Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 12:45, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)


No to sobie powspominałam, że "przed wojną" było lepiej


Było! Poświęciliśmy wolność dla złudnego bezpieczeństwa.
Pewnym utrudnieniem są tez przepisy prawa. Brak nadzoru nad małoletnim jest obłożony dotkliwymi konsekwencjami.
Na pocieszenie wiosenne zwiastuny. To z ich powodu muszę się spieszyć w wycinkami. Bardzo łatwo je zadeptać.
Rannik zimowy



Przebiśniegi już bieleją na czubku.





To tu, to tam wyskakują z ziemi tajemnicze byty.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:51, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Stos ściętych gałęzi przysłonił mi dojście do drewutni, choć cięłam tylko drzewka w sadzie i niewielki fragment nieformowanego żywopłotu.





Docięłam do ziemi Variegatusy na frontowej. Łatwiej je poszatkować w rębaku razem z gałązkami. Zaczęłam produkować pierwszą partię zrębków.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:58, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Sad jest gotowy na przyjście wiosny.







Z cieciem krzewów doszłam do linii tarasu.





Sylwia ostatnio pisała o przyspieszeniu wegetacji. Potwierdzam jej spostrzeżenia. Mary rose budzi się z zimowego snu.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:07, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przygotowania do wiosny to najbardziej pracochłonny okres w moim ogrodzie. Nie wiadomo w co włożyć ręce. Dobrze, że z cięciem róż i bylin uporałam się jesienią. Teraz tylko pracy wymagają drzewka, krzewy i trawy.





Rabata frontowa, jak na te porę roku, prezentuje się całkiem przyzwoicie.



Zapowiadają ocieplenie. Gdyby obudziły się jakieś bzyki, to mają już co podjadać.







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 16:59, 09 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Haniu, jak ja Ci tych prac zazdroszczę. U mnie ciągle deszcz i wiatr, ewentualnie grad. Róże mam na podobnym etapie, mam nadzieję, że ewentualny powrót zimy im nie zaszkodzi.
Mam pytanie o trawę wokół owocowych drzew. U Ciebie jak widzę dochodzi ona prawie do samych pni. Przy młodych drzewkach pilnuję, żeby zostawić ok 1m średnicy bez trawy, ale myślę, czy przy starszych(4-5lat w ogrodzie) mogę już z tego zrezygnować?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Napia 17:10, 09 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W pewnym wieku młody człowiek potrzebuje się przejrzeć nie tylko w "lustrze" rodziców, ale nade wszystko rówieśników. Kiedy tym lustrem są tylko ekrany komputerów czy smartfonów to sprawa się komplikuje.
Część tych dzieciaków jest skrzywiona przez nadopiekuńczość rodziców, część skrzywiona przez całkowity brak jakiejkolwiek relacji w rodzinie (zwykle pada tylko pytanie o to "jak było w szkole" i "co było na obiad w stołówce"). Niewiele jest stabilnych emocjonalnie dzieciaków.


Myślę podobnie, właściwie mogłabym podpisać się pod każdym Twoim słowem. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają młodym ludziom.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 17:14, 09 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jestem pod wrażeniem wykonanych prac. Ja nigdy się nie wyrabiam, a w tym roku dodatkowo wszystkie rośliny budzą się do życia zbyt wcześnie, a ja nawet nie mam kiedy popracować w ogrodzie - albo brak czasu, albo pogoda niesprzyjająca. Naprawdę, nie mogę się doczekać prac ogrodowych, które są Twoim udziałem
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Wiolka5_7 17:24, 09 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Ładnie popracowałaś Haniu w ogrodzie będzie ci rozdrabniać
U Ciebie pracy dużo, więc nie dziwię się, że zaczęłaś wycinki

Ja też dziś wpadłam do ogrodu pierwszy raz,pogoda była cudna.Wycięłam byliny.Po trochu będę wycinać resztę... Kolejne będą seslerie...

Masz dużo zimozielonych,dlatego po wycince nie jest łyso
Ogród pięknie się prezentuje.Ciemierniki ślicznie Ci kwitną,moje w pąkach jeszcze
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 17:27, 09 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
O tak, wiosną nie wiadomo w co ręce włożyć. Całe szczęście że po zimie jesteśmy tego bardzo spragnieni
Dziś pierwszy raz troszkę wycięłam bylin i róż i od razu mi się humor poprawił. Reszta musi obeschnąć, poczekam sobie trochę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 21:00, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
Haniu, jak ja Ci tych prac zazdroszczę. U mnie ciągle deszcz i wiatr, ewentualnie grad. Róże mam na podobnym etapie, mam nadzieję, że ewentualny powrót zimy im nie zaszkodzi.
Mam pytanie o trawę wokół owocowych drzew. U Ciebie jak widzę dochodzi ona prawie do samych pni. Przy młodych drzewkach pilnuję, żeby zostawić ok 1m średnicy bez trawy, ale myślę, czy przy starszych(4-5lat w ogrodzie) mogę już z tego zrezygnować?


Pogoda jest typowo marcowa- w ciągu godziny potrafi się zmieniać jak w kalejdoskopie. Wiatr dzisiaj był słabszy i temperatura dobiła do 10 stopni. Można było postać kilka godzin przy rębaku.
Wokół drzewek w sadzie mam porobione czyste okręgi, średnica to jakieś 50 cm. Wystarczy, żeby swobodnie manewrować kosiarką i nie ma potrzeby specjalnego wycinania "wąsów" trawy. Jesienią wokół pni podsypuję kompost.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies