Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

KasiaWB 20:48, 01 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ludwika napisał(a)


Tylko ja ciągle zachodzę w głowę, jak to bym miała zrobić u siebie - przejście pod jabłonią jak u mnie za jabłonią jest już tylko płot
Ma strasznie słabą wyobraźnię i nie umiem sobie jakichś bardziej skomplikowanych rozwiązań wyobrazić... :/


to chyba coś źle zrozumiałam ) bo zrozumiałam, że pole za jabłonką jest Wasze ale jak nie, to też dobrze W takim razie trzeba tylko pień jabłoni wyeksponować pomiędzy żywopłotami
Pozdrawiam
p.s. wpadłam tylko na chwilkę, bo teraz nie mogę
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Ludwika 07:41, 02 cze 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
KasiaWB napisał(a)


to chyba coś źle zrozumiałam ) bo zrozumiałam, że pole za jabłonką jest Wasze ale jak nie, to też dobrze W takim razie trzeba tylko pień jabłoni wyeksponować pomiędzy żywopłotami
Pozdrawiam
p.s. wpadłam tylko na chwilkę, bo teraz nie mogę


No czasem ciężko się zorientować ze zdjeć, czy planów Nie ma to jak naoczna rewizja

W tym właśnie problem, że muszę zasłonić to pole za płotem, bo dopiero w tym roku od chyba 3 czy 4 lat pierwszy raz je przeorali i przebronowali i jakoś wygląda. A normalnie w poprzednich latach to chaszcze tam były okropne. No i jak wkońcu ktoś się zdecyduje tam budować to będziemy mieć sąsiada blisko, więc wolałabym sobie wysłonić naszą przyszłą "strefę rekreacyjną"
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
makadamia 07:50, 02 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Plan nie wydaje się być zły. Co prawda działka stoi bokiem do ulicy, ale część przy domu jest osłonięta garażem.

Planujecie jakiś taras, altanę? Przypomnisz strony świata?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Ludwika 11:58, 02 cze 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Makadamia, tak, planuję w przyszłości altanę i grill a także dobudowanie do domu tarasu, który wychodziłby na ogród. Wokół tarasu chciałabym utworzyć rabaty.

Od przesmyku między domem a budynkiem gospodarczym/garażem będzie do altany prowadziła ścieżka. Po lewej stronie ścieżki myślę nad niezbyt wysokimi żywopłotami z grabu, które wydzielą lewą część ogrodu - sad (drzewa i krzewy owocowe) od prawej - rekreacyjno ozdobnej Linie rabat narysowane mega koślawo choć i tak nie mam jeszcze sprecyzowanych ich kształtów. W ogóle to mega luźny plan jak na razie, mam jeszcze co najmniej parę lat na dopracowanie go
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
anbu 13:32, 02 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ludwiko musiałabyś się chyba już linii prostej rabat trzymać skoro przy podjeździe, wejściu masz prosto.
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 13:53, 02 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jak kilka lat, to pomysły się zmienią jeszcze kilka razy.
Stawiam orzechy przeciwko dolarom, że rabat przybędzie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Ludwika 07:29, 03 cze 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
anbu napisał(a)
Ludwiko musiałabyś się chyba już linii prostej rabat trzymać skoro przy podjeździe, wejściu masz prosto.


Właśnie to ciągle rozważam - niby powinno być konsekwentnie, ale z drugiej strony podjazd z ogrodem za domem niespecjalnie łączą się wizualnie. Waskie przejście do ogrodu pomiędzy domem a garażem sprawia, że to jakby oddzielna część. A mnie się bardzo podobają ogrody z miękkimi liniami, na większych powierzchniach to fajnie wygląda, więc bardzo bym chciała za domem stworzyć taki trochę inny łagodniejszy ogrodowy świat
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Toszka 09:23, 03 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Front to front, a z tyłu mozesz mieć i ogród japoński, albo sukulentowy
Tak jak piszesz, że gdyby ogród z frontem łączyła otwarta przestrzeń, to ta otwartość narzuca pewną konsekwencję, ale, że to w praktyce dwie oddzielne przestrzenie (ogrody) to można szaleć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
L00zak 06:56, 04 cze 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Bardzo ciekawie się zapowiada, ale również jestem zdania jak Ania, trzymaj się już linii prostych
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
makadamia 08:55, 04 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ludwiko, polecam Ci książkę Johna Brooksa "projektowanie ogrodów".
Tam właśnie ten etap jest dokładnie wyłuszczony: od zrobienia siatki, przez plan "bąbelkowy", do szczegółowego zaprojektowania przestrzeni.
To co mi się w jego podejściu podoba: najpierw myślisz o ogrodzie kontekście brył i proporcji, a dopiero jak ten etap zamkniesz, zaczynasz przekładać te bryły i powierzchnie na konkretne nasadzenia i nawierzchnie.

Taka kolejność pomaga zaprojektować ogród jako całość, a nie tylko poszczególne rabaty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies