Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Martka 23:21, 30 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Chęci do prac ogrodowych powróciły na wątkach dość powszechnie wraz z ustaniem upałów Też byłam za nimi (pracami) stęskniona. Jednak o Twoim rozmachu i osiągnięciach mogę tylko pomarzyć
Też musisz przepraszać pająki, jak chcesz wejść z pracami do ogrodu?
U Ciebie wiśnie, a u mnie łysieje grujecznik. To już ten czas? … Niestety. Ten.
Piękne zdjęcie ławeczki sfotografowanej zza krzaczka róży. Rozchodniki - przez cały rok zapominałam, jak efektownie wyglądają na rabacie. Teraz wiem
Drewno jest, przetwory są, ogród ogarniany na bieżąco, kanciki są, Haniu, wystarczą sprzyjające okoliczności, a Ty z nich korzystasz i wszystko masz pod kontrolą tę sztukę podziwiam na równi z ubieraniem przez Ciebie "procesów kontrolowania" w słowa


Gruszka_na_w... 20:47, 31 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Agatorek napisał(a)
Na szczęście chyba było to ostatnie podlewanie w sezonie .

Wielkie te berberysy do ewentualnego wycięcia. Pewnie mają duże korzenie. Nie zazdroszczę dylematu .


To żaden dylemat. Rach-ciach i będzie po krzyku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:50, 31 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

Grabienie... Hmmm, też dziś spojrzałam i stwierdziłam, że chyba to już ten czas. Jednego dnia grabić, drugiego podlewać
U nas grzybów niet, bardzo mnie to martwi. Nawet trujących nie widać


U mnie, póki co, tylko wiśnie się osypują. Wystarczyły te miniaturowe grabki.
Za trującymi grzybami jeszcze się nie rozglądam. Ale duszone podgrzybki to mi się bardzo marzą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:03, 31 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
Chęci do prac ogrodowych powróciły na wątkach dość powszechnie wraz z ustaniem upałów Też byłam za nimi (pracami) stęskniona. Jednak o Twoim rozmachu i osiągnięciach mogę tylko pomarzyć
Też musisz przepraszać pająki, jak chcesz wejść z pracami do ogrodu?
U Ciebie wiśnie, a u mnie łysieje grujecznik. To już ten czas? … Niestety. Ten.
Piękne zdjęcie ławeczki sfotografowanej zza krzaczka róży. Rozchodniki - przez cały rok zapominałam, jak efektownie wyglądają na rabacie. Teraz wiem
Drewno jest, przetwory są, ogród ogarniany na bieżąco, kanciki są, Haniu, wystarczą sprzyjające okoliczności, a Ty z nich korzystasz i wszystko masz pod kontrolą tę sztukę podziwiam na równi z ubieraniem przez Ciebie "procesów kontrolowania" w słowa




Chęci może i wróciły, ale o rozmachu prac trudno jednak mówić. Poczynione prace załapują się może do kategorii : drobne korekty ogrodowe i prace porządkowe.
Spacerowałam dzisiaj po ogrodzie z naszą forumową Galgasią. Lubię, kiedy mnie odwiedza, bo do ogrodu ma zbliżone do mnie podejście. Dumałyśmy o korektach na przytarasowym cypelku i rozluźnieniu nasadzeń na rondzie. Teraz muszę to sobie poukładać w głowie.
Czy mam wszystko pod kontrolą? Z pewnością nie, ale w planowaniu zawsze staram się uwzględnić ryzyko porażki. Może dlatego rzadko odczuwam rozczarowanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:04, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Spacerowałam dzisiaj po ogrodzie z naszą forumową Galgasią.

A czy wytłumaczyłaś jej łopatologicznie ew. grabologicznie , że za Nią tęsknimy???
Nie każdy jest instagramerem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 10:47, 01 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)

A czy wytłumaczyłaś jej łopatologicznie ew. grabologicznie , że za Nią tęsknimy???
Nie każdy jest instagramerem


A to ona nadaje na Insta? Nie wiedziałam.
Zdołowała ją nieco susza oraz upały i zakres robót na nowych włościach. Ale są widoki na wzrost formy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 14:02, 01 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10282
Haniu, dzień dobry
Z przyjemnością pospacerowałam po jakże bogatym teraz ogrodzie. Zadyszki dostałam od czytania, tego co udało ci się zrobić. Jestem już zasapana jak widzę co planujesz. Taka regularna praca się opłaca. Nie męczy aż tak bardzo, a efekt jest świetny. Nie widać żeby cokolwiek odstawało, czy rosło niezgodnie z planem. Mi to się rzadko udaje. A ostatnie upały mnie dobiły. U mnie okropna susza a dokładając hydrofor nieczynny przez tydzień z powodu awarii, to daje smutny obraz końca lata. Nie to co u ciebie. Szczyt sezonu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magara 23:54, 01 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


A to ona nadaje na Insta? Nie wiedziałam.
Zdołowała ją nieco susza oraz upały i zakres robót na nowych włościach. Ale są widoki na wzrost formy.

Też nie wiedziałam, bo ja nie "insta" ale taka plotka gdzieś się na forum pojawiła i mi w pamięci została
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
TAR 15:09, 02 wrz 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






wszystko piekne ale to zdjecie szczegolnie mnie urzeklo

tak szybciutko przebiegajac przez watek, u mnie po deszczu w moim prywatnym lasku zebralam juz koszyczek grzybow, troche maslakow, podgrzybkow i 2 borowiki - juz ususzone a maslaki w occie w sloiczku.

Co z tą Gałgasia? Jakie nowe wlosci, podzielcie sie ploteczkami i nowinkami, bo ja nic nie wiem. Ciagle zajeta budowa zaniedbalam sie towarzysko. Buziaki, pozdrawiam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
DariaB 15:35, 02 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Tyle tu pięknych ogrodów, że ciężko dotrzeć do każdego, w końcu dotarłam i tu i jestem oczarowana Piękne, bujne rośliny, widać, że kochane
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies