Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:05, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Napia napisał(a)


Myślę podobnie, właściwie mogłabym podpisać się pod każdym Twoim słowem. Dzisiejsze czasy nie sprzyjają młodym ludziom.


Czasy są kiepskie dla wszystkich. Trudno sobie cokolwiek wyobrazić. Nawet to, co będzie za tydzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:07, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Napia napisał(a)
Jestem pod wrażeniem wykonanych prac. Ja nigdy się nie wyrabiam, a w tym roku dodatkowo wszystkie rośliny budzą się do życia zbyt wcześnie, a ja nawet nie mam kiedy popracować w ogrodzie - albo brak czasu, albo pogoda niesprzyjająca. Naprawdę, nie mogę się doczekać prac ogrodowych, które są Twoim udziałem

Bycie emerytka ma swoje plusy. Na pocieszenie napiszę, że z reguły każdy tym emerytem kiedyś będzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:11, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)
Ładnie popracowałaś Haniu w ogrodzie będzie ci rozdrabniać
U Ciebie pracy dużo, więc nie dziwię się, że zaczęłaś wycinki

Ja też dziś wpadłam do ogrodu pierwszy raz,pogoda była cudna.Wycięłam byliny.Po trochu będę wycinać resztę... Kolejne będą seslerie...

Masz dużo zimozielonych,dlatego po wycince nie jest łyso
Ogród pięknie się prezentuje.Ciemierniki ślicznie Ci kwitną,moje w pąkach jeszcze


Myślałam dzisiaj o Twoim ogrodzie przy okazji wrzucania gałęzi do rębaka.
"Taka Wiola to ma fajnie. Tnie tylko kilka miskantów, reszta trawek to drobnica. Nie musi się martwić zrębkowaniem".
Jakaś "bomba ciepła" ma spaść na Polskę. Pewnie w każdym ogrodzie coś nowego się obudzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:16, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Anda napisał(a)
O tak, wiosną nie wiadomo w co ręce włożyć. Całe szczęście że po zimie jesteśmy tego bardzo spragnieni
Dziś pierwszy raz troszkę wycięłam bylin i róż i od razu mi się humor poprawił. Reszta musi obeschnąć, poczekam sobie trochę.


Wczoraj podpatrzyłam w swoich zapiskach, że praktycznie od kilku lat zaczynam prace ogrodowe pod koniec stycznia. Schodzi mi na to prawie miesiąc, bo jednorazowo nie daję rady pracować zbyt długo. A w marcu zaczynają się wysiewy w warzywniku. Dopiero koło kwietnia można odetchnąć.
Zimą muszę bardziej się przyłożyć do ćwiczeń mięśni rąk. Dwuręczny sekator dał mi popalić. Na szczęście nogi wytrzymują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:14, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Dopiero co u Wioli pisałam, że Jej zazdroszczę
Tobie też zazdroszczę
Matko, jak mnie nosi... Chyba kamienie z pola zacznę nosić

EDIT: wbrew pozorom przepisy o nadzorze nad małoletnimi się przez ostatnie lata mocno nie zmieniły - tylko kiedyś się o tym nie myślało, nie mówiło, nie pisało, nie przeginało w drugą stronę - każdy dzieciak biegał z kluczem na sznurku - teraz za takie coś można mieć kuratora na karku - no mówię, że przed wojną było lepiej
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 23:23, 09 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Klucz na szyi obowiązkowo. I zostawiane w drzwiach karteczki, że klucz jest pod wycieraczką.
Całe lata żyłam ze świadomością, że nikt niepowołany karteczki nie przeczyta.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:45, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Haniu, wiem, wiem, powtarzam się - no było lepiej "przed wojną"

Po tej dyskusji masa fajnych historyjek z dzieciństwa mi się przypomniała, takich z gatunku, że dzisiejsi rodzice by osiwieli (tamtejsi dali w tyłek albo zakaz wychodzenia na dwór), ale nie będę w nie uderzać publicznie, bo to jednak forum ogrodnicze Ale sobie powspominam i nawet zdjęcie jutro w albumie (!!!) obejrzę, a co
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
LIDKA 00:30, 10 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Ciekawe ...jak to dysputy ogrodnicze prowadzą do sentymentalnych wspomnień z dzieciństwa.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
antracyt 08:09, 10 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pogoda jest typowo marcowa- w ciągu godziny potrafi się zmieniać jak w kalejdoskopie. Wiatr dzisiaj był słabszy i temperatura dobiła do 10 stopni. Można było postać kilka godzin przy rębaku.
Wokół drzewek w sadzie mam porobione czyste okręgi, średnica to jakieś 50 cm. Wystarczy, żeby swobodnie manewrować kosiarką i nie ma potrzeby specjalnego wycinania "wąsów" trawy. Jesienią wokół pni podsypuję kompost.

W takim razie moim już też okręgi zmniejszę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 13:35, 10 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie jak u Zuzy, zimno, deszcz i wiatr, co głowę urywa Nosi mnie już okrutnie, z zazdrością oglądam Twoje relacje No i ilość gałęzi imponująca!
Mam zamiar dziś wskoczyć w okno pogodowe bezdeszczowe i podziałać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies