Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 16:21, 20 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
antracyt napisał(a)
Akurat jedne miały z drugimi tworzyć przyjemny dla oka duet


Widocznie przebiśniegi wolały występ solo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 16:50, 20 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Dużo już masz zrobione w ogrodzie, u mnie bajoro jeszcze na dużym ogrodzie nie ma jak robić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:58, 20 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dużo już masz zrobione w ogrodzie, u mnie bajoro jeszcze na dużym ogrodzie nie ma jak robić.


Są miejsca, gdzie jest bardzo wilgotno. Trudno tam wbić w ziemię pazurki, ale z każdym dniem gleba, przynajmniej w wierzchniej warstwie, obsycha.

Dłubię krok po kroczku, bo na wielogodzinne zrywy nie mam już sił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
bialydomek 17:21, 20 lut 2024


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 201
Hej Gruszka,
chyba pierwszy raz u Ciebie, chociaż logo/ Cię// znam
tym kominkiem to ogrzewacie całe 90m2, cały parter? i tylko takie macie ogrzewanie?
nic dodatkowego??

dzięki za info
Gruszka_na_w... 17:39, 20 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
bialydomek napisał(a)
Hej Gruszka,
chyba pierwszy raz u Ciebie, chociaż logo/ Cię// znam
tym kominkiem to ogrzewacie całe 90m2, cały parter? i tylko takie macie ogrzewanie?
nic dodatkowego??

dzięki za info


Tak, tym piecokominkiem ogrzewamy cały parter. On jest podłączony do sterownika regulującego spalanie i do DGP doprowadzającego ciepłe powietrze do innych pomieszczeń. Poddasze jest nieużytkowe. Mamy tam taki miniaturowy stryszek. W łazience jest zamontowana pod płytkami elektryczna mata grzewcza ze sterownikiem, gdyby w okresach przejściowych (wiosna, jesień) było tam za zimno, a w pomieszczeniach dziennych już nie ogrzewamy piecokominkiem, bo jest ciepło. W ciągu 10 lat uruchamialiśmy to łazienkowe ogrzewanie może ze dwa razy.
Mamy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i dwie czerpnie powietrza. Latem i zimą czerpiemy powietrze z gruntowego żwirowego wymiennika ciepła (ono przez cały rok ma 8 stopni), a wiosną i jesienią przełączamy na czerpnię umieszczoną na ścianie budynku.
Szczegóły są w dzienniku budowy
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 18:35, 20 lut 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Wszystko idzie Ci ekspresowo Tak sobie podglądam i aż się chce popracować, ale muszę poczekać do weekendu tymczasem będę Ci kibicować, taka fajna, pozytywna motywacja na planowanie prac ogrodowych na weekend
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 18:54, 20 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
Hania!!! Ale zapodałaś super stronkę z budowy, wsiąkłam, jestem na stronie drapania mebli sama to robiłam u siebie. Uwielbiam takie relacje budowlano-twórcze jako kilkunastoletni prenumerator Muratora
Jadę dalej z tym koksem
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 18:56, 20 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Basieksp napisał(a)
Wszystko idzie Ci ekspresowo Tak sobie podglądam i aż się chce popracować, ale muszę poczekać do weekendu tymczasem będę Ci kibicować, taka fajna, pozytywna motywacja na planowanie prac ogrodowych na weekend


Wyskakuję, jeśli nie pada na godzinkę, półtorej w okolicach 15. Do południa trudniej mi znaleźć wolny czas. We wtorki chodzę na basen. Tam regeneruję mięśnie i stawy, aby były zdatne do prac ogrodowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:58, 20 lut 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Kordina napisał(a)
Hania!!! Ale zapodałaś super stronkę z budowy, wsiąkłam, jestem na stronie drapania mebli sama to robiłam u siebie. Uwielbiam takie relacje budowlano-twórcze jako kilkunastoletni prenumerator Muratora
Jadę dalej z tym koksem


Czasem nam się zdarza wracać do tego dziennika, chociaż trudno nam uwierzyć, do czego byliśmy zdolni. Dzisiaj 3/4 prac już byśmy nie ogarnęli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 19:52, 20 lut 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 3014
Czytam, że wzruszasz gliniaste podłoże na rabatach. Zaczęłam się zastanawiać jak sobie radzisz ze ściółką. Potem zerkam na zdjęcia, a jej nie zauważyłam. Nie masz rabat wysypanych korą? Sprawdza Ci się takie rozwiązanie?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies