trudna sprawa. Witam Cię u mnie.



zawitka napisał(a)
Siedzę i czytam
Na szczęście Halinko dużo nie ma. Ale zapraszam, drzwi zawsze otwarte.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 00:19, 09 gru 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mala_Mi napisał(a)
Zacofana jestem na maksa .. ale z tego powodu że u Ciebie dużo nie ma to nawet jestem na bieżąco
Wiem Aniu, żeś zalatana, tym bardziej miło mi że wpadłaś. Mało, bo nie bardzo jest się czym chwalić... No bo czy na takiej fotce widać posadzone roślinki?



Ale stopniowa, pomalutku sadzę. Tyle, że małe roślinki i muszą mieć czas... Tu jedna z nowych azalii...



Ale wreszcie udało mi się upolować Hansestadt Rostock w których się zakochała u ciebie i trzy sztuki zamieszkały u mnie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pokażą się dobrej strony.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
galgAsia 06:35, 09 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, linki i ja odpaliłam - dzięki za naprowadzenie na trop . Teraz nie mam specjalnie kiedy zgłębiać tematu, zostawiam go na luźniejszy czas. Ptaki cudne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anabuko1 20:35, 09 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Aniu cudnie sfocilas trawkę.
Ptasie zdjęcia też Świat nie zrobione.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies