Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 17:33, 18 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
mira napisał(a)
I ja dojrzała już do ogrodowych. Co roku podziwiam u Ciebie. Ale w ub roku ukorzenilam fioletowa jakąś i przed zimą wysadzilam z doniczki obsypalam liśćmi i na wiosnę nie było. Pewnie coś nie tak bo Ty od razu do ziemi?

Jak to nie było? Całkiem ci zginęła, czyli wygniła?

Ja Mirko po odcięciu wkładam do ukorzeniacza i wsadzam w dołek do ziemi, bez donicy. Wykopuję dopiero w następnym roku.
Ale to chyba zależy jednak od hortensji, bo dwa lata temu dostałam od Ewy z Do raju daleko, i niestety nie ukorzeniła mi się żadna sadzonka.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 21:15, 18 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
W pięknych kolorach masz ogród jesienią, macham by dac znać, że zagladam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
UlaB 22:01, 18 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
mirkaka napisał(a)


Ja tak robię, od północnej strony domu ma stale wilgotną ziemię i tam sobie tak ukorzeniam

Aaa, i liście oberwij i zostaw tylko wierzchołkowe, jak duże to je jeszcze przytnij.
Do ziemi wsadzam co najmniej jedno oczko. Czasami szkoda mi wierzchołek ciąć a ma boczne jakieś małe to te boczne oberwę i tak samo robię
Najlepiej jak już trochę ta łodyga jest twarda, nie taka całkiem zielona, ale takie też ukorzeniałam


dziękuję za instrukcję - z sadzonek wierzchołkowych mało co dotychczas ukorzeniałam, ale na pewno spróbuję
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kasiolaaa 07:19, 19 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Mireczko mam slabosc do twojego imienia bo moj tatuś śp. mial na imie Mirek az mi sie cieplo na serduszku robi powiem ci ze masz piekne roslinki a ta swiecznica bardzo ciekawa myslalam zeby ja zamowic ale nic o niej niewiem no i na ten rok odpuscilam sobie rozplenica tez cudowna z tymi kotkami mam 2 sztuki juz 4 lata i nigdy nie mialy kotkow mieszkam na wschodzie PL
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
mirkaka 16:46, 19 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Kasiolaaa napisał(a)
Mireczko mam slabosc do twojego imienia bo moj tatuś śp. mial na imie Mirek az mi sie cieplo na serduszku robi powiem ci ze masz piekne roslinki a ta swiecznica bardzo ciekawa myslalam zeby ja zamowic ale nic o niej niewiem no i na ten rok odpuscilam sobie rozplenica tez cudowna z tymi kotkami mam 2 sztuki juz 4 lata i nigdy nie mialy kotkow mieszkam na wschodzie PL


A ja do Twojego, bo moja córka ma na imię Kasia, i na tym zdjęciu jesteś do niej podobna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 09:10, 28 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
I wiosną i jesienią są u Ciebie powody do zachwytów. Hortensja też mnie urzekła. Z powodzeniem, no nie z takim jak u Ciebie, ukorzeniam ogrodówki.
Może coś kiedyś z tego będzie? Co porabiasz w ogrodzie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Kasia_CS 19:35, 29 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cebulka lilii od Ciebie skrzętnie posadzona i oznakowana kijkiem bambusowym
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
katel 22:51, 03 lis 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mireczko nadrabiam zaległości a u Ciebie jak zawsze przepięknie, hortensja wygląda obłędnie - jakby płonęła , rutewka widzę że też szaleje. Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasiolaaa 05:27, 04 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Miroczko no widzisz jak to jest hihi kocham hortensje a twoje to miod na moje serce♥️
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
mirkaka 06:56, 04 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
sylwia_slomczewska napisał(a)
W pięknych kolorach masz ogród jesienią, macham by dac znać, że zagladam


Dziękuję że zaglądasz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies