Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:57, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Judith napisał(a)
Przepiekny jest Twój busz, nie mogę się napatrzeć .
Ale, ze u Ciebie suszy nie było, to aż niewiarygodne... U nas była największa od zawsze (czyli od kiedy tu mieszkamy)... Było tak sucho, ze przestałam podlewać, z uwagi na brak sensu... Żeby podlać dla prawdziwych efektów musiałabym włączać zraszacze na cały dzień, co było ze względów oczywistych wykluczone... Podlewalam tylko doniczki w liczbie sztuk kilku i czasem hortensje... Ogród przyszarzał, ale przetrwał.


Ogrodu ozdobnego z zasady nie podlewam. Wyjątek poczyniłam tylko dla świeżych sadzonek trojeści bulwiastej. Rośliny w większości cieniują glebę i nawet jeśli padało raz na dwa tygodnie, to glina trzymała wilgoć. Podlewałam tylko warzywnik. Do lipca. Potem już nie było potrzeby.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:00, 09 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Basieksp napisał(a)
Pięknie dereń się przebarwia zagląda jesień, chociaż w Twoim ogrodzie jej nie widać, dużo soczystej zieleni i kwitnących kwiatów


Z kwiatów to mam głównie hortensjowe bukiety. Kiedyś w ogrodzie były całe łany astrów, rudbekii. Teraz już za mało jest mocno nasłonecznionych miejsc. Zostały z tego niedobitki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 09:52, 10 wrz 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, fajnie, że coś tam zmieniasz i masz wciąż z tego frajdę. Twój ogród wygląda bardzo naturalnie i w każdej odsłonie mi się podoba.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 17:10, 10 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Roocika napisał(a)
Haniu, fajnie, że coś tam zmieniasz i masz wciąż z tego frajdę. Twój ogród wygląda bardzo naturalnie i w każdej odsłonie mi się podoba.


Mam raczej spokój wewnętrzny niż radość. Mimo niesprzyjającej aury udało mi się dzisiaj wykarczować dwa jałowce Blue Carpet spod brzóz. Rosły tam przez moje niedopatrzenie/zapomnienie. Z braku światła zamiast blue, były rdzawe. Dzięki tej akcji zdobyłam surowiec na jutrzejszą zupę i dzisiejszą kolację.



Aura była dosyć zagadkowa.







Zanim lunęło zdążyłam jeszcze wykarczować ostatnią kosodrzewinę i wyciąć gałęzie berberysowi Ottawskiemu. Wykarczować korzeni już nie zdążyłam, bo lunęło.





Dobrze, że popadało. Karpy w miarę szybko udawało się wykopać. Ciąg dalszy roszad może jutro.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 17:21, 10 wrz 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248



Kurczę nawet do lasu nie zajrzałaś? super

Aura była dosyć zagadkowa.



Zagadkowa aura zrobiła piękny klimat na tym zdjęciu ogród wygląda pięknie, a to niebo w tle tylko podkreśla urok tego miejsca
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 23:17, 10 wrz 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Aura była dosyć zagadkowa.






Groźnie to niebo wyglądało, mam nadzieję, że wieczór był spokojny. Za to urok rabat na tle chmur jest wyjątkowy.
Berberys idzie precz czy tylko otrzyma korektę?
Nie jestem miłośniczką zbierania grzybów, ale takie z własnej działki to inna sprawa Jadłospis pisze się sam
Pozdrawiam, Haniu
Helen 07:21, 11 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8301
Zdjęcia z pochmurnym niebem, sztos po prostu
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 12:50, 11 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Basieksp napisał(a)


Zagadkowa aura zrobiła piękny klimat na tym zdjęciu ogród wygląda pięknie, a to niebo w tle tylko podkreśla urok tego miejsca


Dzisiaj znowu barowa pogoda. Leje z 20 minutowymi przerwami od rana. Niebo niestety nie wygląda tak malowniczo jak wczoraj. A ja mam odpoczynek od robót ziemnych. Niestety nie na ławeczce.









Ambrowiec się zarumienił.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:10, 11 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Martka napisał(a)


Groźnie to niebo wyglądało, mam nadzieję, że wieczór był spokojny. Za to urok rabat na tle chmur jest wyjątkowy.
Berberys idzie precz czy tylko otrzyma korektę?
Nie jestem miłośniczką zbierania grzybów, ale takie z własnej działki to inna sprawa Jadłospis pisze się sam
Pozdrawiam, Haniu


Te chmury przyniosły jedynie deszcz. Bez wiatru i bez gradu. Opadów ostatnio jest sporo, ale na szczęście są między nimi przerwy i gleba ma czas na wchłonięcie wody.

Berberys ottawski rósł przy granicy. Tuje są sąsiada. Przed nim rosła kosodrzewina.



Od dwóch sezonów marniał i w końcu tylko jedna gałązka była żywa. To spory krzew. Nie było sensu zostawiać go w takiej kiepskiej kondycji. W jego miejsce wsadzę kalinę. Trzeba ją przenieść jakiś metr w lewo.

Materiał do zrębkowania. Żałuję tylko, że na etapie zakładania ogrodu nikt mi nie podpowiedział, że jałowce bardzo brzydko się starzeją, a kosodrzewiny nie nadają się na gliniaste gleby.












Teraz trzeba łatać dziury.

Dereń Elegantissima zamiast usuniętej chorej kosodrzewiny.



Zaczęłam eliminować rośliny, którym z gliną nie jest po drodze. To proso też trzeba wykopać. Żadna z niego ozdoba.




Uwielbiam wyprawy na grzyby. I w sumie nie jest istotne, ile grzybów nazbieram. Jesienny las specyficznie pachnie. Jest cicho i nieco tajemniczo. Lubię atmosferę towarzyszącą grzybobraniu. Te kozaki spod brzóz nie miały leśnego aromatu. Tak samo jest z malinami. Te leśne mają zupełnie inny smak. Nie wiem, dlaczego tak jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 13:21, 11 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Niezależnie od pogody widoki z Twojego ogrodu zapierają dech .
Te różowe kwiatki za berberysem - co to jest?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies