Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

Olili 12:51, 31 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Margarete, Nicol21, Gardney witam Was serdecznie!
Ogród ,który wkleiła mi Mala_Mi jest fantastyczny dla takich osób jak ja (niedomagających),poprzez fajne zestawienia kolorystyczne nie jest smutny mimo,że kwiatów brak

Chcę się pochwalić,że.....kupiłam.......S e r b y
Jak ja się cieszę , ale jednocześnie okropnie martwię, bo naczytałam się wszelkich artykułów i wiem,że Danusia jest zdania,że kopane to pewniej sadzić wiosną , no i jeszcze jak zobaczyłam ich bryłę korzeniową to ..wydała mi się zbyt mała....i teraz drżę...a gdzie tu jeszcze do wiosny,zanim się okaże czy się przyjmą..buuuuuuuu
Panowie ze szkółki twierdzili,że zawsze takie kopią i gdyby się nie przyjmowały to by się nie utrzymali itd..

Jak ja się boję czy wszystko jest dobrze.........wkleję zdjęcie z bryłą,ale booojęęę się co napiszecie
To drzewko na lewo obok donicy to wysadzona stamtąd jodła,Pan trzyma serba (gałązki ma obwiązane)
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 14:03, 31 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
No i wracam jeszcze do skarpy

Tak,wiem ,że jest nabazgrolone,ale za nic nie umiem myszką rysować...

Gdyby to co bordowe to berberys red carpet
to co żółto zielone to trzmielina emerald gold,lub te jałowce płożące,które już są na skarpie tylko je tu skumulować i dokupić,
szare to schodki,które mają powstać,
zielone kulki w berberysie to np. sosny winter gold....(jedna na pniu)
?????????????
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
popcorn 18:52, 31 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Serby! piękne, jakie wielkie! Jakby co, będziesz reklamować. Kupowałaś na Orlej, czy gdzie indziej??

no, skarpę planujesz! Wg mnie 2-3 gatunki max. Dobre rośliny wymieniasz. pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Olili 19:56, 31 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
popcarol - tak u nich tylko wybierałam na szkółce i kopali od ręki
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 20:57, 31 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
I jeszcze takie zdjęcie całości
Takie jedno drzewko bardziej z przodu to jodła concolor,nie wiem czy ją tam zostawić....
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 17:50, 01 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Wogóle to myślę teraz nad tym co dosadzić przed tymi serbami ...Chciałam derenie (tu w tych szerszych miejscach rabaty)-choć u wielu z Was czytałam,że zaliczały wylot,bo niby krzaczory...a mi by się chciało tych czerwonych patyków na tle zieleni zimą....wiśnie piłkowane(czy śliwy) też mi się marzyły ale nie mogę umyślić kolejności nasadzeń i ew. co jeszcze...piszę może bez sensu,ale czasem jak tak piszę to coś mi do głowy przychodzi
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 20:51, 01 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Był tu na forum taki wątek co posadzić z serbami i w nim były różne rady,wskazówki etc. i za nic nie mogę go odnaleźć,czytać czytałam ,ale już mi poumykało i chciałam sobie wrócić,ale nie zaznaczyłam a teraz przepadł na amen
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 21:23, 01 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Błąd w pomiarze mi się wkradł na poprzednim zdjęciu, wklejam nowe bardziej zwymiarowane,żeby mi się lepiej myślało a może i ktoś podrzuci jakiegoś pomysła.?
Myślałam też o wiśniach umbra....(prawdopodobnie u Danusi padły ),ale skoro ich korona do 3m to może za duże na tę rabatę ?? W tymch najszerszych miejscach po posadzeniu świerków zostaje ok.3,3m.
Może wiśnie kolumnowe???? ale czy kilka czy jedną czy wcale ??????
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Toszka 23:00, 01 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5042-towarzystwo-dla-swierkow-serbskich

Podpowiedzi szukaj w realizacjach szefowej
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mala_Mi 23:31, 01 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Olili napisał(a)
No i wracam jeszcze do skarpy

Tak,wiem ,że jest nabazgrolone,ale za nic nie umiem myszką rysować...

Gdyby to co bordowe to berberys red carpet
to co żółto zielone to trzmielina emerald gold,lub te jałowce płożące,które już są na skarpie tylko je tu skumulować i dokupić,
szare to schodki,które mają powstać,
zielone kulki w berberysie to np. sosny winter gold....(jedna na pniu)
?????????????


Ja bym w berberysie zostawiła sosnę na pniu , możesz to powtórzyć przy szarych schodach, po dwóch stornach... a kulki z sosny daj w jałowca. W berberysie zginie, a w jałowcu go wyeksponujesz. Nie będzie tak płasko.
Masz już jałowca płożacego to go zostaw, trzmieliny dasz w innym miejscu w ogrodzie. Ja nie jestem fanka trzmielin bo sie wypiętrzają i trzeba je przycinać, kochają trzmielinę opuchlaki i potrafi zimą bez śniegu podmarzać. Wymienić zawsze zdążysz.. najwyżej w innym miejscu w ogrodzie już sobie rób sadzonki, z jednej zrobisz sobie plantację. W dodatku pod jałowca i berberysy możesz dać matę, a trzmielinę trzeba sadzić gęsto i szmata odpada. Trzmielina sama sie potem ukorzenia do podłoża... to samo dotyczy irgi polecanej... irga na szmacie będzie brzydka, ładna jest tylko na ziemi gdzie sie ukorzenia sama. Wiem bo to wszytko testowałam.

Serby piękne, bryłę korzeniowa maja dobrą. Tak na moje oko. Podlewaj i dadzą radę, zapowiadają jeszcze chwilę ciepło. Możesz sypna im korę to będą miały cieplej.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies