Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

darkowa 21:19, 21 sie 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
A u nas w rodzinie (z moją szwagierką) mamy zwyczaj , że po śmierci ważnego członka rodziny
lub bardzo zaprzyjaźnionej osoby sadzimy azalie , i nazywamy ich imieniem.

Niestety już trochę ich mamy

I tylko nie pamiętam dlaczego azalie
____________________
krystyna
darkowa 21:22, 21 sie 2022

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Aaaa i jeszcze na cześć moich wnuków wsadziłam laurowiśnię (Laura)

i cis Wojtek.
____________________
krystyna
Gruszka_na_w... 21:23, 21 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Rojodziejowa napisał(a)
Haniu, uwielbiam czytać Twoje wpisy

I tak już od jakiegoś czasu myślałam, żeby Cię poprosić o pomoc w wyborze drzew i miejsc dla nich na działce mojej cioci, która za jakiś czas będzie się na nią przeprowadzać. Na razie na działce stoi dom i z jednej strony żywopłot. No i właśnie te ramy są najpilniejsze. Więc niedługo będę zagadywać, jeśli pozwolisz…


Miło mi bardzo czytać takie słowa.
Kiedy w odwiedziny do mnie wybierały się warszawskie dziewczyny, to mój EM podsumował to słowami: "Robisz tych zdjęć tyle, że wygląda to tak, jakbyśmy mieli bóg wie jaki duży ogród. A to raptem niewielki płachetek ziemi. Co te dziewczyny będą oglądać?"
Nie mam zbyt wielu drzewek, ale w miarę swoich możliwości mogę podrzucić jakiś pomysł. Zapewne ciocia nie będzie zwolenniczką cięcia z drabiny drzewek formalnych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:27, 21 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
darkowa napisał(a)
A u nas w rodzinie (z moją szwagierką) mamy zwyczaj , że po śmierci ważnego członka rodziny
lub bardzo zaprzyjaźnionej osoby sadzimy azalie , i nazywamy ich imieniem.

Niestety już trochę ich mamy

I tylko nie pamiętam dlaczego azalie


Piękny pomysł. Mój tato ma w moim ogrodzie swoją piwonię, a brat brzozę. bardzo żałuję, że obaj nie mieli już szans zobaczyć tego ogrodu. Obaj lubili dłubanie; zwłaszcza w warzywniku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:27, 21 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
darkowa napisał(a)
Aaaa i jeszcze na cześć moich wnuków wsadziłam laurowiśnię (Laura)

i cis Wojtek.


Idealny wybór.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:34, 21 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Z aktualności
Lało i leje. Glina tak namokła, że zamieniła się w grzęzawisko. Jarmuż się wykoleił z pionu. Kilka pomidorowych patyków pochyliło się pod ciężarem krzaczków. Próbowałam pionizować, ale bez skutku. Na przedpłociu, w okolicach brzóz, znowu mamy staw. Kalina wonna stoi w wodzie. Mam nadzieję, że brzozom uda się ściągnąć w miarę szybko te zastoiny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:40, 21 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kiedy w odwiedziny do mnie wybierały się warszawskie dziewczyny, to mój EM podsumował to słowami: "Robisz tych zdjęć tyle, że wygląda to tak, jakbyśmy mieli bóg wie jaki duży ogród. A to raptem niewielki płachetek ziemi. Co te dziewczyny będą oglądać?"


I jak przyjechały to mimo niewielkiego rozmiaru ogrodu nie wiedziały na co patrzeć i w którą stronę głowę obracać tyle jest u Ciebie do oglądania .

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z aktualności
Lało i leje. Glina tak namokła, że zamieniła się w grzęzawisko.


A u mnie ani kropelki choć wg prognoz miało padać już wczoraj...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 22:11, 21 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
mrokasia napisał(a)





A u mnie ani kropelki choć wg prognoz miało padać już wczoraj...


Front już jest na wysokości Łodzi. Lada moment lunie i u Ciebie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:18, 22 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Haniu, przypomniałaś mi o werti, więc chyba jednak z klonami nowymi nie będę próbować, i tak mam ich tyle, że lęków mi wystarczy
Z grabami - wspaniały temat Oby wszystkie zdrowo rosły
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mrokasia 07:17, 22 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Nie wiem gdzie poszedł ten front ale do mnie nie dotarł, niestety...
Mam nadzieję, że u Was już przestało.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies