Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

Olili 13:19, 02 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Toszka - dziękuję naszukałam się tego !
Mala_Mi - masz rację z kulkami w jałowcu i nie tylko z tym
Bardzo się cieszę,że mimo tego,że tak się ślimaczę to tu zaglądacie i zostawiacie mi porady - to jest bezcenne.

Serby..też mi się podobają i oby wszystko z nimi było dobrze to będzie fajnie.

Kombinuję z nasadzeniami przed nimi,ale jakoś nie umiem sensownie poustawiać tam roślin..i stwierdzam,że chyba jednak ta jodła concolor tam przeszkadza,no chyba żeby jakieś takie nieregularne nasadzenia dać ,tyle,że co wyrysuję to wydaje mi się,że to źle..Nawet nie chodzi o to,że misz-masz,bo u mnie taki misz-masz nawet mógłby być tylko taki przemyślany misz - masz

A Wy co radzicie z tą jodłą dołączam zdjęcia i odległości w jakich ona się znajduje na rabacie
Tak dla porządku najpierw zdjęcie od lewej strony rabaty i przesuwamy się w prawo...
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 13:58, 02 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Rysuję tę stronę w garden puzzle,ale ten program wszystko przyjmuje - chodzi mi o wymiary - kazdą roślinkę mogę zwiększyć, zmniejszyć by dostosować do rabaty -tyle,że nijak się to ma do rzeczywistych wymiarów i dalej nie wiem ile czego miałabym posadzić..
Na tej wizualizacji "posadziłam dwa derenie (po jednej i drugiej stronie jodły) wiśnię jakąś tam i po całości bordowe berberysy , a wtedy co na tej lewej stronie (na lewo od domku)..?? Nie wiem...
Największy problem to mam chyba z tym by rośliny posadzić tak by ładny efekt był stosunkowo szybko a nie dopiero po 5latach, no a z drugiej strony żeby się rośliny nie podusiły
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 14:03, 02 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
A może wyrzucić tę jodłę i wtedy na lewo od domku dać 2 wiśnie szczepione na prawo 3 wiśnie szczepione i derenie(tylko po obu stronach domku) i berberysy po całości???


Albo berberysy "strzeliste" po całości ,przed nimi berberysy rozłożyste i gdzieś tylko jakieś jedno drzewo ozdobne?????
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Loosiuu 14:39, 02 lis 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jodła za duża będzie tam. Za blisko serbów rośnie na pewno. Ona wielka rośnie po pewnym czasie.

Przed serbami z lewej strony możesz posadzić Derenie białe 'Spaethii', bo rosną kuliście i gęsto nawet bez cięcia. Nie wiem ile sztuk, ale tak co 1-1,5 m, żeby były. Nad nimi wysoko zaszczepiona śliwa wiśniowa 'Nigra'.

Z drugiej strony możesz wsadzić derenie IVORY HALO 'Bailhalo' a nad nimi dwie oddalone od siebie o 3-4 m Wiśnie piłkowane 'Royal Burgundy' też na wyższym pniu. Lub też śliwy wiśniowe.
Albo też derenie 'Sibirica', a pod nimi bluszcz lub runianka. A nad nimi jeden klon polny.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Olili 18:09, 02 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Dzięki Filip bardzo potrzebny był mi jakiś głos w sprawie jodły - łatwiej mi ją teraz stamtąd wysadzić ,
nazwy dereni spisałam i może uda mi się jutro wybrać do szkółki i sprawdzić czy mają (ewentualnie zakupić).
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Mala_Mi 18:26, 02 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jodełka fajnie wygląda i przełamuje monotonie, ale jak Filip pisze, że rośnie wielka, to ... ja nie znam tego iglaka.

W pobliżu placu zabaw dla dzieci nie dawaj żadnych berberysów... polecą za piłka, za zabawką.. a to kłuje niemiłosiernie i sie wbija, że trudno wyjąć drzazgi.

Dziś pies całą noc nie dał spać, bo wpadł w berberysy i jedna gałązka mu sie do brzuszka przyczepiła..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Olili 18:42, 02 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Mala_Mi napisał(a)
Jodełka fajnie wygląda i przełamuje monotonie, ale jak Filip pisze, że rośnie wielka, to ... ja nie znam tego iglaka

nie wierzę...
o jej to psiny szkoda
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
18:48, 02 lis 2014
Chyba ta rewolucja u mnie nieunikniona, przetrawiam wszystko. Projekt jest idealny, wszystko tak, jak powinno być. Szok.
Olili 21:12, 02 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Mala_Mi napisał(a)



Serby piękne, bryłę korzeniowa maja dobrą. Tak na moje oko. Podlewaj i dadzą radę, zapowiadają jeszcze chwilę ciepło. Możesz sypna im korę to będą miały cieplej.

Właśnie a propos podlewania, w piątek posadzone ,podlane (ok.8 litrów pod drzewko)i Pan w szkółce mówił,że następne podlanie gdzieś za tydzień...co Wy na to ?????
Czy podlewać wcześniej?????
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Mala_Mi 21:46, 02 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Podlewać normalnie.
Swoje jak sadziłam, to oczywista oczywistość, że nie podlewałam prawie wcale .. i żyją do dziś, a to prawie 2 lata
Za mokro źle i za sucho źle...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies