Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Gosialuk 21:00, 19 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Zajączki słodziaki. I jak takim maluszkom nie pomóc.
Ta róża śliczna jest i poważnie się zastanawiam czy jej sobie nie zamówić. Ale chyba przez zimę przemyślę temat, bo na razie nie wiem gdzie posadzić.
Zdjęcia jak zawsze mistrzowskie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:25, 19 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Twój ogród Aniu jest dowodem i potwierdzeniem tego o czym pisałam w tym tygodniu, Dzięki temu, że on nie z tych pod linijkę pełno w nim życia wszelakiego Uwielbiam takie ogrody
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 07:08, 20 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gratuluję zielonego światła. Nie ma to jak móc działać.


Nie syp granulek, to straszna trucizna, niemal jak DDT. W każdym razie taki sam łańcuch pokarmowy truje. Z pewnością u Ciebie gdzieś jeże tuptają i pierwsze padną ofiarą. Nawet zjedzenie trawy po której przesunął się taki otruty ślimak bywa śmiercioniosne dla mniejszych zwierzaków... w tym kotów

Ale takie jak na zdjęciu łączące się w pary i składające sryliony jajeczek koniecznie niszcz - choć wiem że czasu na obejście włości nie bardzo masz


Już zaobserwowano sikorki i mazurki wcinające gąsienice ćmy bukszpanowej, jest nadzieja. Widzę jak mazurki, sroki i sójki polują na dorosłe motyle. Z pewnością ćmą też nie gardzą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 07:59, 20 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Ale masz wspaniały zwierzyniec w ogrodzie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 08:45, 20 wrz 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10006
Ale super tyle żyjątek szaraczki i te wszystkie ptaki ja u siebie nie mam tylu gości ale co roku odwiedza nas jeż
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anka_ 22:56, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosialuk napisał(a)
Zajączki słodziaki. I jak takim maluszkom nie pomóc.
Ta róża śliczna jest i poważnie się zastanawiam czy jej sobie nie zamówić. Ale chyba przez zimę przemyślę temat, bo na razie nie wiem gdzie posadzić.
Zdjęcia jak zawsze mistrzowskie.
No własnie- jak nie pomóc. A później narzekam, że mi coś zjadły. Pokrętna natura człowieka.
Róża piękna, a miejsce Gosiu napewno jej znajdziesz. Warto.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Twój ogród Aniu jest dowodem i potwierdzeniem tego o czym pisałam w tym tygodniu, Dzięki temu, że on nie z tych pod linijkę pełno w nim życia wszelakiego Uwielbiam takie ogrody
Dziękuję Sylwio. Bardzo ci dziękuję za takie słowa. Choć tych moich odłogów z pojedynczymi roślinkami ogrodem jeszcze nazwać nie można. Ale widzę, że liczebność i różnorodność fauny u mnie się zwiększa i o to chodzi. znaczy się idę w dobrym kierunku.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 23:04, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Gratuluję zielonego światła. Nie ma to jak móc działać.


Nie syp granulek, to straszna trucizna, niemal jak DDT. W każdym razie taki sam łańcuch pokarmowy truje. Z pewnością u Ciebie gdzieś jeże tuptają i pierwsze padną ofiarą. Nawet zjedzenie trawy po której przesunął się taki otruty ślimak bywa śmiercioniosne dla mniejszych zwierzaków... w tym kotów

Ale takie jak na zdjęciu łączące się w pary i składające sryliony jajeczek koniecznie niszcz - choć wiem że czasu na obejście włości nie bardzo masz


Już zaobserwowano sikorki i mazurki wcinające gąsienice ćmy bukszpanowej, jest nadzieja. Widzę jak mazurki, sroki i sójki polują na dorosłe motyle. Z pewnością ćmą też nie gardzą
Gosiu zielone światło mam, ale na załatwienie sprawy poszło sporo kasy i na grodzenie nie ma. Ale cos tam będziemy myśleć. Jeszcze czeka mnie w przyszłym roku wymiana linii wysokiego napięcia - i znów kopanie słupa.

Co do granulek to dałaś mi Gosiu do myślenia. Tylko jak nie one to co? Wprawdzie unicestwiam egzemplarze które mi wejdą w drogę, ale na codzienne zbieranie z hektara nie ma szans.
Ale jak ryzykować, że np. taki żabuch padnie...?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 23:09, 22 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
antracyt napisał(a)
Ale masz wspaniały zwierzyniec w ogrodzie
Dziękuję Zuzanno. Większość z tych gości jest miło widziana u mnie. ale u ciebie tez nie brakuje zwierzątek- jeża zazdroszcze.


Basieksp napisał(a)
Ale super tyle żyjątek szaraczki i te wszystkie ptaki ja u siebie nie mam tylu gości ale co roku odwiedza nas jeż
Basiu jeż to moje ogromne marzenie, choć pewnie nigdy się nie spełni. Teren za bardzo rolniczy i za dużo luźno latających psów.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 07:02, 23 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Trzeba ziemię grackować to wywala się na światło jajka ślimaków i wtedy giną. Później poszukam...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 13:01, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Gdyby Ci się chciało wstawić aktualne zdjęcia żywopłotu z irgi to będę bardzo wdzięczna
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies