Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 20:59, 26 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Trzeba ziemię grackować to wywala się na światło jajka ślimaków i wtedy giną. Później poszukam...

Ale nie wszędzie się da.

antracyt napisał(a)
Gdyby Ci się chciało wstawić aktualne zdjęcia żywopłotu z irgi to będę bardzo wdzięczna
Zuzanno zdjęcia niestety nie najlepsze, bo pochmurno i pada...


Ona taka nieuczesana, bo nie strzygłam w tym roku. Sorki za worki na zdjęciu, ale przyjechał mi własnie towar na rabaty.

Od południa łapie trochą czerwieni.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 21:14, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Wysoką ją już masz, przebarwia się pięknie Ile lat u Ciebie rośnie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 21:32, 26 wrz 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Zuzanno ja ją utrzymuję na wys ok 1,2m. W tym roku nie cięta to ma trochę więcej. Słupek na zdjęciu ma niecałe 1,10 m. Nie pamiętam ile ją mam- ale 5 lat to już będzie. Szybko z niej rośnie żywopłot.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 21:43, 26 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Dzięki już u siebie pisałam, że w 90% jestem na nią zdecydowana.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anka_ 18:46, 05 paź 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ile rośliny są w stanie wytrzymać? Powtórka z wiosny...



A to tylko to co blisko domu. Niektóre kule były wielkości piłeczek tenisowych. Strach jutro wyjść.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gruszka_na_w... 19:18, 05 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Współczuję Aniu. Bardzo dziwne zjawisko taka burza z gradem w październiku.
Mam nadzieję, że w kotłowni strat nie narobiło.
Ściskam mocno.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:57, 05 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, jaki wielki grad... No paskudne zjawiska w tym roku, naprawdę, ciężki rok... Aż boję się myśleć, co możesz znaleźć w ogrodzie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 20:13, 05 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Aniu

Bardzo współczuję. Trzymajcie się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 20:19, 05 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Okropieństwo u Ciebie Aniu. Trzymam kciuki za roślinki. Bardzo malutki jest człowiek wobec natury i niespodzianek jakie nam funduje. Pozdrawiam mocno.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 21:51, 05 paź 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Współczuję Aniu. Bardzo dziwne zjawisko taka burza z gradem w październiku.
Mam nadzieję, że w kotłowni strat nie narobiło.
Ściskam mocno.
Z reguły, jak było, gradobicie to na wiosnę. W tym roku jesienna powtórka... no cóż. https://www.facebook.com/plonskwsieci/photos/a.1834334366652924/3374539009299111/?type=3&theater

W kotłowni Haniu to tylko bałagan, bo wszystko mamy na podwyższeniu- notorycznie nas zalewało jak nie było odwodnienia. Teraz spadło tyle wody w ciągu pół godziny, że system nie był w stanie tego przyjąć. Do rana powinna woda zejść.

Kobietki nie jest źle- mam dach. W niedziele zebrałam gruszki- jedyne owoce jakie w tym roku zostały po wiosennym gradobiciu. Pewnie straty w ogrodzie będą, ale bardziej szkoda utraconego spektaklu barw, bo rośliny zaczęły jesienne przebarwienia (na wiosnę odbiją).
Mam nadzieję na pozytywy- dolało tak, że może wszystkie nornice z ogrodu odpłynęły...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies