Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Wszystkiego po trochu

TAR 15:04, 25 cze 2026


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13828
mirkaka napisał(a)


Leonardo ta różowa jest w rzeczywistości trochę bardziej stonowana, mniej jaskrawa, zresztą Margareta też, szczególnie w gorące dni są jaśniejsze,
Margareta to róża Austina, ona chyba jest już niedostępna? ma pokrój szeroki, trochę bałaganiarski, nie każdemu to pasuje

Pomyliłaś przy sadzeniu?


Albo moj blad przy sadzeniu. Albo dostalam pomyloną roze. Jak zamawialam byly juz bez kwiatow. I wydaje mi sie, ze zamiast Miss Granger mam 2 razy Alden Biesen. Poczekam az wszystko zakwitnie i wtedy zrobie zdjecia i porownam w necie.
Rano wychodzilam i na chwile zatrzymala moj wzrok C'est La Vie. Matko jaka ona jest piekna, Otworzyly sie pąki i wyglada jak obloczek. Cudo. Mam nadzieje, ze jak z pracy wroce jeszcze bedzie tak kwitla to zrobie jej fotke.
I Perennial Blue tez kwieciem rozkwitla. Spodziewalam sie czegos innego ale to co widze tez mi sie podoba

Tej Margarety rzeczywiscie nie widze by ktos mial. Ale to nic. Na razie mam co sadzic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ElzbietaFranka 15:06, 25 cze 2026


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
mirkaka napisał(a)


Tak, Munsead Wood, ma wiotkie pędy, ale moja już ma swoje lata i trochę się wzmocniła, wyjątkowo dobrze znosi i deszcze i upały, kwiaty długo trzyma.
Ta fioletowa to jest Rapsody in Blue, a ta co myślisz że podobna to jest Sibelius, ale mi kolor nie wyszedł, a może popołudniowe słońce tak ją ociepliło


Tak to prawda i Munsead Woody to wada te wiotkie gałązki przy samych kwiatach. Może dlatego, że kwiaty są duże i ciężkie (dużo płatków). Kolor piękny u mnie jeszcze jak ostre słońce to się przypala więc ja odkrywam. Za to zapach nie przeciętny.

The Pillgrim też piękna mam ją. Ładnie kwitła, przesadzilam ja i przestała. Mus znowu przesadzić.

Rapsody u mnie w cieniu.

Mirka masz tych róż od groma.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Joku 18:34, 25 cze 2026


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14174
mirkaka napisał(a)


dziękuję Basiu O dziwo ich kolory i kwiaty nie męczą mnie, mogę się na nie gapić godzinami, w przeciwieństwie do rodków


Róże nie tworzą takich dużych plam kolorów jak twoje rododendrony więc pewnie dlatego tak nie rzucają się w oczy.
Perennial Blue (jest też P. Domino) bardzo mi się podoba, podobnie jak Veilchenblau. Ale one duże rosną, za duże jak na mój skromny ogród.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies