Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

rzulieta 16:42, 15 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
A chcesz na prosto czy po łuku te ścieżki? o może na cztery kwatery? wtedy nie będzie takie długie
____________________
Ogródek Niny
Tess 17:47, 15 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Weronika, widziałaś ogród Olki?
Ona wprawdzie ma wieeelki, ale fajnie pokombinowała z prostokątami.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3458-moja-codziennosc-ogrod-oli?page=861

Bo ja na szybko narysowałam takie coś



Pod domem jakieś niskie nasadzenia, np. kulki z niskimi trawami,
pod płotem - ale w pewnej odległości, jakby pies chciał polatać, choć jakos nie widzę by wydeptał ścieżkę) jakieś krzewy, np. hortensje.
w kwadracie mogłoby być jakieś fajne drzewko - wprawdzie to chyba nie jest kwadrat, ale powinien być
A na rabacie przy chodniku też coś niskiego.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Shemsi 23:38, 15 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Ninka, w pierwszej chwili o tym pomyślałam Ale jakoś tego nie czuję, chyba zbyt geometryczne i regularne to by już było. Potem myślałam o puzzlach, tak jak sugeruje Tesska.

Tess, kompostownik będzie docelowo schowany za rogiem domu, więc ścieżka wzdłuż domu wydaje się najbardziej praktyczna. Całkiem mi się podoba Twój tok myślenia. Siedząc dziś 3 godziny w szpitalu na badaniach też myślałam właśnie jak to sprytnie wypuzzlować i też łamane linie mi grały.

Na szybko narysowałam kolejną wersję:


Polecimy od lewej:
- zostawiłabym dereń, jakoś mi się podoba rozświetlenie tego miejsca, przed dereniem przestrzeń dla pieseła
- pomysł z hortkami mi się spodobał, żeby nie wydłużać linii dałabym trzy sztuki, razem z ML (tam jeszcze jest słoneczko, więc powinien dać radę)
- prostokąt z tyłu obsadzony rodkami - mam już dwa fioletowe i chciałam je mieć na froncie, szkoda mi rezygnować z tego pomysłu
- przed rodkami zawijająca wzdłuż ścieżki linia średnio wysokich trawek (myślę tak max. 40 cm)
- w środku kwadrat - mix żurawkowy + albo konwalniki albo odwrotnie, jakaś rozjaśniająca trawa
- przy kostce zawijająca wzdłuż hortek linia kulek bukszpanowych przetykanych kępkami niskiej trawki

Lepiej? Mi się bardziej podoba
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 23:45, 15 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Tess napisał(a)

pod płotem - ale w pewnej odległości, jakby pies chciał polatać, choć jakos nie widzę by wydeptał ścieżkę) jakieś krzewy, np. hortensje.


Jak już pisałam - pomysł z hortkami super a ścieżki nie widać, bo pies miał przez ostatni miesiąc areszt domowy w związku z posianiem trawy. Ogrodowanie było wyłącznie pod ścisłą kontrolą
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Tess 23:53, 15 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Shemsi napisał(a)


Na szybko narysowałam kolejną wersję:


Polecimy od lewej:
- zostawiłabym dereń, jakoś mi się podoba rozświetlenie tego miejsca, przed dereniem przestrzeń dla pieseła
- pomysł z hortkami mi się spodobał, żeby nie wydłużać linii dałabym trzy sztuki, razem z ML (tam jeszcze jest słoneczko, więc powinien dać radę)
- prostokąt z tyłu obsadzony rodkami - mam już dwa fioletowe i chciałam je mieć na froncie, szkoda mi rezygnować z tego pomysłu
- przed rodkami zawijająca wzdłuż ścieżki linia średnio wysokich trawek (myślę tak max. 40 cm)
- w środku kwadrat - mix żurawkowy + albo konwalniki albo odwrotnie, jakaś rozjaśniająca trawa
- przy kostce zawijająca wzdłuż hortek linia kulek bukszpanowych przetykanych kępkami niskiej trawki

Lepiej? Mi się bardziej podoba


Mnie też
Tylko trzeba to jakoś z grusza zwymiarować, czyli ile na którą rabatę potrzeba miejsca.
Brawo, będą z Ciebie Ogrodowe Ludzie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
rzulieta 10:05, 16 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
no powiem Ci wymiata rysuneczek. Bardzo fajnie ze sciezka przy domu. Nie ubrudzi elewacji ziemia. Tylko sie zastanawiam czy buksiki z trawa nie zasłania zurawek.
____________________
Ogródek Niny
Shemsi 22:44, 16 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Tess napisał(a)


Mnie też
Tylko trzeba to jakoś z grusza zwymiarować, czyli ile na którą rabatę potrzeba miejsca.
Brawo, będą z Ciebie Ogrodowe Ludzie


Ojej, dziękuję za tak piękny komplement! :*

To jest niesamowite na ogrodowisku, że człowiek patrzy na te swoje przestrzenie, mózg mu paruje, wymyślić nic sensownego nie może, albo jak już wymyśli w bólach, to niekoniecznie mu wyjdzie, po czym jedna czy dwie trafne uwagi uruchamiają takie pokłady pomysłów, że aż trudno w to uwierzyć

Z grubsza zwymiarowałam już do rysunku, poza samiuśkim przodem. Jak robiłam zdjęcie, to sobie oznaczyłam odległości mniej więcej, właśnie, żeby się nie pogubić potem z wielkościami Wszystko powinno się całkiem ładnie pomieścić.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 22:46, 16 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
rzulieta napisał(a)
no powiem Ci wymiata rysuneczek. Bardzo fajnie ze sciezka przy domu. Nie ubrudzi elewacji ziemia. Tylko sie zastanawiam czy buksiki z trawa nie zasłania zurawek.


Dzięki! Mam nadzieję, że na żywo będzie równie ładnie

Trawa będzie mini-mini, szukam jak najmniejszej odmiany, która dobrze by tu pasowała. A buksiki też raczej wielkie nie będą, zwłaszcza na początku A jakby coś, to będę myśleć z Waszą pomocą
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
iwka 20:46, 22 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
co tam u Pani słychać?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Warmia 20:48, 22 lip 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Też zaglądam
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies