Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 19:05, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Aurelllia napisał(a)
Piękne jesienne widoki Ambrowiec cudownie się przebarwił Chciałam go w tym roku kupic na jesieni i jeszcze wsadzić, ale byłam w trzech szkółkach i w każdej dostawałam tą samą odpowiedź jakby się zmówili: " Po takie oryginale drzewko to na wiosnę zapraszamy, bo teraz już go w ofercie nie mamy" Także liczę że na wiosnę go w końcu upoluję


Nabyłam go w mojej jedynej, szalenie prozaicznej, szkółce, która na ogół ma w ofercie żelazny zestaw tujek, jałowców, szczepionych iglaczków i rodków. Jego obecność tak mnie zaskoczyła, że natychmiast go nabyłam. Wewnątrz ogrodu brakowało już na niego miejsca. Stąd to umiejscowienie na zapłociu. W mojej okolicy nikt takich dziwnych drzew nie sadzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
vita 19:18, 03 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tojady produkują nasionka. Może się wysieją?



I to w jakiej ilości, trochę czasu i dojrzeją. Z tojadami to trochę niebezpiecznie, ja zawsze rękawice zakładam jak mam dotykać. Ale kwitnące to cudo, jeszcze późną porą. Pewniejsza metoda to samemu do doniczki wysiać, jeśli chcesz ich więcej.
Ambrowiec rzeczywiście piękny, pisała mi o tym Mira
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 20:01, 03 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
vita napisał(a)


I to w jakiej ilości, trochę czasu i dojrzeją. Z tojadami to trochę niebezpiecznie, ja zawsze rękawice zakładam jak mam dotykać. Ale kwitnące to cudo, jeszcze późną porą. Pewniejsza metoda to samemu do doniczki wysiać, jeśli chcesz ich więcej.
Ambrowiec rzeczywiście piękny, pisała mi o tym Mira


Ze mnie jest taki połowiczny ogrodnik. Do wysiewów doniczkowych brakuje mi systematyczności i cierpliwości. Zasuszyłam na amen wszystkie rośliny doniczkowe w domu.Wyjątek czynie jedynie dla pomidorów.

W ogrodzie ozdobnym na ogół pracuję w rękawiczkach. W warzywniku zwykle bez.
A tak po prawdzie, to sporo roślin ma toksyczne właściwości. Nawet tulipany.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
vita 21:00, 03 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Szczęśliwe pomidory
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gosiek33 06:52, 04 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ona wciąż ma w sobie nutki błękitu.



To dodatkowy plus dla niej, za to też ją bardzo lubię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 09:48, 04 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Perowskia nawet teraz zdobi. Scinasz roze na zime?Ja swoje tne dopiero w marcu.
____________________
Zapraszam na kawe
Brzozowadzie... 11:32, 04 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Haniu! Ależ zaległości miałam! I kanciki popodziwiałam, i dojrzały ogród co nawet w listopadzie trzyma fason ale że psiaka nowego ujrzę tak szybko! Bo że ujrzę to byłam pewna Pięknie! Po prostu pięknie!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 11:37, 04 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Haniu, a perovskię ścinasz dopiero na wiosnę?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 11:52, 04 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, ja ścinam na wiosnę - w tym wyjątkowo już przycięta, bo ją przesadzałam. Na wiosnę tnę króciutko i pięknie odbija, tak samo jak barbulka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 13:27, 04 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Masz ogród zawsze atrakcyjny. Ciekawie skomponowany.

Brzozy i derenie oglądam z czułością.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies