Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:46, 26 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
roma2 napisał(a)
Pięnie jest Haniu. Oby udało uratować się pomidory. No sama odczuwam żal, choć nie moje!


Żalu mieć nie mogę, bo zbiorów było w tym sezonie po pachy. Są soki, spory zapas do podjadania i surowiec na suszenie. To pomidory gruntowe. Nie można mieć wobec nich za dużych oczekiwań.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:53, 26 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Żalu mieć nie mogę, bo zbiorów było w tym sezonie po pachy. Są soki, spory zapas do podjadania i surowiec na suszenie. To pomidory gruntowe. Nie można mieć wobec nich za dużych oczekiwań.


Uwielbiam Twoje zdroworozsądkowe wypowiedzi .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Helen 08:59, 27 sie 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Haniu, czym pryskałaś na zarazę ziemniaczaną?
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 12:33, 27 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Helen napisał(a)
Haniu, czym pryskałaś na zarazę ziemniaczaną?


Cabrio Duo 112 EC, ale nie mam pewności, czy na tym etapie wegetacji powstrzyma zarazę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 12:37, 27 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
mrokasia napisał(a)


Uwielbiam Twoje zdroworozsądkowe wypowiedzi .


Z kasyna też wyszłabym bez żadnych oporów. Nawet w trakcie serii wygranych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 13:00, 27 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W Twoim wątku dotarłam już do str. 101. Wzruszyła mnie postać Twojego Taty i Twoja pamięć o nim. Piękny kawałek historii.
Zauważyłam, że początek rewolucji ogrodowej zaczął się od modernizacji altany, a potem już poszło z górki.
Podróży busem z grupą przyjaciół szczerze zazdroszczę. Uwielbiam takie klimaty.

Gdyby hakonka padła na początku, to pewnie by jej w ogrodzie już nie było. Ale ona uporczywie wegetowała i musiałam się pochylić nad jej losem. Została dzieckiem specjalnej troski i w końcu wyszła na ludzi.
Haniu czytasz mój wątek od początku... szalona dziewczyna z Ciebie Ale wiesz, jak to napisałaś to ja sama zamiast ci odpisać, wróciłam do początku i przeglądałam, czytałam. Fajne wspomnienia, tyle się działo. Jak dobrze tu z wami być
Tyle osób mi pomogło a kilka rad to wręcz kamienie milowe.
Czytam o zbiorach, szczególnie pomidorów zazdroszczę. Bardzo chciałabym mieć warzywniak, wychowałam się na wsi, więc wiesz jakie dobra tam były. Obiecałam sobie, że jak skończę z przerabianiem rabat ozdobnych, idę za siatkę na drugą działkę i działam. Pierwszy krok zacznę robić jesienią. Rozrzucę tam liście i kartony. Tego mam dużo.
Twój problem z nadmiarem wody na drodze - niestety w parze z betonozą nie idzie rozsądek i przemyślane działania. Liczy się tylko "moje". Brak mi pomysłu, co z tym fantem zrobić.
U mnie rok temu wystrzelił gejzer, woda sączyła się dobrych kilka dni. Przyłączali szeregówki i musieli jakieś dreny naruszyć. Utopiła mi się sosna oścista i cyprysik, całe rude na wiosnę wykopałam, a rosły tam ponad 15 lat.
Piękne masz graby przy furtce. Nie jestem ich fanką a u ciebie niesamowicie wyglądają. Chciałoby się zahibernować je w tej postaci, są akuratne


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gruszka_na_w... 13:25, 27 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Iwonko, jak miło, że zajrzałaś. W Twoim wątku doszłam do 150 strony. Jesteś już po maturze syna, Twoja garderoba wzbogaciła się o piękne wytwory szydełkowo-druciane, pozbywasz się kamieni i przygotowujesz się do metamorfozy terenu wokół drewutni. Teraz to jeden z najpiękniejszych zakątków w Twoim ogrodzie. Dowiedziałam się, że Anita jest świetnym doradcą. Nie mogło być inaczej, skoro jej ogród to ogrodowa perełka.

Graby bardzo lubię, bo sprawdzają się również zimą. Mają ładny pokrój. Celowo ich nie tnę, bo nie przepadam za formowanymi drzewami. Do mojego ogrodu nie pasują.

Warzywnik warto mieć. Dla smaku, dla zdrowia i dla radości jaką daje wyprawa doń z koszykiem. Trzymam kciuki za Twoje działania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 13:28, 27 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Podobny efekt chciałabym kiedyś uzyskać u siebie
❤️

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 13:57, 27 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Agatorek napisał(a)
Podobny efekt chciałabym kiedyś uzyskać u siebie
❤️



Uzyskasz z pewnością. Warto oprócz drzew sadzić też grupami bezobsługowe krzewy. Odpada wtedy problem zagospodarowania terenu wokół drzewek. W tej części ostatni raz robiłam coś na rabatach wczesną wiosną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 14:35, 27 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Posadziłam tak żylistki nad jedną stroną rowu. Nie wiem dlaczego, ale kupiłam je w ilości, można powiedzieć, hurtowej . Po drugiej stronie są hortensje (gęsto posadzone) w szpalerku.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies