Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:42, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Magara napisał(a)
Haniu, wiem, wiem, powtarzam się - no było lepiej "przed wojną"

Po tej dyskusji masa fajnych historyjek z dzieciństwa mi się przypomniała, takich z gatunku, że dzisiejsi rodzice by osiwieli (tamtejsi dali w tyłek albo zakaz wychodzenia na dwór), ale nie będę w nie uderzać publicznie, bo to jednak forum ogrodnicze Ale sobie powspominam i nawet zdjęcie jutro w albumie (!!!) obejrzę, a co


Słuszna decyzja!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:43, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
LIDKA napisał(a)
Ciekawe ...jak to dysputy ogrodnicze prowadzą do sentymentalnych wspomnień z dzieciństwa.


Dobrze, że te wspomnienia budzą sentyment. Gorzej byłoby, gdy budziły traumatyczne skojarzenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:44, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
antracyt napisał(a)

W takim razie moim już też okręgi zmniejszę.


Metr to dosyć dużo. Przy moim niewielkim sadzie takie wielkie kręgi wyeliminowałyby prawie cały trawnik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:48, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
galgAsia napisał(a)
U mnie jak u Zuzy, zimno, deszcz i wiatr, co głowę urywa Nosi mnie już okrutnie, z zazdrością oglądam Twoje relacje No i ilość gałęzi imponująca!
Mam zamiar dziś wskoczyć w okno pogodowe bezdeszczowe i podziałać


Dzisiaj był piękny dzień! Słoneczny i ciepły. Do południa prawie bezwietrzny. Potem trochę wiatr zaczął tarmosić moje jestestwo, ale dałam rade ściąć kwiatostany z hortensji na froncie, podciąć kilka rozplenic i dwa powojniki włoskie. te ostatnie zaczęły już produkować młode listki.
Mam nadzieję, że pogoda Ci sprzyjała i mogłaś się wyżyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 16:49, 10 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Metr to dosyć dużo. Przy moim niewielkim sadzie takie wielkie kręgi wyeliminowałyby prawie cały trawnik.

Ja nie mam tego problemu Za to gorszą ziemię, więc przy świeżych nasadzeniach chciałam ograniczyć drzewkom konkurencję do minimum. Te starsze już sobie poradzą, ale miejsce na dojście kosiarki to dobry pomysł
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wiolka5_7 17:01, 10 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Myślałam dzisiaj o Twoim ogrodzie przy okazji wrzucania gałęzi do rębaka.
"Taka Wiola to ma fajnie. Tnie tylko kilka miskantów, reszta trawek to drobnica. Nie musi się martwić zrębkowaniem".
Jakaś "bomba ciepła" ma spaść na Polskę. Pewnie w każdym ogrodzie coś nowego się obudzi.



Tak u mnie o wiele mniej pracy niż u Ciebie Haniu,bo ogród mam mały i z przewagą traw
Nie dziwię się więc, że zaczynasz wcześniej bo pracy masz dużo.

Prognozy są optymistyczne, pewnie większość ruszy niebawem do ogrodu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Brzozowadzie... 18:02, 10 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dzisiaj był piękny dzień! Słoneczny i ciepły. Do południa prawie bezwietrzny. Potem trochę wiatr zaczął tarmosić moje jestestwo, ale dałam rade ściąć kwiatostany z hortensji na froncie, podciąć kilka rozplenic i dwa powojniki włoskie. te ostatnie zaczęły już produkować młode listki.
Mam nadzieję, że pogoda Ci sprzyjała i mogłaś się wyżyć.

O, widzisz, to na Mazowszu było podobnie Powojnika też ciachnęłam, ale mój nie miał jeszcze pączków, mam nadzieję, że przeżyje:0 Ale szłam przez rabatę jak terminator, stanął mi na drodze
Za to przebiśniegi u mnie już dawno kwitną, aż się dziwię, że pierwsze przed Twoimi, zawsze masz wszystko ciut wcześniej. Może to kwestia ziemi? Piaszczysta jednak cieplejsza.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 18:06, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O, widzisz, to na Mazowszu było podobnie Powojnika też ciachnęłam, ale mój nie miał jeszcze pączków, mam nadzieję, że przeżyje:0 Ale szłam przez rabatę jak terminator, stanął mi na drodze
Za to przebiśniegi u mnie już dawno kwitną, aż się dziwię, że pierwsze przed Twoimi, zawsze masz wszystko ciut wcześniej. Może to kwestia ziemi? Piaszczysta jednak cieplejsza.


Moje przebiśniegi nie dość, że w zimnej glinie, to jeszcze na cienistej o tej porze roku rabacie. Zimny wychów im zafundowałam.
Zapomniałam napisać, że przycięłam jeszcze żywopłot bukowo grabowy. Ptaki czasem zakładają w nim gniazda, więc cięcie zrobiłam teraz, żeby później ich nie straszyć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 18:34, 10 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
U nas większe cięcia żywopłotów i drzew są możliwe jedynie pomiędzy 1 listopada do ostatniego dnia lutego. Później są zabronione ze względu na lęgi ptaków.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 18:59, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Anda napisał(a)
U nas większe cięcia żywopłotów i drzew są możliwe jedynie pomiędzy 1 listopada do ostatniego dnia lutego. Później są zabronione ze względu na lęgi ptaków.


Mądra decyzja. U nas tradycyjnie nie widza przeszkód w ogławianiu drzew w środku wiosny.
Czytałaś zapewne u Tess o planie budowy obór i chlewni na chronionym obszarze. O zasiekach w środku Puszczy Białowieskiej już nie wspomnę. Ehh...
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies