Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Alija 09:24, 10 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
mirkaka napisał(a)
kwitnie Montana Mayleen, pachnie




Mirka, to jest po prostu niemożliwe, żeby powojnik był taki wielki, jak Ty to robisz dziewczyno?
Wygląda przepięknie i jeszcze pachnie, cudo.
Ja się przyznam, że dwa razy próbowałam z powojnikiem górskim, bez powodzenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
vita 10:37, 10 maj 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4153
Magara napisał(a)
Mirka, powojnikiem bank rozbiłaś


Jak też Ty Magarku swoim komentarzem

Mireczko, nikt nie ma bardziej okazałego montany, czekałam aż pokażesz Ja się mogę ze storczykami krygować, jednak takiego sukcesu nie przebiję. Bo sadziłam górskie, kilka razy
Czego nie wyczyniałam, aby dobrze przezimowały, ech. Ale to nie wszystkie jeszcze powojniki u Ciebie
Obstawiam siedem lat
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 17:52, 10 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Alija napisał(a)


Mirka, to jest po prostu niemożliwe, żeby powojnik był taki wielki, jak Ty to robisz dziewczyno?
Wygląda przepięknie i jeszcze pachnie, cudo.
Ja się przyznam, że dwa razy próbowałam z powojnikiem górskim, bez powodzenia.


Ja nic z nim nie robię, sam tak rośnie, nie zasilam go niczym, posadzony w rogu domu, w zacisznym miejscu, natomiast na balkonie już mógłby przemarznąć, ale u nas zimy cieplejsze
Górskie tak rosną silnie Może sukces jest w tym że go nie zasilam , zdąży zdrewnieć przez sezon do zimy ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:56, 10 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
vita napisał(a)


Jak też Ty Magarku swoim komentarzem

Mireczko, nikt nie ma bardziej okazałego montany, czekałam aż pokażesz Ja się mogę ze storczykami krygować, jednak takiego sukcesu nie przebiję. Bo sadziłam górskie, kilka razy
Czego nie wyczyniałam, aby dobrze przezimowały, ech. Ale to nie wszystkie jeszcze powojniki u Ciebie
Obstawiam siedem lat


Vita, może masz za żyzną ziemię dla niego? Za dużo azotu? Storczyki to sukces, bo się musiałaś starać, głowić, próbować, a ja tylko posadziłam, i nic więcej
Siedem lat, blisko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 18:19, 10 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42298
mirkaka napisał(a)


Ja nic z nim nie robię, sam tak rośnie, nie zasilam go niczym, posadzony w rogu domu, w zacisznym miejscu, natomiast na balkonie już mógłby przemarznąć, ale u nas zimy cieplejsze
Górskie tak rosną silnie Może sukces jest w tym że go nie zasilam , zdąży zdrewnieć przez sezon do zimy ?

Powojnik, 20 letnie tulipany
Jakieś czary odprawiasz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Urszulla 20:27, 10 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
mirkaka napisał(a)


Nie klondyke, choć ją znam, jest bardziej pomarańczowa, to jest NN ale ja obstawiam że to może być Christopher Wren, pachnie,
Tak, dobrze policzyłaś, 27 lat, bardzo dojrzały, jak i ja
Czerwony kuklik świetnie rośnie u mnie, ta czerwień trochę złamana, złagodzona.
Rodek nie tylko ten, jest ich więcej, jak zakwitną będą zdjęcia, pozostałe rodki też zaczynam podcinać, są ogromne, zarosły placyk pod nimi ale już nie mają takiej pięknej łodygi
Zaglądaj Ula, zapraszam,


Właśnie wczoraj siedziałam w Twoim ogrodzie do późna, pismo obrazkowe dużo uzmysłowiło, oczywiście że źle posadziłam od początku azalie, bo będą miały za mało miejsca. A znalazłaś sposób na opuchlaki?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magara 22:56, 10 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
mirkaka napisał(a)


No i mnie zmobilizowałaś, żeby pogrzebać w wątku kiedy go kupiłam
Znalazłam Obstawiaj ile ma lat

Na forum jesteś od lutego 2015. Obstawiam, że powojnika gdzieś podpatrzyłaś u kogoś wiosną/latem i postanowiłaś "też chcę" - czyli nadal jesteśmy w 2015. Plan zrealizowałaś w najbliższym możliwym terminie - czyli wiosna 2016. Wychodzi mi osiem lat

Swoją drogą też muszę pogrzebać w Twoim wątku i sięgnąć do początków - plan an zimę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 04:48, 11 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Magara napisał(a)

Na forum jesteś od lutego 2015. Obstawiam, że powojnika gdzieś podpatrzyłaś u kogoś wiosną/latem i postanowiłaś "też chcę" - czyli nadal jesteśmy w 2015. Plan zrealizowałaś w najbliższym możliwym terminie - czyli wiosna 2016. Wychodzi mi osiem lat

Swoją drogą też muszę pogrzebać w Twoim wątku i sięgnąć do początków - plan an zimę


Mądra dziewczynka, bardzo bobrze dedukujesz kupiony w 2016, właśnie tak jak piszesz, wiosną Po zachwycie nim u Kasi Bawarki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:51, 11 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasya napisał(a)

Powojnik, 20 letnie tulipany
Jakieś czary odprawiasz


Kasiu, to nie czary to lata lecą Gdyby to były czary to bym czas cofnęła do początków, mając wiedzę i doświadczenie wiele bym zmieniła
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:07, 11 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Urszulla napisał(a)


Właśnie wczoraj siedziałam w Twoim ogrodzie do późna, pismo obrazkowe dużo uzmysłowiło, oczywiście że źle posadziłam od początku azalie, bo będą miały za mało miejsca. A znalazłaś sposób na opuchlaki?


Tak się wydaje że krzaczki azalii czy rh są małe jak sadzisz. Ja też je za gęsto posadziłam, potem po kolejnych zimach kilka mi nie przetrwało, albo przemarzły albo jakieś choroby, dwie azalie oddałam ogrodnikom którzy u mnie sprzątali bo bardzo łapały mączniaka. Ech dużo można pisać..
Opuchlaki są, nie pozbyłam się ich, ale to walka coroczna, jakoś staram się kontrolować ich populację, żeby nie opanowały za bardzo ogrodu.
Teraz mam warzywniak i truskawki w nim, są dla nich stołówką, już znajduję krzaczki więdnące, już truskawki które miałam w skrzyniach musiałam wszystkie wywalić by było tam sporo larw, to ciągła walka ogrodnika..

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies