Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

Olili 21:55, 24 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Nie mogę się doczekać,dobrze, że już wieczór
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Iwk4 22:20, 24 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Trzymam kciuki U nas trzmieliny ładne po 4 zł były.
____________________
Ogródek Iwony II
boguslaw_r_ 11:36, 25 paź 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Dzięki za odwiedzinki i miłe słowa,
u Ciebie też będzie pięknie, ogrodnik musi być cierpliwy, bardzo cierpliwy, co nagle to po diable,
Martwi mnie ta folia u Ciebie, rozumię Ciebie i Twoją specyfike, ale wyobraź sobie jak rośliny posadzone na folii po kilku latach, jak zamiast coraz piękniej wyglądać będą usychać, a wtedy niewiele będzie można zdziałać.
Buziole p[ozostawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
iwonadm 19:42, 25 paź 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Witam serdecznie przyszłam się przywitać
Z przyjemnością będę podpatrywać Twój wątek do dzieła
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
11stokrotka 20:22, 25 paź 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Izuś, zaglądam.
Jestem za trzmieliną na skrpie, świetny pomysł. Tylko pamietaj, że ma być ta płożąca. Ale można też dołożyć kulki z żółtej trzmieliny, irgi itd. A jakieś eleganckie Nie pamietam, czy podałaś dokładnie wymiary tej skarpy, jej nachylenie, różnicę poziomów. Widzę, że ktoś życzliwy już rozrysował ci zarys konepcyjny. To i ze skarpą może być podobnie.
Pamiętam jakąś realizację Danusi ze skarpą - ogród ten był też w "Mai w ogrodzie". Pamiętam, że zrobili bonsai ze starego cisa.
Może poszukaj też w google, im więcej obejrzysz kompozycji na skarpy, tym lepiej.
Pozdrawiam
____________________
Mam marzenie
Iwk4 21:11, 25 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
11stokrotka napisał(a)
Izuś, zaglądam.
Jestem za trzmieliną na skrpie, świetny pomysł. Tylko pamietaj, że ma być ta płożąca. Ale można też dołożyć kulki z żółtej trzmieliny, irgi itd. A jakieś eleganckie Nie pamietam, czy podałaś dokładnie wymiary tej skarpy, jej nachylenie, różnicę poziomów. Widzę, że ktoś życzliwy już rozrysował ci zarys konepcyjny. To i ze skarpą może być podobnie.
Pamiętam jakąś realizację Danusi ze skarpą - ogród ten był też w "Mai w ogrodzie". Pamiętam, że zrobili bonsai ze starego cisa.
Może poszukaj też w google, im więcej obejrzysz kompozycji na skarpy, tym lepiej.
Pozdrawiam

Mowa o Ogrodzie przy Białym domu, fotka z ogrodu na poprzedniej stronie, warto poczytać cały watek, trzeba w wyszukiwarce wpisać nazwę i kliknąć pokaz watek.
____________________
Ogródek Iwony II
ewalm 02:15, 26 paź 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Olili napisał(a)
no bo pomyślałam,że jak posadzę tę różę okrywową( ja już ją prawie, prawie kupiłam ) to wiosną muszę ściąć i będę takie kikutki sterczeć przez jakiś czas....jak berberysy (np. gren carpet) no to też badylki zanim listki puszczą ,tawuła princess gold to samo.. a to tak zaraz przy tarasie...Ja cię kręcę ja chyba zwariuję..!!
No i znów myślę od początku jakby dosadzić tych jałowców płążcych na całość i między nie coś kontrastowego (tylko co?????)
Proszę o jakieś głosy ,plissss


Róż okrywowych nie przycina się wiosną.
Trzmielina jest bardzo ładna. Fajna jest odmiana 'Coloratus', ale ona raczej półcień lubi.
Berberys 'Green carpet' ma fajny pokrój 'kikutków', i nawet bez liści widać jego charakterystyczną sylwetkę. Innymi słowy kikutki kikutkom nie równe . Kombinuj, kombinuj ...

A co do jałowców to ja płożącym nie mówię nie. Wcale nie muszą szybko brzydnąć. Te "pionowe' - to już gorzej. Po kilku lata rzadko który wygląda dobrze. A co bukszpanu to też nie jest tak, że wszystkie nagle chorują. Mój nie choruje. Nie pryskam go i nie nawożę. Radzi sobie i ze słońcem i z brakiem wody. Taki silny egzemplarz z niego. A właściwie dwa.
____________________
Ogródek na trzy lata
Olili 13:38, 26 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Dziękuję za odwiedziny i wpisy !!
Mnie moje zdrowie niestety znów hmm jak to nazwać,co by się zbytnio na ten temat nie rozwodzić, no niech będzie opuściło...i wszystko stanęło.

Iwk4 - cała realizację z ogrodu przy białym domu prześledziłam i dzięki Tobie do niej wracam..

ewalm - przeczytałam na ulotce przypiętej w centrum ogrodniczym do róż okrywowych - przyciąć 20cm nad ziemią - teraz ni dam sobie głowy uciąć czy było jeszcze dopisane,ze wiosną

Berberys green carpet to też jest coś co wchodziło/wchodzi w grę

Pozdrawiam wszystkich i każdego z osobna,którzy tu zaglądają

Mam nadzieję,że niedługo uda mi się zakupić coś na tę skarpę!

A jeszcze wiecie co jakby z tej trzmieliny (lub berberysu green carpet) wystawało coś na pniu ...????
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Gardenarium 18:31, 26 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ollli wywal plastik z rabat. Ja nie mam sumienia doradzać sadzenie roślin na to
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olili 18:48, 26 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Danusiu z tą matą to już pomyślałam ,że jak uda mi się zrobić te grubsze (szkieletowe nasadzenia )zamówię korę i ściągnę matę.
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies