Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Magleska 04:23, 06 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Aniu .....bardzo współczuję ,nie mamy wpływu na te wariacje pogodowe .....

dobrze,że masz takie zdrowe podejście do tego tematu ...
Pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosiek33 07:48, 06 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Czytam stronę Polscy Łowcy Burz

i taka dzisiejsza wiadomość od nich - według danych z Europejskiej Bazy o Gwałtownych Zjawiskach Atmosferycznych wczorajszy opad to w tym roku największy grad jaki spadł.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 10:45, 06 paź 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Magleska napisał(a)
Aniu .....bardzo współczuję ,nie mamy wpływu na te wariacje pogodowe .....

dobrze,że masz takie zdrowe podejście do tego tematu ...
Pozdrawiam
Wiesz Magdo- ja przez to moje podejście to czarną owcą w rodzinie byłam (jestem). Nigdy nie przywiazywałam się do rzeczy materialnych, bo uważałam, że dziś są, jutro (z tych czy innych względów) możemy stracić. A tego co zobaczę, przeżyję nikt mi nie zabierze.
A natura wiadomo, czasami potrafi pokazać pazurki.

Gosiek33 napisał(a)
Czytam stronę Polscy Łowcy Burz

i taka dzisiejsza wiadomość od nich - według danych z Europejskiej Bazy o Gwałtownych Zjawiskach Atmosferycznych wczorajszy opad to w tym roku największy grad jaki spadł.
Nie jest źle Gosiu. Szkody niewielkie- trochę podziurawionych czy pozrywanych liści, trochę połamanych gałęzi ale tak ogólnie jest dobrze. Chyba dzięki temu, że padały spore kuleczki. Ten wiosenny, mały działał jak pociski i ściągał nawet korę z drzew. Ten bardziej uklepał wszystko, niż posiekał. Ale trawy (nie licząc w sumie pojedynczych źdźbeł) podniosły się, większość drzew ma jeszcze trochę liści. Poziom wody w stawie podnióśł się o ok. metr. Woda w kotłowni, dzięki odwodnieniu, ładnie zeszła do rana. Jest dobrze.
Nornice i krety niestety nie odpłynęły.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 12:21, 06 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To kamień z serca Aniu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mikina34 12:33, 06 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Czytam, że mimo niesprzyjających warunków pogodowych pogoda ducha Cie nie opuszcza Pozdrawiam ciepło Aniu, co zbieram maliny zawsze o Tobie myślę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anka_ 16:48, 06 paź 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu

Moniu cieszę się, że rosną i owocują.

Dzisiaj miałam gościa... choć na jego obecność w ogrodzie od dwóch dni troszeczkę liczyłam, bo mignął mi przy stawie. Dzisiaj buszował w oczku.
Nawet nie wiecie jak się cieszę.
Niestety zdjęcie nie ostre, bo robione w biegu przez okno kuchenne. Ale chyba nie ma wątpliwości co to za jegomość. Szkoda tylko, że było bardzo zachmurzone niebo.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
antracyt 17:30, 06 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Uwielbiam zimorodki super gość ogrodowy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosiek33 17:59, 06 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To chyba takie miłe odwiedziny by jakoś zrewanżować się za grad
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 22:19, 06 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jak dobrze, że takiej wielkości grad nie wyrządził żadnych poważnych szkód, bo mogło być bardzo źle Zimorodek cudny !!!
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
mikina34 09:16, 07 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Piękności Pierwszy raz widzę , u nas nie bywają
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies